Strona 1 z 1

Prasa komputerowa

: 9 paź 2014, o 22:33
autor: Christof
Jakie gazety o tematyce komputerowej wspominacie najlepiej ? Ja zaczynałem od "Top Secret". Pasował mi klimat tej gazety, pokręcone poczucie humoru redaktorów. Poza dobrze napisanymi recenzjami, były w niej np. Hypery, czyli najlepsze, najzabawniejsze fragmenty listów od czytelników (wraz z komentarzami); no i oczywiście komiksy Brata Marcina o przygodach Naczelnego, Kopalnego i Dżemika :)
Na drugim miejscu postawiłbym Secret Service. Swoja drogą - wiecie, że gazeta została wznowiona ? Mam nadzieję, że nie podzieli losu reaktywowanego Top Secretu.

Re: Prasa komputerowa

: 24 paź 2014, o 06:05
autor: gumisio
Kolega Christof zapewne urodził się w latach dziewięćdziesiątych albo pod koniec lat 80-tych bo zapomniał albo nie pamięta takich tytułów jak "Bajtek" ( www.nostalgia.pl/bajtek ), który był jakgdyby pionierem informacji nt komputerów w Polsce. Wtedy to jeszcze królowały gry telewizyjne a mieć komputer Spectrum, Atari czy Commodore to było marzenie ściętej głowy :)

Ja wychowałem się oczywiście na Bajtku - to była moja pierwsza gazeta związana z komputerami. Potem jak mieliśmy kupic komputer (był to Spectrum) to wybierałem oczywiście gry na kasecie wg. tytułów jakie pamiętałem z Bajtka :)

Re: Prasa komputerowa

: 24 paź 2014, o 19:04
autor: Christof
gumisio pisze:Kolega Christof zapewne urodził się w latach dziewięćdziesiątych albo pod koniec lat 80-tych bo zapomniał albo nie pamięta takich tytułów jak "Bajtek"
Nie trafiłeś :) Rocznik 81 jestem. Po prostu za bardzo w poprzednim poscie skupiłem się na pismach o grach komputerowych. OK - wiem, że w "Bajtku" był swego czasu dział o tej tematyce, ale pierwszym prawdziwym czasopismem o grach, był w Polsce "Top Secret". Poza tym sprzętu do grania dorobiłem się dopiero na początku lat 90-tych, a był to Pegasus (więc z "Bajtkiem" było mi niespecjalnie po drodze ;)) . Wcześniej to się na automaty chodziło ;)

PS. Gdybym miał wskazać gazetę tematyce komputerowej, na której się "wychowałem", to byłby to TS.

Re: Prasa komputerowa

: 3 lis 2014, o 11:28
autor: Bellini
Moim ulubionym czasopismem z tamtych czasów były "Tajemnice Atari". Archiwum dostępne tutaj:

http://tajemnice.atari8.info/