Strona 1 z 1

Telekomputer, Joystick i inne stare programy

: 8 sty 2015, o 15:39
autor: Doctor_Who
Uzupełniając wątek o prasie komputerowej, powspominajmy poświęcone komputerom programy telewizyjne. W czasach, gdy Internet wciąż był dość egzotycznym wynalazkiem to właśnie one – wraz z ''Top Secretem'' i ''Secret Service'' były oknem na świat, pozwalającym sprawdzić zapowiedzi czy obejrzeć relację z targów.

Telekomputer założony m.in przez Tomasz Pycia z zespołu SONDY:
http://sonda.edu.pl/gazeta/archiwum/pm_1_99.htm

https://www.youtube.com/watch?v=qsqFc61bwdE

Tutaj jeden z programów, m.in. obsługa jakiegoś archaicznego dziś Windowsa i news o wydarzeniu, że grupa polskich fizyków połączyła się z Internetem! Wtedy to było wydarzenie...

https://www.youtube.com/watch?v=l2QmeQuZUyw#t=23

Charakterystyczne zapowiedzi gier, w drugiej osobie (''jesteś pilotem kosmicznego myśliwca... uratuj ludzkość''). Mój jedyny własny sprzęt do grania wówczas to był Pegasus i lubiłem słuchać reportaży i recenzji z gier komputerowych wyobrażając sobie na ich temat niewiadomo co :D.

https://www.youtube.com/watch?v=WIWzUCCGfcM

Joystick był tak jakby teleturniejem – kwintesencją programu były pojedynki pomiędzy graczami, choć ''pojedynek'' to w tym przypadku za mocne słowo – ponieważ większość gier oferowała tylko tryb dla jednego gracza, konkurenci po prostu grali kolejno w tę samą grę. Bywali też zapraszani do grania w gry goście. Coś kojarzy mi się odcinek z Niedźwiedzkim, któremu dano do gry – a jakże – jakiegoś muzycznego ludka skaczącego po planszy z nutami... Bodajże miała Junior w tytule, ale nie jestem pewny. Może przyśnił mi się ten odcinek, bo w Sieci nie mogę nic na ten temat znaleźć. :roll:

Aha, i puszczali chyba często J.M. Jarre'a podczas gier, wtedy po raz pierwszy poznałem nazwisko tego kompozytora.

Poza grami można było obejrzeć felietony na tematy związane z grami i sprzętem, a prawdziwą perełką były krótkie recenzje gier strategicznych, prezentowane pod koniec programu przez Kazimierza Kaczora.

Re: Telekomputer, Joystick i inne stare programy

: 17 kwie 2015, o 17:43
autor: simian raticus
https://www.youtube.com/user/judgementc ... ium/videos hehe haha hihi buhahaha buheheh! Pozdro!

Re: Telekomputer, Joystick i inne stare programy

: 26 cze 2018, o 15:42
autor: Doctor_Who
Był jeszcze jeden program w TV regionalnej - Nić Ariadny, w którym się dzwoniło i grało w gry konsolowe za pomocą telefonu stacjonarnego z wybieraniem tonowym. Cala aparaturę obmyślił W. Hermanowski, a potniej prowadził ten program razem z B. Stawiarskim. Pasowałoby też do wątku Stare programy interaktywne, ale piszę tutaj, żeby rozruszać temat ;).

Re: Telekomputer, Joystick i inne stare programy

: 29 wrz 2018, o 19:03
autor: MBlaut
A co robił Pan Japa? To też chyba był program z elementami gry online.

Re: Telekomputer, Joystick i inne stare programy

: 3 paź 2018, o 08:06
autor: Doctor_Who
O Panu Yapie wspominaliśmy w wątku Stare programy interaktywne.