Tylko Jedynka

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Tylko Jedynka

Post autor: qba83 » 29 paź 2012, o 18:53

Chodzi mi o piosenkę i teledysk, nagrany przez prezenterów TVP1 w 1993r, z okazji wielkiej zmiany wizerunku TVP, który miał być bardziej nowoczesny i dynamiczny od dotychczasowego. Zniknęli wtedy starzy prezenterzy, np Jan Suzin, a pojawiło się Masowo mnóstwo nowych twarzy, np. Kinga Rusin. Zmieniły się przerywniki, tablice, loga, rzadziej nadawano bloki reklamowe. Teledysk emitowano wielokrotnie na przełomie 1993 i 94r, zazwyczaj po tablicy z logo jedynki, z którego zaczynały znikać poszczególne kwadraty i zaczynał się teledysk, kręcony w studiu TVP. Śpiewali tam dziennikarze TVP. Od tamtej pory nie widziałem go, a także nigdzie go nie ma w sieci.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Tylko Jedynka

Post autor: Doctor_Who » 28 maja 2015, o 18:06

qba83 pisze:Chodzi mi o piosenkę i teledysk, nagrany przez prezenterów TVP1 w 1993r, z okazji wielkiej zmiany wizerunku TVP, który miał być bardziej nowoczesny i dynamiczny od dotychczasowego. Zniknęli wtedy starzy prezenterzy, np Jan Suzin, a pojawiło się Masowo mnóstwo nowych twarzy, np. Kinga Rusin. Zmieniły się przerywniki, tablice, loga, rzadziej nadawano bloki reklamowe. Teledysk emitowano wielokrotnie na przełomie 1993 i 94r, zazwyczaj po tablicy z logo jedynki, z którego zaczynały znikać poszczególne kwadraty i zaczynał się teledysk, kręcony w studiu TVP. Śpiewali tam dziennikarze TVP. Od tamtej pory nie widziałem go, a także nigdzie go nie ma w sieci.
Wracasz do domu, pusta lodówka, w twoim portfelu ostatnia złotówka. Ściągnij prawy but, ściągnij lewy but, włącz telewizor i czekaj na cud. - była taka piosenka promująca program pierwszy, ale czy to to?

Podobnie program drugi promowała piosenka:
Dwójkę wrzuć bracie, po co bez sensu tak gonić, czas trzeba szanować, tak łatwo go dzisiaj roztrwonić.
Nie ten na mecie pierwszy, kto szybszy, lecz ten, kto ciekawiej jedzie. Dwójkę, wróć bracie dwójkę, panie sąsiedzie...
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Tylko Jedynka

Post autor: qba83 » 28 maja 2015, o 23:19

Tak, to właśnie to, utwór śpiewany przez ówczesnych dziennikarzy TVP, ale nigdzie tego nie można znaleźć. Pokazywali w nim studio TVP.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Tylko Jedynka

Post autor: Doctor_Who » 29 maja 2015, o 08:20

Z podobnych piosenek wykonywanych przez ekipę TVP, których też nie ma (chyba) w sieci pamiętam jeszcze jakąś piosenkę z życzeniami noworocznymi, wydaje mi się że to było w TVP (nie było wtedy za wiele polskojęzycznych kanałów) i nie było to śpiewane w szopce tylko właśnie na drugi dzień, w Nowy Rok (mogę się mylić, możliwe też, że było śpiewane najpierw w szopce, a na drugi dzień jako samodzielna piosenka).

Pamiętam jedną zwrotkę:

Już po szampanie zniknął [zginął?] ślad
Puste kieliszki drżą nam w dłoniach
Oby nam kawior z nieba spadł
Oby nas było stać na koniak


Refren brzmiał ''Życzymy Wam w tym Nowym Roku...'' ale dalej nie pamiętam za dobrze (gorących chwil, bystrego wzroku? - coś w ten deseń).
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

armonik
Posty: 50
Rejestracja: 3 lut 2020, o 14:25

Re: Tylko Jedynka

Post autor: armonik » 29 mar 2023, o 08:49

W dzisiejszych czasach hasło "Tylko Jedynka" brzmi dość kontrowersyjnie. Ale faktycznie takie piosenki były :)

________________________________
https://www.rodlobytom.pl/skrzynki-magazynowe.html

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Tylko Jedynka

Post autor: qba83 » 7 sie 2023, o 21:45

Dalej nigdzie to nie wypłynęło, choć pojawiło się mnóstwo archiwaliów, w tym początek programu TVP1 z 1.11.1993, kiedy to właśnie zmieniono prowadzących i studio.

ODPOWIEDZ