NOSTALGIA.PL

Nostalgiczne forum
Teraz jest 17 paź 2017, o 10:44

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ja też szukam
PostNapisane: 26 lip 2007, o 11:13 

Widziałam gdzieś pytanie o dobranockę, w której była piosenka "klub chrup chrup", a bohaterami były warzywa (przypominam sobie marchewkę). Nie mogę tego teraz znaleźć, czy ktoś pamięta tytuł itp.?
Kolejne wspomnienie z dzieciństwa to bajka z kukiełkami (typu miś Kolargol) produkcji ZSRR. Traktowała o dwóch misiach: mamie i synku. Postaci miały wielkie oczy, którymi podczas dialogów wywracały. Wrogiem misiów był straszny człowiek z sumiastym wąsem, imieniem Wasyl. Chciał on schwytać misie, aby umieścić je w ZOO. Gonił je z flintą w ręce. Na koniec udało mu się złapać mamę w pułapkę wykopaną w ziemi. Pamietam rozpaczliwy krzyk małego: "mamusiu" i wołanie mamy: "misiuuu". Zdaje się, że w ostatniej chwili ktoś mamę uratował wydobywając ją z dołu. Czy kojarzycie? jaki był tytuł itp. Fajnie byłoby, jakby trafiło to na nostalgiczną stronę.
Swoją drogą, kiedy się rejestrowałam i chciałam wpisać wiek, to po wybraniu przeze mnie roku "1975" wyskoczyła informacja "data nie mieści się w limicie" czy jakos tak. :( Jestem za stara?

Tytuł: c.d.
PostNapisane: 26 lip 2007, o 11:14 

acha, przypominam małego misia skarżącego się: "mamo, wasyl mnie goni"

Tytuł:
PostNapisane: 26 lip 2007, o 11:57 

Miś Kuleczka. Wpisz w wyszukiwarkę, już gdzieś tu o nim było.

Tytuł:
PostNapisane: 22 paź 2007, o 22:09 

15) "Dzieci z ulicy Degrassi" - wiem, że o Degrassi jest sporo, ale nie bardzo mi pasuje to, co jest. Ja pamiętam, że to były faktycznie dzieci, a z tego co jest, bardziej mi wygląda na młodzież. Pamiętam jeden odcinek, w którym dziewczynka imieniem Cookie miała atak wyrostka robaczkowego.

Jeśli widziałeś młodzież zapewne oglądałeś nie pierwszą część noszącą notabene tytuł: "Dzieciaki z ulicy Degrassi" ale którąś z dalszych np.: Gimnazjum Degrassi" (Degrassi Junior High) i "Szkoła średnia Degrassi" (Degrassi High) lub po prostu najnowszą część Degrassi: Nowe Pokolenie

Tytuł: Re: Proszę o pomoc w identyfikacji
PostNapisane: 13 kwi 2013, o 09:32 

Kamila napisał(a):

12) RFNowskie (?) "Anna ballerina", "Skarb w ziemi niczyjej", "Sylas", "Jockey Monika"

:wink:

Skarb w ziemi niczyjej - Der Schatz im Niemandsland - http://www.youtube.com/watch?v=uaRQ60hyPko - w którym zagrała piękna Katja Woywood. Był to film o murze berlińskim w którym dzieciaki znaleźli jakieś przejście, czy coś w tym stylu.

PostNapisane: 14 kwi 2013, o 17:06 

Nie wiem czy po paru latach to ma sens, ale skoro syriusz odpisał, to i ja coś dodam.
"Vasco da Gama ze wsi Rupcza" to serial nie węgierski lecz bułgarski, chłopak ucieka na morze, a Węgry - cóż wiadomo.
Pamiętam, że zanim w telewizji pojawił się serial czytałem książkę o tym tytule.

PostNapisane: 14 kwi 2013, o 20:18 

Myślę że odświeżanie tematów ma sens i to naprawdę wielki. Starsi forumowicze nie przeglądają już tak wnikliwie starszych postów. Mnie coś tak naszło że zacząłem czytać wszystko od tych najstarszych. I co zauważyłem, otóż do wielu odnośników nie ma już stron, nawet odnośniki naszego forum są już nieaktualne, bo forum zostało przeniesione. Przy okazji można zauważyć coś nowego. Forum powstało kilka lat przed moją rejestracją na Nostalgii, więc miałem zaległości, a po za tym lubię jeszcze forum - http://www.forum.80s.pl/ - Zachęcam do odświeżania starych tematów.

PostNapisane: 14 kwi 2013, o 20:25 
Moderator

Syriusz Falcon napisał(a):
Myślę że odświeżanie tematów ma sens i to naprawdę wielki..

Zgadzam sie, tym bardziej ze zalozycielka tego tematu (Kamila ) nadal tu czesto zaglada . Czasami ktos czegos szuka i moze sie wlasnie natknac na ta odpowiedz.

PostNapisane: 23 sie 2017, o 09:36 

Kurcze dzięki wam znalazłem serial Wyspa dzieci
Ale na filmwebie jak zwykle ktoś spartolił status

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1