Proszę o pomoc w identyfikacji

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Proszę o pomoc w identyfikacji

Post autor: Kamila » 4 lip 2007, o 20:10

Już kilka razy pytałam o różne filmy, bajki i zwykle gdzieś to się gubiło na liście i w efekcie pozostawało bez odpowiedzi, także zebrałam teraz większość tych moich zapytań i bardzo proszę, jakbyście coś pamiętali, pomóżcie w identyfikacji lub odnalezieniu oryginalnego tytułu, konkretnej wersji na IMDb lub po prostu podzielcie się wspomnieniami (bo bywa, że film mam zidentyfikowany, zlokalizowany, ale niewiele z niego pamiętam). Wielkie wielkie dzięki z góry :!: :!: :!:



1) Jaki był oryginalny tytuł ekologicznej kreskówki z "Teleranka" - "Foczka zwana Śnieżkiem" ?

2) Serial animowany "Rodzina Trappów" z Polonii1 - to jedna z wielu wersji "Dźwięków muzyki". Która ?

3) Pamiętam pewną scenę z filmu (albo może serialu, ale raczej filmu), i to chyba nawet polskiego. Trochę mi się to kojarzy z "Rodziną Leśniewskich", ale potem widziałam nieraz "Rodzinę" i nie bardzo wiem, z czym mogło mi się to skojarzyć.

W każdym razie jakaś wielodzitna rodzina żyła sobie w bloku, czy kamiennicy z takim zamkniętym podwórkiem. Na pewno mieli chomiki, bo o nie trochę poszło. Tzn. ich sąsiadka nie lubiła tych chomików, a one raz zwiały do jej domu. Tam była też jakaś dziewczynka, a ponieważ te zwierzaki chyba już nieraz uciekały, to jej matka zapowiedziała za którymś razem, że coś tam im zrobi (nie wiem, czy nie wymyślam w tym miejscu ). Ta dziewczynka więc, jak je u siebie znalazła, zawiadomiła tą rodzinę. Była chyba jednak zamknięta sama w domu i nie miała jak wyjść. Ponieważ mieszkali po sąsiedzku, ale tak na szczycie, że ich mieszkania stykały się pod kątem prostym, przełożyli jakąś deskę (do prasowania ????) i ona z tymi chomikami do nich po niej przeszła. Ta matka jej później szukała. Pamiętam jeszcze, że oni ją wykąpali, czy jakoś tak

Czy komuś to coś mówi ?

4) Oryginalny tytuł czechosłowackiego programu "Zaczarowane wrota" (czy jakoś tak), który od czasu do czasu leciał w niedzielnym Teatrzyku.

5) Była taka dobranocka o zabawkach. Jedną z bohaterek była lalka Sylwia. To leciało gdzieś na przełomie lat 80 i 90, chyba w soboty. Jaki był tytuł ?

6) Angielski serial "Oddział dziecięcy". Potem chyba leciało coś podobnego, tylko że australijskie.

7) Film, który musiał lecieć w jakiś wakacje lub ferie, w latach 80. To było coś o rodzinie z dwoma córkami (jedna była dość mała, a druga nastolatką), ktora pojechała na wspólne wakacje. Ta nastoletnia chyba miała astmę; w każdym razie była na coś chora. Dziewczyny poznały tam grupkę młodzieży/1 chłopaka. Pewnego dnia, chyba pokłóciły się z rodzicami i zwiały. Wsiadły w kolejkę linową i ruszyły. Pamietam, że niedaleko lini kolejki przebiegała szosa i jechał nią wspomniany chłopak. Ta kolejka w pewnym momencie się zatrzymała i nie chciała ruszyć. Dziwczynki wpadły w panikę. Ten chłopak to widział i wdrapał się do nich. Chciał je ściągnąć na dół, ale miał kłopoty z tą starszą, bo ona dostała ataku astmy, czy coś w tym stylu. I w ogóle strasznie się bała, bo mieli wychodzić przez dziurę w podłodze kolejki i skakać (?????).

8) Film czechosłowacki "Ośmiornice z drugiego piętra" (http://www.imdb.com/title/tt0090834/) - to był film fabularny, ale z elementami animacji (te tytułowe ośmiornice, i one były chyba podobną techniką zrobione, co w tej bajce o dwóch ludkach z plasteliny; długim i chudym oraz małym i grubym). Chyba było tego kilka części.

9) Dwa seriale czechosłowackie, ale nie pamiętam tytułów - jeden był o dzieciach spędzających wakacje w zoo, a drugi o dzieciach spędzających wakacje w zamku i poszukujących instrumentów, zaginionych na obrazie. Gdzieś z wakacji 1989.

10) "Vasco da Gamma ze wsi Rupucza" - chyba serial węgierski oraz chyba radzieckie "Nie kłam Raiso" (albo "Kłamiesz, Raiso"). Kojarzę jakiś odcinek i to chyba właśnie było z tego drugiego, że chłopak miał zagrać w waznym meczu, ale ktos mu zabronił ze względu na słabe stopnie. Gdy dostał kolejną pałę, jakaś dziewczynka (chyba tytułowa Raisa) powiedziała, że ma pisak, którym można wymazać ocenę. Zrobili to, by ten kolewga mógł zagrać, ale okazało się na następny dzień, że ocena jednak jest. Wszyscy mieli pretensje do dziewczynki, a po jakimś czasie wyszło, że to co wymazane, pojawia się jednak pod wpływem temperatury, a dziennik, czy też kartka ze sprawdzianem leżały właśnie w cieple.

11) Chyba amerykański serial "Ramona" (czy jakoś tak)

12) RFNowskie (?) "Anna ballerina", "Skarb w ziemi niczyjej", "Sylas", "Jockey Monika"

13) Serial, który leciał około 1985 w weekendy (ja pamiętam niedzielne poranki, ale Muskaryna napisała w odpowiedzi o sobocie, więc nie jestem pewna). Opowiadał o dwojgu dzieci - starszy chłopiec i młodsza dziewczynka, które zostały same w domu. Nadeszła burza i ten dom, wraz z nimi zmyło morze. Zniosło ich na jakąś wyspę i tam musieli sobie radzić. Od razu na początku, do jednego z pokoi wlazła im pantera (lub jakiś inny kotowaty). Na początku się bali, ale ten chłopiec szybko się z nią zaprzyjaźnił. Pamiętam nawet, że leżał z nią w objęciach.

14) "Wyspa dzieci" (http://www.imdb.com/title/tt0295903/, http://www.starletsdataba...86RI.asp?name=) - o ewakuacji angielskich dzieci do USA podczas wojny. Statek rozbił się i kilkoro z nich uratowało się i wylądowało na wyspie, na której sami musieli sobie radzić. Ja to pamiętam jako serial, a z IMDb wynka, że to był film.

15) "Dzieci z ulicy Degrassi" - wiem, że o Degrassi jest sporo, ale nie bardzo mi pasuje to, co jest. Ja pamiętam, że to były faktycznie dzieci, a z tego co jest, bardziej mi wygląda na młodzież. Pamiętam jeden odcinek, w którym dziewczynka imieniem Cookie miała atak wyrostka robaczkowego.

16) Przedstawienia-filmy Andrzeja Maleszki, o których ktoś już wspominał : "Mechaniczna Magdalena", "Ofelia", "Ofelia na wakacjach", "Strachy" (chyba - o dzieciakach, ktore były w jakby domu dziecka,by pozbyć się różnych lęków) i "Wieża Babel" (to były raczej zawody, w których brały udział dwie drużyny polsko-niemiecki, i dzieciaki nie znające swoich języków musiały znaleźć sposób, by się dogadać i wygrać. Z polskiej strony, brały udział między innymi dzieci, które występowały w w/w przedstawieniach-filmach).

17) australijski "Chłopiec z Andromedy"

18) czechosłowacka "Gapulka"

19) australijski "Pugwall"

20) amerykański serial z bloku "Walt Disney przedstawia" - "Rodzina Thurstonów", czy coś takiego.



CD (być może) N. :wink:

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 5 lip 2007, o 07:50

Odp. do pkt.4 Zaczarowane wrota-tak to tytuł teatrzyku muzycznego, w niedzielnym pasmie Teatru dla dzieci. Już od długiego czasu próbuje coś znaleźć na ten temat na strona czeskich i słowackich, ale jakoś bez specjalnych efektów. Chyba poproszę zanjomego, który zna czeski o pomoc. Mimo wielodniowych poszukiwań nic na te temat nie znalazłam.

Odp. do pkt. 8. Ten serial rozszyfrowałam, jest juz post. Chodzi o film "Lusi postrach ulicy". Możesz obejrzeć nawet zdjęcia.

Odp. do pkt. 12. Pamiętam również '' Anne Balerinę" niemiecki serial emitowany w pod koniec lat 80-tych chyba w sob lub niedz. Pamiętam twarze aktorów, nazwisk niestety nie, ale.. pamietam chyba jakiś motyw miłosny. Chłopak na wózku inwalidzkim zakochuje się w Annie. Albo odwrotnie Anna ucząca sie baletu ląduje na wózku a on sie w niej zakochuje...

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 7 lip 2007, o 18:49

Natalia, dzięki za pomoc.

Ad.8) To chyba nie o tym samym mówimy. To, co ja mam na myśli, to był film (i chyba była tez druga część), a nie serial. Tytuł był "Ośmiornice z drugiego piętra" (chyba, że potem powtarzano go pod innym tytułem) i on był kolorowy. Pamiętam też, że chyba na początku, było coś, że rodzina (główni bohaterowie) pojechała na wakacje nad morze z przyczepą. Rozbili się na plaży i zgarnęła ich policja. Tzn. zgarnęła rodziców, a dzieciaki zostały i chyba próbowały im pomóc. Z drugiej strony, nie daję głowy, że to wspomnienie i tytuł, to te same filmy :) Tym bardziej, że ja zawsze myślałam, że to był włoski film, a w Necie znalazłam, że czechosłowacki.

Ad.12) W przypadku "Anny balleriny", to mi chodziło raczej o wspomnienia, bo akurat ten serial pamiętam. Znalazłam go w Necie, a poza tym mam książki na podstawie, których powstał. Na ich okładkach są zdjęcia głównej bohaterki. Jakbyście byli zainteresowani, to mogę zeskanować i w ogóle trochę opowiedzieć. Autorm książek jest Justus Pfaue. Inne seriale i filmy, o które pytałam np. "Sylas", "Laura i Luiza" też są na podstawie jego książek. Jak w IMDb wpiszecie jego nazwisko, to dostaniecie listę tych seriali. Może jeszcze ktoś coś skojarzy. A do "Annny balleriny" konkretnie, podaję bezpośredni link : "Anna ballerina" na IMDb.com

lux7
Posty: 1
Rejestracja: 8 lip 2007, o 17:25
Lokalizacja: Białystok

Post autor: lux7 » 8 lip 2007, o 17:36

Witam wszystkich. Mam pytanie może ktoś z was pamięta taki serial lecący na początku lat 90tych na TVP2. Tytułu nie pamiętam i być może ktoś mi wreszcie ze specjalistów na tym forum pomorze. Serial toczył się na Ziemii opanowanej przez dzieci. Nie wiem co się stało z dorosłymi ale nie istnieli w tym świecie. Rządziły dzieci a w zasadzie ich przywódca (miał ok. 12-13 lat) miał na sobie mundur (o ile dobrze pamiętam niemiecki). W jednym z odcinków było trzęsienie ziemii i pamiętam, że wszyscy się bali końca świata. Dzieci-naukowcy debatowali jak temu zaradzić ale jakoś potem trzęsienia ustały nie pamiętam czemu. Serial leciał dość długo i były powtórki myślę że może i w drugiej poł lat 90tych można go było jeszcze zobaczyć.

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 9 lip 2007, o 20:39

21) A pomóżcie mi proszę jeszcze stwierdzić, która wersja "Heidi" leciała w soboty rano na wiosnę 1990 (ostatni odcinek był w czerwcu, chyba w ostatnią sobotę roku szkolnego). To był serial, chyba zachodnioniemiecko-szwajcarsko-jakiśtam. Odcinków było coś koło dwudziestukilku i trwały chyba po pół godziny. Heidi nie była taka zupełnie mała (mogła mieć z 11 lat moze) i miała krótkie, bardzo kręcone włosy.

Podejrzewam, że to ta wersja : "Heidi" (1978) , ale nie jestem pewna. Dzięki z góry !

dzolls
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:54
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: dzolls » 13 lip 2007, o 15:47

ja za to skoro juz szukamy prosiłabym o pomoc w indentyfikacji takiej zaranicznej bajki, być może niemieckiej, w której głównym bohaterem był miś polarny i on latal sterowcem chyba z jakimś towarzyszem, gdzieś kogoś chyba szukał, miał różne przygody, jak przez mgłę to pamiętam, wiem, ze to była straszna bajka jak dla mnie na wtedy i do tej pory mam gęsią skórkę ale bez szczegółów nie wytrzymam dłużej ;p
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :)

xaban
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2007, o 19:27

Post autor: xaban » 13 lip 2007, o 19:30

Może ktoś z Was pamięta serial dla dzieci - właściwie science fiction. Była tam dwójka dzieci (chłopiec i dziewczynka), oboje otrzymali jakieś dziwne owalne kamienie mocy, które kiedyś miały im się do czegoś przydać.
Po jakimś czasie odkryły, że pod domem sąsiadów jest jakiś dziwny tunel, kopany przez "obcych".

Niestety pamiętam tylko tyle a jestem bardzo ciekaw, o co chodziło...

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 13 lip 2007, o 20:30

dzolls pisze:ja za to skoro juz szukamy prosiłabym o pomoc w indentyfikacji takiej zaranicznej bajki, być może niemieckiej, w której głównym bohaterem był miś polarny i on latal sterowcem chyba z jakimś towarzyszem, gdzieś kogoś chyba szukał, miał różne przygody, jak przez mgłę to pamiętam, wiem, ze to była straszna bajka jak dla mnie na wtedy i do tej pory mam gęsią skórkę ale bez szczegółów nie wytrzymam dłużej ;p

"Wyspa niedźwiedzi". Wpisz tytuł w opcji "szukaj", znajdziesz parę tematów.

dzolls
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:54
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: dzolls » 13 lip 2007, o 21:46

Daguchna wielki uścisk za pomoc, normalnie może w koncu zamknę ten koszmar mojeog życia :P pamiętam że straszzzzzzzzzznie sie tej bajki bałam, cośś w niej było całkiem nie halo i wogóle ;)
a teraz jestem stara i odważna :D
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :)

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 13 lip 2007, o 21:56

PYTANIE xaban : Może ktoś z Was pamięta serial dla dzieci - właściwie science fiction. Była tam dwójka dzieci (chłopiec i dziewczynka), oboje otrzymali jakieś dziwne owalne kamienie mocy, które kiedyś miały im się do czegoś przydać.
Po jakimś czasie odkryły, że pod domem sąsiadów jest jakiś dziwny tunel, kopany przez "obcych".

Niestety pamiętam tylko tyle a jestem bardzo ciekaw, o co chodziło...



ODPOWIEDŹ : To była "Tajemnica wygasłych wulkanów" (Under the Mountain) - australijski miniserial ośmioodcinkowy, który leciał w ferie zimowe coś koło 1988. Jest o nim wspomniane w kilku miejscach, jak również istnieje oddzielny wątek. Są nawet linki do kilku odcinków. Wejdź w "Szukaj" na górze i w pierwszej rubryce wpisz w cudzysłowiu "tajemnica wygasłych wulkanów", to Ci wyskoczą thready.

Nuka
Posty: 28
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 18:59

Post autor: Nuka » 20 lip 2007, o 22:30

Ad.3 Ten film mi już od lat "chodzi po głowie". Z Rodziną Leśniewskich to raczej nie ma nic wspólnego, mi się to raczej kojarzy z czeską produkcją, ale mogę się mylić. Też mi się wydaje, że raczej to był film niż serial, były chyba 2 części. Te chomiki jakoś mi utkwiły w pamięci, pamiętam dokładnie to co opisujesz i chyba niestety niewiele poza tym :( Te chomiki miały jakiś domek z mebelkami, tylko nie pamiętam czy u tych dzieci do których należały czy u tamtej dziewczynki z sąsiedztwa... a może to dzieci miały chomiki, a dziewczynka mebelki... w każdym razie była scena gdzie chomiki siedzą na takich małych zabawkowych mebelkach.
I jeszcze była scena przeprowadzki... albo przemeblowania mieszkania, bo dzieci szły do szkoły i trzeba było wstawić biurka (przypomina mi się scena obserwowana z góry, wszyscy biegają i przenoszą meble z miejsca na miejsce).

Ad.9 Też to pamiętam, wiem że mi się podobało, ale tytuł :?: Któreś z dzieci miało ciocię czy wujka kustosza i daltego chyba mogli chodzić po zamku.

Ad.11 "Ramona" - główna bohaterka miała tak na imię, miała też siostrę, ale imienia nie pamiętam. Pierwszy odcinek puścili w Dzień Dziecka gdzieś na początku lat 90-tych. Pamietam odcinek, kiedy musieli jeść na obiad ozorki :? (tylko nie wiem czemu, ale chyba tak mnie to obrzydziło, że zapamiętałam)

Ad.14 To był kilkuodcinkowy serial. Tylko miałam wrażenie, że to samolot sie rozbił... w każdym razie było tam coś z samolotami. To były chyba dzieci dyplomatów. Nie oglądałam od początku, ale pamiętam, że na końcu ich znaleźli :)

Ad.17 Już tu kiedyś była mowa o tym serialu. Chłopiec miał na imię Drom, przybył na ziemię w statku kosmicznym, tylko ten statek chyba się zepsuł czy rozbił. Coś mi sie kojarzy, że był w jeziorze (?) Pomagała mu dziewczyna - brunetka o imieniu Jenny (chodziła w takim jasnym swetrze w szlaczki, który kiedyś szalenie mi sie podobał :D :D ) ona chyba przyjechała tam na wakacje, z tym że nie chciała przyjechać. Była jeszcze jej koleżanka Tessa (miejscowa) i jakiś chłopak (imienia nie pamietam). Pomagali temu kosmicie i coś ich goniło - potwór który widział jakby przez noktowizor (kolory były odwrócone). Jeszcze coś tam było z wulkanami i jakimiś trójkątami czy kryształami...

Ad.20 Tytuł niewieli mi mówi, ale pamiętam serial o wielodzietnej rodzinie. Ojciec od nich odszedł i matka sama wychowuje dzieci. Główną bohaterką jest jedna z dziewczynek (jakieś 13 lat, ciemne kręcone włosy). Gdy leciała czołówka "Walt Disney przedstawia" to w tych prostokątach pojawiała się scenka gdy cała rodzina siedzi razem na parapecie w pokoju tej dziewczyny. Nie wiem czy to to?

W paśmie Disneya leciał też kiedyś taki serial kilkuodcinkowy "Całkiem nowe życie" czy coś w tym stylu. O dwóch rodzinach, rodzice się pobrali, każde miało 3 dzieci z pierwszego małżeństwa i te dzieci się nie znosiły. Chyba jedna rodzina była biedna, a druga bogata, mieszkali w wielkim domu. W pierwszym odcinku są na wakacjach i tam chyba dopiero dzieci się poznają. Jedna z córek ma wypadek na nartach i nosi kołnierz ortopedyczny. Był też odcinek kiedy mają wystąpic w telewizji. Ktoś coś pamięta?

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 21 lip 2007, o 20:29

Nuka, dzięki za pomoc ! :) Tak, ten film z Disneya, potem pojawiała się scenka w czołówce całego bloku i chyba to była scenka przy stole.

A to, o co ty pytasz, to nie "Krok za krokiem" ? Tylko, że tam nie było biednej i bogatej rodziny, obie były mniej więcej takie same. No i nie pamiętam nikogo z kołnierzem ortopedycznym.

Ad 9) Chyba mi się przypomniał tytuł tego czechosłowackiego serialu o dzieciach w zoo - "Safari" i co lepsze - chyba go znalazłam w IMDb : "Safari" (serial, 1986) Szkoda, że nie ma tu żadnego streszczenia, ale to chyba jest to.




21) A przy okazji (bo mi się tak skojarzyło z tym "Safari"), pamiętacie serial "Daktari" ? Ja go pamiętam z końcówki lat 80, z niedzieli, ale wiem, że leciał również w pierwszej połowie lat 80. To było o ludziach na jakieś farmie-lecznicy zwierząt w Afryce i była tam mała dziewczynka Jenny, którą ktoś z tych ludzi adoptował. Pamiętam, że miała ciemne włosy i była bardzo piegowata. Link do serialu :
"Daktari"

Nuka
Posty: 28
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 18:59

Post autor: Nuka » 21 lip 2007, o 23:03

Safari - to może być to, ale szczerze mówiąc dość mgliście ten serial pamiętam. Bardziej mi zapadł w pamięć ten z zamkiem.

"Krok za krokiem" to było jednak co innego (trochę chyba nowsza historia). Ale te dwa seriale były faktycznie bardzo bardzo podobne, tylko że ten o który pytam miał tylko parę odcinków. I teraz się tak zastanawiam czy jeden nie byl przypadkiem kontynuacją drugiego?

Ja też pamiętam "Daktari" z końcówki lat 80-tych, niedziela, dokładnie pora obiadowa :) A pamiętasz zwierzątka? Był niewidomy, leniwy lew który stale leżał na chodach i szympans (Czika czy jakoś tak). Jeszcze była tam jakaś Judy (tylko nie wiem czy dziewczyna czy zwierzątko).

Chyba ogladałyśmy te same filmy :D

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 22 lip 2007, o 14:18

dot. "Daktari") A Judy nie była małpą ? A jeśli nie, to jeszcze była tam jakaś młoda kobieta wśród pracowników. Bo dziewczynka chyba była Jenny (choć może się mylę i ona była Judy).

dot. "Safari") Znalazłam niemiecką stronkę i jest tam krótkie streszczenie, ale niemieckiego akurat nie znam. Czy ktoś może tam zerknąć i powiedzieć, czy to pasuje do mojego opisu ? Podaję adres : o serialu "Safari" na Kabel1

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 22 lip 2007, o 14:22

"Safari") I jeszcze jedna stronka (też niemiecka) : o serialu

ODPOWIEDZ