rumuńskie i bułgarskie bajki/filmy

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

rumuńskie i bułgarskie bajki/filmy

Post autor: mutant » 27 lip 2007, o 12:07

Pamiętacie jakieś? Mnie nic nie przychodzi do głowy z wyjątkiem rumuńskiego serialu (lub filmu, ale chyba był to serial) "Rudzielec" (?) - o takim rudym chłopaku, który ciągle się mieszał w jakieś kłopoty.

Niedługo wybieram się do tych krajów i pomyślałam, że warto by sobie coś przypomnieć.

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 30 lip 2007, o 10:40

To pewnie sięgnij po "Mikrobi" produkcja rumuńska. :wink:

Krzychu
Posty: 226
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Krzychu » 30 lip 2007, o 11:37

"MIKROBI" to produkcja nie Rumuńska tylko Węgierska. Jest cały opis na nostalgi.

Awatar użytkownika
rafako
Posty: 44
Rejestracja: 31 lip 2007, o 17:20
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: rafako » 31 lip 2007, o 17:22

Swego czasu pamietam,serial produkcji rumunskiej,coz,nie pamietam tytulu,w kazdym razie byl to WESTERN :shock:

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 31 lip 2007, o 21:55

Byl serial "Vasco da Gamma ze wsi Rupuca", ale to chyba tez bylo wegierskie.

W sumie, to kiedys bylo duzo filmow/seriali dla dzieci pochodzacych z krajow wschodnich i ja, cho pamietam ich chyba niemalo, w wielu przypadkach mam watpliwosci, z ktorego konkretnie. Zwykle kojarzy mi sie Czechoslowacja lub ZSRR.

A przy okazji, bo to moglo tez byc z tego regionu - film/serial, w ktorym chcieli zbudowac perpetum mobile. Co to bylo ? Wiem, ze dla dzieci.

Awatar użytkownika
rafako
Posty: 44
Rejestracja: 31 lip 2007, o 17:20
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: rafako » 2 sie 2007, o 19:21

Vasco da Gamma to byl chcyba film produkcji Bulgarskiej,z tego co pamietam byl o jakims kolezce ktory bardzo chcial sie dostac do swojego ojca,ktory plywal na morzu.
Nadawali to chyba w wakacje rano (teleferie).

Swego czasu byl tez serial dla dzieci,produkcji Jugoslowianskiej,chyba koncowka lat 80,w pamieci zostaly mi procz pieknych krajobrazow (akcja dziala sie gdzies na wsi w gorach),dwie nazwy,Jelonko i Sokole wykrzykiwane przez dzieciaki.

slobod
Posty: 6
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:00
Kontakt:

Post autor: slobod » 12 lut 2008, o 15:04

Witam,
nareszcie znalazłem miejsce i ludzi którzy też pamietaja "Vasco...". Znajomi śmiali się, że się czegoś najadłem (grzybków :lol: ) że taki serial wymyśliłem. A ten chłopak to chyba dostał się na statek chowając się w szalupie i wysyłał znajomym ze szkoły kartki z wszystkich miejsc gdzie zawijał statek jeśli dobrze pamiętam

Ardi76
Posty: 54
Rejestracja: 15 gru 2006, o 00:33
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Ardi76 » 4 wrz 2009, o 20:22

rafako pisze:Vasco da Gamma to byl chcyba film produkcji Bulgarskiej,z tego co pamietam byl o jakims kolezce ktory bardzo chcial sie dostac do swojego ojca,ktory plywal na morzu.
Nadawali to chyba w wakacje rano (teleferie).

Swego czasu byl tez serial dla dzieci,produkcji Jugoslowianskiej,chyba koncowka lat 80,w pamieci zostaly mi procz pieknych krajobrazow (akcja dziala sie gdzies na wsi w gorach),dwie nazwy,Jelonko i Sokole wykrzykiwane przez dzieciaki.

Ten chłopaczek był przekonany, że ojciec jest Kapitanem i gdy wreszcie są razem na statku, z głośników dobiega wezwanie z głośników:"Bosman (tu pada imię i nazwisko) proszony na mostek".. (czy jakoś tak :roll: Wtedy chłopaczka łapie niezłe zdziwko :shock:
Co do drugiego serialu, To był to chyba "Jelonek".
Wszystko pozostanie aż po kres w naszej pamięci...

ODPOWIEDZ