Niedźwiecki odchodzi z "trójki":((((

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Niedźwiecki odchodzi z "trójki":((((

Post autor: noster » 31 lip 2007, o 20:58

Jakie macie wspomnienia lub skojarzenia związane z listą przebojów Marka Niedźwieckiego?
Trudno mi się pogodzic z tym że kończy się cos z czym tak bardzo się zżyłem. To tak jakby mi zabrano czesc mojego wlasnego życia.

Awatar użytkownika
rafako
Posty: 44
Rejestracja: 31 lip 2007, o 17:20
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Niedźwiecki odchodzi z "trójki":((((

Post autor: rafako » 31 lip 2007, o 23:58

Wogole chyba sie konczy pewna epoka,nastaje zarabista komercja,niestety Troja tez musi isc niestety z duchem czasu.Z tego co mowili przeszedl do radia zlote przeboje.

ps.Mogl jeszcze nie wydawac swojej ksiazki :?

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 1 sie 2007, o 06:13

W Radiu Zlote Przeboje ma prowadzic jakies swoje autorskie programy. Lista Trojki to byla juz nie ta lista co kiedys , mam na mysli lata 80 , no i moze poczatek 90, kiedy byla jeszcze w soboty . Kiedys byla tylko Trojka i byla ona odzwierciedleniem tego co sluchali mlodzi ludzie a teraz jest pelno roznych stacji i kazda z nich ma swoja liste. Pozatym Niedzwiecki w Trojce teraz to juz chyba nic poza Lista nie prowadzil. Mozliwe ze terazniejsza atmosfera w Trojce mu nie sluzyla i postanowil odejsc , moze byly jakies naciski, tego nie wiemy.... Widocznie ma nadzieje ze w nowym radiu bedzie mogl sie spelniac. W sumie to szkoda bo Lista Przebojow Trojki byla takim wspomnieniem dawnych lat, te same dzingle ten sam glos. Ciekawe czy lista wogole zostanie na antenie a jesli tak to kto ja bedzie prowadzil.

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 1 sie 2007, o 09:12

Ja listy przestałam słuchać daaawno temu, więc nie wiem, czy ta sama czołówka dotrwała do końca, ale ta, którą pamiętam, składała się chyba z fragmentów dwóch utworów (w środku były słowa "Lista przebojów programu trzeciego"). Ten drugi (co odkryłam po latach) pochodził z utworu Ultravox z płyty "Rage in Eden", ale pierwszego nie zidentyfikowałam.
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
rafako
Posty: 44
Rejestracja: 31 lip 2007, o 17:20
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: rafako » 1 sie 2007, o 15:03

Fakt faktem,lista mimo wszystko, za Niedzwiedzia jest czysta od mega komercyjnego stuffu i gwiazd jednego sezonu...

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Post autor: noster » 1 sie 2007, o 15:21

Ostatnie "sobotnie" wydanie listy przebojów pr. III mialo miejsce 1 września 1990roku. Od następnego tygodnia lista nadawana była w piątki. Pozwolę sobie nie zgodzic się z tym, że lista w latach 80tych była lepsza. Takie wrazenie bierze się z faktu że wtedy nie było konkurencji i w ogóle było mało muzyki w radiu. A po drugie pamiętamy tylko najlepsze rzeczy. Tak całkiem na sucho oceniając uważam, że lista nadal trzyma swój poziom. A co też zasługuje na uwagę, to lista wolna jest od tych wszystkich boys- i girlsbandów. Ale to nie oznacza wcale że jest stylistyczna monotonia. Niedźwiecki wcale nie boi się wstawiac rzeczy takich "z pogranicza", ale to się pojawia i od razu spada i znika, bo słuchacze trójki prawdopodobnie po prostu od tej rozgłośni i od tej listy oczekują czegoś więcej niż tylko muzycznego (smacznego ale szkodliwego w nadmiarze) hamburgera.
Bardzo szkoda ze nie zatrzymano Niedźwieckiego w "trójce".

ernie
Posty: 95
Rejestracja: 26 lut 2007, o 00:47

Post autor: ernie » 1 sie 2007, o 16:31

Nawet teraz to co było na liście ciężko było znaleźć w innych rozgłośniach. Zawsze jakiś nowy zespół można było tam odkryć. Nawet polskie których ani w telewizji ani w jakiś tam Zetkach czy RMF nie ma.
Jeśli chodzi o utwór wykorzystywany w liście to była instrumentalna wersja Look of love zespołu ABC.
Słuchałem listy w ostatni piątek i właśnie zdziwiły mnie słowa jakie Niedźwiecki powiedział na koniec "I to by było na tyle -żegnam".

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Post autor: noster » 1 sie 2007, o 19:29

ale myslalem ze będą jeszcze kolejne wydania listy con. do końca roku

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Post autor: noster » 1 sie 2007, o 19:30

ale myslalem ze będą jeszcze kolejne wydania listy con. do końca roku

Awatar użytkownika
rafako
Posty: 44
Rejestracja: 31 lip 2007, o 17:20
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: rafako » 1 sie 2007, o 20:23

[quote="ernie"]Nawet teraz to co było na liście ciężko było znaleźć w innych rozgłośniach. Zawsze jakiś nowy zespół można było tam odkryć. Nawet polskie których ani w telewizji ani w jakiś tam Zetkach czy RMF nie ma.

Na szczescie jest jeszcze radio Bis,ktore na potege promuje mlodych wykonawcow i rozne style muzyczne.
Ja sie ciesze z tego ze jest to chyba jedyne radio gdzie jeszcze graja stare kawalki Dezertera,Armii i Brygady kryzys...

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 2 sie 2007, o 06:47

Kilka roznych cytatow:"
(..)- Uważam, że to skandal, że takie radio jak "Trójka", najbardziej renomowana polska stacja w historii, pozwala odejść największej swojej ikonie – mówi Hirek Wrona, który w radiowej "Trójce" pracował kilkanaście lat, "Gazecie Wyborczej". - To, że Niedźwiecki odchodzi, by "grać stare przeboje", jest tak samo wiarygodne, jak to, że ja odszedłem z mediów publicznych, bo chciałem "odpocząć" - dodaje.

Jak podaje dalej "Wyborcza" dziennikarze radiowi, z których żaden nie chce wystąpić pod nazwiskiem, mówią, że Niedźwiecki był w "Trójce" ofiarą swoistego mobbingu politycznego. Zaczynał pracę w tej stacji w stanie wojennym. Nowe władze nie uznały za stosowane uhonorować 25-lecia "Listy przebojów Programu III", bo Niedźwiecki był dla nich "kolaborantem".

- To krzywdząca sugestia - mówi Szymon Sławiński, zastępca redaktora naczelnego "Trójki". - U nas nigdy nie było takich rozliczeń.

Natomiast "Dziennik" podaje, powołując się na nieoficjalne informacje, że niemały wpływ na decyzję Marka Niedźwieckiego o przejściu do nowej stacji miał fakt, że od sierpnia dyrektorem programowym i promocji grupy radiowej należącej do Agory (w jej skład wchodzi Radio Złote Przeboje) będzie Adam Fijałkowski, do niedawna wiceszef "Trójki"(...)

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 2 sie 2007, o 21:11

Trochę mnie zaskoczyła mnie ta informacja.
Coś mi się nie chce wierzyć, żeby nowe radio i jego repertuar bardziej mu się podobało niż „Trójka”.
Wydaje mi się, że zrobił to tylko dla kasy.
Jest cenionym, dobrym dziennikarzem, więc ma prawo się szanować.


Co do wspomnień. Pierwsze zetknięcie z „Listą..” koniec lat 90tych, piątek, czterysta czterdzieste któreś notowanie,
2gie miejsce - Sinéad O'Connor "Nothing Compares 2 U"
I tak się zaczęło słuchanie Mr. Big, Big Cyc („Berlin Zachodni”), Lady Pank „Zawsze tam gdzie ty”, Perfekt, Queen, Kazik, Genesis, Roxette (wtedy mój ulubiony) i wiele, wiele innych.
Po paru latach „Trójka” stała się moim ulubionym radiem.


Ps. Później (ok. 2002) się troszkę popsuła, skasowano pare inteligentnych audycji, mocno ograniczono jazz, spychając go w nocne godziny. A i „Salon polityczny” z Pieńkowską tez mi się za bardzo nie podobał. Ale to już tak na marginesie.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 3 sie 2007, o 06:10

Nie sadze zeby Niedzwiecki odszedl dla kasy , juz wczesniej mogl odejsc do Radia Zet za wieksza kase jednak wolal zostac w Trojce . Widocznie teraz chodzi i cos innego....
Pozatym Radio Zlote Przeboje nie jest wcale takim nowym radiem , istnieje juz kilka lat

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 5 sie 2007, o 19:59

nie jest wcale takim nowym radiem
miałem na mysli, że jest nowe dla niego, jako nowe miejsce pracy.
jeśli nie chodzi o kasę (ale myśle że jednak też o nią), to jak pisałem wyżej - w Trójce bywało różnie.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 6 sie 2007, o 06:11

Jesli chodzi o kase to czemu nie odszedl wczesniej do Zetki? Niedzwiecki to czlowiek juz po 50 , typ samotnika dla ktorego liczy sie tylko muzyka i wyjazdy do Australii .Nie sadze ze potrzebuje Bog wie jakich luksusow , a Trojka mimo ze radio publiczne to chyba malo nie zarabial

ODPOWIEDZ