"SKARB" z Adolfem Dymszą - kto pamięta :)

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

"SKARB" z Adolfem Dymszą - kto pamięta :)

Post autor: biały_delfin » 2 sie 2007, o 21:43

Czy ktoś pamięta powojenny film "SKARB" z Adolfem Dymszą ?
Pamiętam jak śmiałem się z tego razem z dziadkami.
Jak zaznaczył na mapie "tu będzie spał skarb" mówiąc o swojej dziewczynie, a wszyscy myśleli ze to prawdziwy skarb i kuli cały dom, aż w końcu się zwalił i ze ściany wystawała bomba z czasów wojny. Bardzo lubiłem jako dziecko, a był puszczany ładnych pare razy.
Albo „Piętro wyżej” z Egeniuszem Bodo z piosenką „Sexappeal, to nasza broń kobieca”
Pamiętacie ?
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
rafako
Posty: 44
Rejestracja: 31 lip 2007, o 17:20
Lokalizacja: Częstochowa

Re: "SKARB" z Adolfem Dymszą - kto pamięta :)

Post autor: rafako » 3 sie 2007, o 02:32

Dymsza to byl gosc,ogladalem kilka filmow z nim,przedwojennych i powojennych,w tych drugich juz raczej byl cieniem samego siebie z okresu przedwojennego...

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: gumisio » 3 sie 2007, o 04:12

Taaa - najlepsza tez scena ze skarbu to odtwarzanie dzwiekow przez Dymsze w radiu w bajce dla dzieci kiedy mu sie wszystko poplatalo :) :)
I ten jego sasiad ktory mowi "Pies zaszczeka a ja mysle ze to on, kot zamiauczy a ja mysle ze to tez on" :)
Moja mama mi mowila ze przyjaznila sie z jego corka i tez dobrze go znala jak byla malą dziewczynką.
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 8 sie 2007, o 20:09

Hej Administrorze !
ta strona z delfinami co masz w podpisie - nie orientujesz się może czy to z budują i kiedy ?
(bardzo lubie delfiny, nie tylko te Białe :wink: )
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: gumisio » 8 sie 2007, o 21:29

Hej delfinku .... na temat tej strony wyslij mi to samo zapytanie na maila michal@dubbing.pl to ci napisze bo po co mam ten temat rozwalac :)
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 12 sie 2007, o 19:22

biały_delfin pisze:Czy ktoś pamięta powojenny film "SKARB" z Adolfem Dymszą ?
Pamiętam jak śmiałem się z tego razem z dziadkami.
Jak zaznaczył na mapie "tu będzie spał skarb" mówiąc o swojej dziewczynie, a wszyscy myśleli ze to prawdziwy skarb i kuli cały dom, aż w końcu się zwalił i ze ściany wystawała bomba z czasów wojny
Delfinku to zaznaczał na kartce filmowy Witek, czyli Jerzy Duszyński, a Dodek Dymsza -w filmie Fredek Ziółko - był bodajże jednym z animatorów całej draki z kuciem :)

Też strasznie ten film lubiłem i lubię do dzisiaj :)

Rafako ma trochę racji, ze Dodek był lepszy w filmach przedwojennych, ale pamiętajmy, że był - podobnie jak większość aktorów przedwojennych - trochę na cenzurowanym. Jest jednak jedna powojenna perełka pana Dodka (moim skromnym zdaniem) - rola tytułowa w filmie "Nikodem Dyzma". Póżniej się trochę Roman Wilhelmi na nim wzorował w serialu "Kariera Nikodema Dyzmy", do czego się zresztą podobno przyznawał :)

Pozdrowionka

Malootka
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2007, o 12:56

Post autor: Malootka » 14 sie 2007, o 13:01

Witam,
tak się składa ,że wczoraj obejrzałam sobie tą stara komedię na DVD.Poniewaz mam wielki sentyment do Starego Kina zakupilam w empiku tenże filmik za 18 zł.Polecam.

Moon River
Posty: 43
Rejestracja: 20 mar 2007, o 04:40

Post autor: Moon River » 29 sie 2007, o 23:20

Film leciał nie tak dawno w TV, to sobie przypomniałam :) Moim ulubionym kawałkiem z Panem Dodkiem jest piosenka "Florek, gdzie twój humorek, co z tobą Florek?"

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 1 wrz 2007, o 01:14

To był drugi film (po "Zakazanych piosenkach") w którym Danuta Szaflarska i Jerzy Duszyński zagrali jako filmowa para. Pani Hanka Bielicka (prawdziwa żona Jerzego Duszyńskiego) wspominała, że tak to utkwiło w świadomości widowni, że postronni ludzie kiedy dowiedzieli się o jej małżeństwie, mieli jej za złe, że odbiła Duszyńskiego Szaflarskiej.[/b]

ODPOWIEDZ