marzenia te duże i te maleńkie

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
xavi88
Posty: 1
Rejestracja: 2 sie 2007, o 22:19

marzenia te duże i te maleńkie

Post autor: xavi88 » 2 sie 2007, o 22:22

...marzenia te duże i te maleńkie.... kto pamięta tą piosenkę, śpiewały ją fasolki albo radiowe nutki, chciałbym ją jeszcze raz posłuchać ale nie potrafie ją nigdzie znaleść ;/

Awatar użytkownika
rafako
Posty: 44
Rejestracja: 31 lip 2007, o 17:20
Lokalizacja: Częstochowa

Re: marzenia te duże i te maleńkie

Post autor: rafako » 3 sie 2007, o 15:51

To byly Fasolki,do sciagniecia tego utworu i nie tylko,polecam DC++.
Od groma tego jest :)

Awatar użytkownika
gmork
Posty: 113
Rejestracja: 6 lut 2005, o 17:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: gmork » 4 sie 2007, o 19:12

Nie żadne tam Fasolki tylko właśnie Radiowe Nutki.
Tytuł piosenki to O czym marzą dzieci, a można ją znaleźć na TEJ płycie. Album godny polecenia, bo zawiera sporo wspomnień z dzieciństwa. Aż łezka się w oku kręci.

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 4 sie 2007, o 21:15

A ja nie byłabym taka pewna. Tzn. z ta piosenką zawsze miałam wątpliwości, bo z teledysku pamiętam dzieci, których piosenki były i na kasetach Fasolek i Radiowych Nutek. Np. Natalia Kaim (Zuzia, Ogórek itd.) Piosenkę o Zuzi mam zarówno na kasecie "Fasola 1", jak i na płycie "Radiowe Nutki". Zresztą, kiedyś nawet pytałam na forum, czy ktoś kojarzy jak to było, bo dzieci z obu tych zespołów faktycznie się mieszały, a ich piosenki były i w Fasoli/Tik-Taku i w Radiu Dzieciom.

Awatar użytkownika
gmork
Posty: 113
Rejestracja: 6 lut 2005, o 17:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: gmork » 5 sie 2007, o 19:44

Według informacji zamieszczonych we wkładce do płyty Piosenka o radości, którą akurat posiadam, piosenki na niej zamieszczone śpiewają Radiowe Nutki. Powiem szczerze, że po teledysku pozostały mi w pamięci naprawdę mgliste wspomnienia. Ledwie też pamiętam Moją Fantazję, Zielone Ufoludki czy inne piosenki prezentowane w Tik Taku, więc nie będę się upierał. Takie informacje są podane na tej płycie i tyle, a czy one są zgodne z prawdą to ja już tego nie wiem.

Awatar użytkownika
gmork
Posty: 113
Rejestracja: 6 lut 2005, o 17:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: gmork » 6 sie 2007, o 18:30

No i wreszcie się wyjaśniło czyją piosenką jest O czym marzą dzieci. Odpowiedź w tym wątku i wygląda na to, że wypowiedziała się osoba kompetentna, która była i nadal jest związana z czasami Tik-Taka czy Fasolkami. Poza tym ktoś prosił o ponowne udostępnienie utworu, co też czynię tutaj. Entuzjastów zachęcam jednak do nabycia płyty Piosenka o radości gdyż, jak już wspomniałem, większość piosenek to utwory, które na pewno znacie z dziecięcych lat, choć tytuły mogą tego początkowo nie sugerować. O czym marzą dzieci stanowi jedynie skromny przykład cudownych piosenek zawartych na tej płycie. Tak więc gorąco zachęcam do zapoznania się z tą pozycją w całości, bo naprawdę warto.

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 6 sie 2007, o 21:12

To ja prosiłam o "Marzenia" - wielkie dzięki !

Mi te tytuły faktycznie mało mówią (poza "Najłatwiejsze ciasto w świecie", "Piosenka z zagadkami" i "O czym marzą dzieci"). Czy reszta, to inne tytuły znanych piosenek, czy tytuły piosenek rzadziej nadawanych/nie wydanych nigdy na płytach i kasetach, i w związku z tym, trochę zapomnianych ?

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 6 sie 2007, o 21:13

To ja prosiłam o "Marzenia" - wielkie dzięki !

Mi te tytuły faktycznie mało mówią (poza "Najłatwiejsze ciasto w świecie", "Piosenka z zagadkami" i "O czym marzą dzieci" oraz chyba "Podajmy sobie ręce"). Czy reszta, to inne tytuły znanych piosenek, czy tytuły piosenek rzadziej nadawanych/nie wydanych nigdy na płytach i kasetach, i w związku z tym, trochę zapomnianych ?

Awatar użytkownika
Bellini
Posty: 45
Rejestracja: 14 kwie 2005, o 16:23
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Bellini » 24 lis 2007, o 02:01

> No i wreszcie się wyjaśniło czyją piosenką jest O czym marzą dzieci.
> Poza tym ktoś prosił o ponowne udostępnienie utworu, co też czynię tutaj.

Bardzo proszę ponownie tę piosenkę odostępnić, bo ja się nie załapałem. :(

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Post autor: qba83 » 5 sty 2009, o 18:55

Pamiętam teledysk, jak dziewczyna siedziała przy biurku i wyfrunęła przez okno w gwiazdy.

alimon
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2010, o 14:42

Post autor: alimon » 20 mar 2010, o 14:43


ODPOWIEDZ