sentymentalne bajki/filmy z dziecinstwa - naprowadzcie mnie

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
slodkatrzpiotka
Posty: 8
Rejestracja: 6 sie 2007, o 13:12
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

sentymentalne bajki/filmy z dziecinstwa - naprowadzcie mnie

Post autor: slodkatrzpiotka » 6 sie 2007, o 13:32

1.Znajomi wmawiaja mi, ze ta bajka mi sie przysnila i ze oni nigdy takiej nie widzieli - NIE WIERZE :) = mam tylko marne przeblyski: generalnie krasnoludki, brazowe trole z takimi kulfonowatytmi nosami(oczywiscie zle) polujace na krasnale. Chyba byla tam tez jakas ges czy labedz latajacy(?). Jeden odcinek byl nawet z Chinskim Murem.........
Pamięta ktoś???


2.Chcialabym sciagnac Przygody Wesołego Diabła.... ma ktoś?


3.Nie wiecie gdzie można znaleźć te fajowe bajki Disneya, które leciały w każdą sobotę(ok.1h) o siostrzencach Kaczora Donalda(np.odcinek z Yeti) etc ..... cos pieknego.....


4.Pamietacie bajkę Bolek i Lolek - w 80 dni dookoła świata - taka dłuższa wersja.....tez jej nie moge namierzyc......cholera......


5.Nie wspominajac juz o takich bajkach jak Marc O'polo, Pinokio(świetna wersja!).


6. I jeszcze JEDNO: tez mam tylko niewyrazne watle flashe w pamieci....ale moze ktos pamieta TO lepiej: byla taka bajka(wlasciwie filmowa wersja bajki/basni).....o kims kto zostal przemieniony w jeza - wiem, ze pozniej pokonywal jakas rzeke czy cos....byl jeszcze moment kiedy w nocy jacys ludzie rzucili dziecko(niemowle) z urwiska - przezylo.....i nawet nie wiem czy to wlasnie przypadkiem nie ono bylo pozniej tym jezem. FILM niesamowicie mroczny....klimatem przerastajacy Wesołego Diabła - w tamtym nie bylo nic wesolego :/:P


7. Podobnie jak wyzej: film/basn o krasnoludkach(chyba.....albo malych ludkach:P) zyjacych obok ludzi......poszukujacy zlota.......strasznie superanckie wspomnienie.....


8. I jeszcze jakas nowsza(choc calkiem nie nowa:P) bajka o detektywie(o pchlim wzroscie).


DODAM, że nie ćpałam, i jednej nocy to mi sie nie przysnilo.......... zaluje ze tak malo pamietam......ale strasznie chcialabym moc powrocic do tamtego klimatu bajek/basni/filmow.....

chris
Posty: 14
Rejestracja: 7 lut 2007, o 08:08

Post autor: chris » 6 sie 2007, o 13:58

Witam
8 to prawdopodobnie "Inch High, Private Eye" po polsku "Detektyw Pchełka na tropie" lub "Prywatny detektyw pan Pchełka". Seria z Hanna Barbera z lat 70.
co do 1 to też coś mi się kojarzy (nawet fragment piosenki) ale tytułu nie pomnę.

Pozdrawiam

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 6 sie 2007, o 21:05

A to pierwsze, to nie czasami "Wiwat skrzaty", czy jakoś tak ? To leciało w niedzielnej wieczorynce, gdzieś na początku lat 90tych. Jakieś trolle tam były i te skrzaty chyba latały na czymś (choć mogłam to pomylić ze Smurfami i tym ich bocianem. jak mu było ?) Poszukaj tego tytułu przez opcję "szukaj", bo jestem prawie pewna, że to o to Ci chodzi, a jakiś wątek o tym był.

slodkatrzpiotka
Posty: 8
Rejestracja: 6 sie 2007, o 13:12
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: slodkatrzpiotka » 7 sie 2007, o 10:06

Dzieki Wam wielkie Kochani..... Mysle, ze przegladajac te stronke jeszcze sporo wspomnien do mnie wroci....:) I jakby ktos jeszcze znal pozostale bajki, niech pisze:) Pozdrawiam

slodkatrzpiotka
Posty: 8
Rejestracja: 6 sie 2007, o 13:12
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: slodkatrzpiotka » 7 sie 2007, o 10:09

Sorry za off'a ale na http://bajki-tv.com/ juz nie da sie wejsc.....bo:

"Napotkane błędy:
Rejestracja jest zamknięta. Dozwolony limit użytkowników został przekroczony."

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 7 sie 2007, o 22:41

A mi sie zdaje, ze Wiwat skrzaty to dotyczy pkt. 7. Krasnale, pusołowate buźki i dośc duże cazpki na głowach miłay, takie sterczące, duzo krasnali, ciągle pracujące, bajka bardzo kolorowa, taka malownicza, bogata w motywy dekoratorskie (tak bym to nazwała).

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: gumisio » 8 sie 2007, o 04:55

Bolek i Lolek - poszukaj sobie w kioskach albo w duzych Empikach - ja chyba jeszcze widzialem u siebie w kiosku gazete z tym filmem na DVD.
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Awatar użytkownika
Grafolini
Posty: 6
Rejestracja: 1 lip 2005, o 09:01

Post autor: Grafolini » 13 sie 2007, o 20:38

Ja mam Bolka i Lolka + Podróż Dookoła Świata.. .na VHS, trwa to jakieś 2,5 h... bardzo lubiłem tą bajkę oglądać...

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 16 sie 2007, o 08:00

gumisio pisze:Bolek i Lolek - poszukaj sobie w kioskach albo w duzych Empikach - ja chyba jeszcze widzialem u siebie w kiosku gazete z tym filmem na DVD.
Tak to bylo w Przyjaciólce i jeszcze Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie.

Arienati
Posty: 1
Rejestracja: 17 sie 2007, o 13:38

Post autor: Arienati » 17 sie 2007, o 13:43

Witam zgromadzenie.Przychodze do Was z wielką prośbą.Może Wam uda się ustalić tytuł pewnej kreskówki tudzież anime które kiedyś<lata 90-te>było na półkach w wypożyczalni.Jedyne co pamiętam z tego filmu to coś takiego że biała suczka poszukiwała swojego synka którego jej odebrano.Pamiętam też że go znalazła,że była w fatalnym stanie...to jedyne przebłyski które się uchowały w mojej 27 letniej pamięci.Błagam Was pomóżcie...Ari

Moon River
Posty: 43
Rejestracja: 20 mar 2007, o 04:40

Post autor: Moon River » 29 sie 2007, o 22:37

ad.1
Dzięki za przypomnienie, bajka od razu mi stanęła przed oczami, choć od lat nawet o niej nie pomyślałam... główny bohater-krasnal był sędzią i chodził w czarnej todze i okularach :) Jako dziecko miałam manię rysowania i wycinania wszystkich postaci z kreskówek. Najpierw (w czasie trwania filmu) szkicowałam sobie kazdą postać "na brudno", opisywałam kolory. Potem przerysowywałam na biały brystol, obwodziłam czarnym tuszem (albo potem cienkopisem) kontury i kolorowałam, potem wycinanie... mam tego całą teczkę (głównie Disney), no i pamietam, że ten skrzat też tam gdzieś powinien być. Postacie miały okrągłe noski i rumieńce, i bardzo wysokie czerwone czapeczki, take jak tytka pierwszoklasisty, hehe. To może być tytuł "Wiwat skrzaty", bo to hiszpańska produkcja, a takie właśnie mam przebłyski... takie puebla, jakaś skrzatowa i chyba była ładna piosenka, coś o sądzeniu i sprawiedliwości??? hmmmm

ODPOWIEDZ