5-10-15 znika z TV

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 21 gru 2009, o 13:25

Możliwe, ja zapamiętałem tą pierwszą jako dwójkową :)
Tak jak pisałem, maleńki kawałek jest na początku Twojego linka. To były czasy kiedy program trzy razy w ciągu dnia wchodził na antenę blokami wiekowymi. 15latki włączały TV o 14 ;)
Potem chyba albo troszeczkę wyrosłem, albo to był ten moment kiedy dwójka u nas nie odbierała :(

Podobno pod koniec istnienia, program wrócił do "Bez ograniczeń" w czołówce, tyle że w jakiejś zremiksowanej wersji. Poprawcie mnie jeśli się mylę :)

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 21 gru 2009, o 14:19

Misiek :) pisze:To były czasy kiedy program trzy razy w ciągu dnia wchodził na antenę blokami wiekowymi. 15latki włączały TV o 14 ;)
Potem chyba albo troszeczkę wyrosłem, albo to był ten moment kiedy dwójka u nas nie odbierała :(
Ja odwrotnie, do 85 roku mialem problemy z odbiorem programu 2 i tych trzykrotnych wejsc na antene nie znam...

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 21 gru 2009, o 20:56

Robi pisze:
Misiek :) pisze:To były czasy kiedy program trzy razy w ciągu dnia wchodził na antenę blokami wiekowymi. 15latki włączały TV o 14 ;)
Potem chyba albo troszeczkę wyrosłem, albo to był ten moment kiedy dwójka u nas nie odbierała :(
Ja odwrotnie, do 85 roku mialem problemy z odbiorem programu 2 i tych trzykrotnych wejsc na antene nie znam...
Dziwne,bo zawsze pamiętałam,że program leciał na Dwójce, wszystkie części razem.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 21 gru 2009, o 21:16

wilma pisze:Dziwne,bo zawsze pamiętałam,że program leciał na Dwójce, wszystkie części razem.
A ogladalas od poczatku?
Bo ja na temat tych z lat 83-85 to nie moge nic powiedziec.

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 21 gru 2009, o 21:45

wilma pisze:Dziwne,bo zawsze pamiętałam,że program leciał na Dwójce, wszystkie części razem
Nie mówię wcale że mi się coś nie pokićkało :) Mam przekonanie graniczące z pewnością, że na samym początku bloki były porozdzielane - miedzy innymi filmami (na 100% puszczali "Białego delfina Uma").
Program został na pewno przeniesiony do jedynki. Kiedy? - nie wiem bo już wtedy na pewno wyrosłem :) Karierę skończył w jedynce. Coś mi też świta, że pod koniec żywota powrócono do konwencji poprzedzielanych bloków wiekowych (chyba kątem oka coś czytałem na ten temat) Ale jak zwyklę mogę się mylić, i jak zwykle mnie poprawicie :mrgreen:
Robi pisze:Bo ja na temat tych z lat 83-85 to nie moge nic powiedziec
Robi, tutaj też nie dam się pociąć, ale chyba start był jeszcze w 1982?

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 21 gru 2009, o 21:58

="Misiek :)
Robi, tutaj też nie dam się pociąć, ale chyba start był jeszcze w 1982?
W ksiazce 333 popkultowe rzeczy PRL-u pisze ze program wystartowal 18 grudnia 1983 roku ,ale jak juz wczesniej tu pisalismy w ksiazce tej bylo troche bledow ...
Ja na ten temat nic nie powiem bo go wtedy nie ogladalem ,a Bialego delfina pamietam tylko z ferii 80 roku

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 21 gru 2009, o 22:16

Ja pamiętam program właśnie tak z 83-85 roku, leciał wtedy na Dwójce, wydaje mi się, że trwał ok. 1,5 godz. (tak po pół godz na każdą kategorię wiekową). Na pewno prezentowano go w jednym kawałku, pamiętam, że włączałam na ostatnią część, czyli dla 15-latków. W czołówce był ten kawałek Kombi (przy okazji, do dzisiaj nie wiedziałam, że to Kombi, dzięki za uświadomienie :smile:), zdaje się, że tuż po programie leciał film czy bajka (w tym cyklu na pewno puszczono "O dwóch takich, co ukradli księżyc" z muzyką Lady Pank).

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 21 gru 2009, o 23:07

No i znowu się okazuje, że nie ma to jak kolektyw :D
Co do rozdzielenia nie mam zamiaru się upierać, tylko tak mi się kołacze, że po każdej kategorii wiekowej coś leciało, ale cóż pamięć ulotną jest ;)
juka pisze:przy okazji, do dzisiaj nie wiedziałam, że to Kombi, dzięki za uświadomienie
Do usług :cool: ;)

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 21 gru 2009, o 23:22

W 84 roku to głowy nie dam,ale w 85, tzn gdy miałam 11 lat oglądałam już napewno dwa pierwsze bloki.Ostatni dla 15-latków jeszcze wtedy opuszczałam,odwrotnie niż Juka. :wink: Białego delfina kojarzę,że oglagałam,gdy było już ciemnawo,popołudniem albo jeszcze później,więc to raczej nie w 5-10-15. Te "rozdzielniki" miedzy blokami pamiętam,chyba była Banda Owidiusza,napewno Jazon i argonauci,
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Post autor: noster » 23 gru 2009, o 18:43

To niecałkiem tak, że program był rozdzielony, tylko w ramach programu leciał film m.in. Defin Uhm ktory był pomiędzy blokami grup wiekowych.

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 24 gru 2009, o 14:52

Ty mówisz ziemniaki, ja mówię kartofle, a zasadniczo nam obu chodzi o pyry :)

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 30 lip 2010, o 08:33

Na początku, czyli w latach 1983-1988 lub 89 program leciał TYLKO w soboty pracujące, czyli raz w miesiącu. I rzeczywiście nadawany był ok. 15.00. Nie pamiętam tylko, czy byly to oddzielne bloki.
Od roku 1990 program zacżeto nadawać w soboty rano (i juz co tydzien). Program był jednak duzo krotszy, za to wprowadzono w nim nowe rzeczy, np. Pana Japę.

Co do Bandy Owidiusza, była ona emitowana w 5-10-15 dopiero w latach 90.

W ok. 1987-8 r. leciały w 5-10-15 bajki: samolocik Jimbo, Alias (przygody kosmity w sredniowieczu), a raz puscili całą zawartość kasety hanna barbera cz.1 (na koncu programu)

ODPOWIEDZ