5-10-15 znika z TV

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

olito
Posty: 12
Rejestracja: 1 sie 2007, o 22:14

5-10-15 znika z TV

Post autor: olito » 6 sie 2007, o 20:42

Nie wiem czy już było tutaj o tym:

Kod: Zaznacz cały

"Dziennik": Po 24 latach z anteny TVP 1 znika jeden z najbardziej znanych polskich programów dla dzieci i młodzieży "5-10-15". Swą karierę zaczynali w nim m.in. Justyna Pochanke oraz Krzysztof Ibisz.
- Od roku trwały prace nad poprawieniem formuły. Niestety nie przyniosły oczekiwanych efektów. Ze względu na wyniki oglądalności podjęłam decyzje o niekontynuowaniu tego cyklu - tłumaczy Małgorzata Raczyńska, dyrektor TVP1.

Oglądalność programu systematycznie spadała. W tym roku "Studio 5-10-15" oglądało 780 tys. widzów, a rok temu gromadziło o 460 tys. osób więcej. W programie zaczynali swoją karierę znani dziennikarze, a także osoby związane z "show-biznesem". Pojawili się w nim m.in. Justyna Pochanke, Krzysztof Ibisz, znany fotograf mody Marcin Tyszka czy aktorka Maria Niklińska, córka Jolanty Fajkowskiej. - W kategoriach sentymentalnych człowiek chciałby, aby wszystko trwało wiecznie, ale telewizja rządzi się bezlitosnymi prawami - powiedział "Dziennikowi" Wojciech Mann - Dla dzisiejszej młodzieży mającej dostęp do setek kanałów telewizji kablowej, internetu i gier komputerowych "5-10-15" musiało wydawać się po prostu anachroniczne - dodał.

Wciąż nie wiadomo jaki program zastąpi "5-10-15". Małgorzata Raczyńska powiedziała, że autorka programu została poproszona o złożenie nowych propozycji, atrakcyjniejszych dla młodej widowni TVP1 - informuje "Dziennik".
Ja swoją przygodę z 5-10-15 zakończyłem dobre parę lat temu, pamiętam napisy końcowe z muzyką Kombi, oraz cały tekst początkowej piosenki (Że co, że jak, no właśnie - 5-10-15:)). Jest może ta piosenka gdzieś do odsłuchania (nie chodzi mi o utwór Kombi)?

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 6 sie 2007, o 21:01

Piosenki nie mam, ale pamiętam słowa

Że co, że jak, no właśnie, 5-10-15
zaraz się zacznie, zaraz się zacznie.
Nasze filmy lubi nawet hipopotan,
nauczymy smoka tańczyć roka,
nasza lampa dwóję Ci skasuje,
z czego, z czego, z polskiego !

Pokażemy filmy, jakie chcecie,
zgadywanek nie zgadniecie.
Karatę uczymy, w zimie i w lecie.
A ciosy ćwiczymy na kotlecie.

Że co, że jak no właśnie, 5-10-15,
zaraz się zacznie, zaraz się zacznie.
Koty za płoty, kto nie ma ochoty,
już nie czekamy, już zaczynamy.

Start, start, start !

5-10-15, 5-10-15, 5-10-15, 5-10-15 itd.


A tak poza tym, to wielka szkoda ! Sama już od wieków nie oglądałam, ale czasem w sobotę rano natrafiłam i z przyjemnością przez chwilkę popatrzyłam i powspominałam.
Pamiętam w ogóle, jak na początku leciało w sobotny popołudniu i tylko raz w miesiącu. Wojciech Mann był Głosem.

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 7 sie 2007, o 22:52

Ze znanych i chyba lubianych osób w programie występowała Basia Nowacka, która prowadziła Szortpress. (Basia jest córką dziejszej posłanki Jarugi -Nowackiej).

Justyna Pochanke, no tak, teraz zaczełam sobie przypominac, ona była z tych starszych +15 i teraz dopiero kojarze te oczy , sposób mówienia, ale wydaje mi się, że tamta dziewczyna miala ciemne włosy ..a może to tylko za sprawą czarno-białego telewizora.

Krzysztof Ibisz, chyba powrócił do swojego image lat 80-tych, bo pamietam jak występował w marynarkach, dzinsach i tenisówkach :-) (Yappi)

Troche bedzie szkoda, ze program zniknie z anteny, ale.. kilka razy próbowałam ogladać ten program i jakiś sztywny był. Dzieciaki tak jakby klepały wyuczone przez siebie role bądz udawały mądrzejsze niź są.

A kiedyś..łezka sie kręci..pierwszy program , kóry naśladował zagraniczne programy "Mini Playback Show". Wszyscy na to czekali...........

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: gumisio » 8 sie 2007, o 04:51

Teraz to ja bym w miejsce tego programu dal taki tytul "25-30-35". Mogliby w nim pokazywac te filmy cosmy kiedys ogladali (przynajmniej fragmenty) i mogliby przeprowadzac wywiady z ludzmi ktorzy prowadzili pierwsze programy 5-10-15. Co wy na to ??
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 8 sie 2007, o 06:29

Swietny pomysl , szkoda ze nie realny.........

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Post autor: noster » 9 sie 2007, o 14:39

A cóż mądrego mogli zdecydowac sfrustrowani pisowscy funkcjonariusze którzy zawłaszczyli i upartyjnili całą TVP? Partyjny pisowski beton wszedzie kładzie swe łapska i zaprowadza gomułkowszczyznę gdzie tylko się da. Serdecznie zaczynam miec tego dosc. Dla telewizji publicznej ostatnim kryterium branym pod uwagę powinna byc oglądalnosc. Tym się wlasnie powinna różnic od stacji komercyjnych.

Krzychu
Posty: 225
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Krzychu » 9 sie 2007, o 22:41

Problem jeno w tym iż nasza TVP publiczna jest i publiczna i komercyjna i partyjna a tak naprawde to takie niewiadomo co. Ni to prawdziwie publiczna ni to prawdziwie komercyjna. I dlatego jest jak jest i na nieszczęscie nic nie wskazuje na to by miało być lepiej. Smutne to ale niestety prawdziwe.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 9 sie 2007, o 23:27

to potwierdzone ? wielka szkoda ...
pamiętam jak byłem w kategorii "10" i zastanawiałem się jak to będzie jak będę w kat. "15" i starszy. czas leci ...

Teraz to ja bym w miejsce tego programu dal taki tytul "25-30-35".
Nostalgia jest w pewnym sensie "25-30-35"

Ps. zauważyłem że tylko tvp 1 utrzymuje tradycje nadawania wieczorynek o 19:00
i do niedawna "5-10-15"
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 13 sie 2007, o 17:32

Biorąc pod uwagę, jak bardzo ten program spsiał w ostatnich latach, to się dobrze stało. To "nasze" 5-10-15 odeszło już dawno temu.
Mishilanu kuni no tripper...

szyp
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2007, o 08:33

Post autor: szyp » 18 sie 2007, o 08:39

Szkoda, chociaż nie widziałem tego programu od kilkunastu lat, ale na pewno o nim nie zapomniałem. Nadal poszukuję piosenki BALONÓWKA Z COCA COLĄ którą śpiewała Karolina Poznakowska

Awatar użytkownika
Bellini
Posty: 45
Rejestracja: 14 kwie 2005, o 16:23
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Bellini » 16 cze 2008, o 01:44

szyp pisze:Szkoda, chociaż nie widziałem tego programu od kilkunastu lat, ale na pewno o nim nie zapomniałem. Nadal poszukuję piosenki BALONÓWKA Z COCA COLĄ którą śpiewała Karolina Poznakowska
Jest już do odsłuchania na Youtube:
http://pl.youtube.com/watch?v=GeWWL0EAhhw
Grzegorz Tomczyk

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 16 cze 2008, o 07:27

Ale hiciak :razz: fajnie posłuchać po tyluuuu latach.

Awatar użytkownika
strabek
Posty: 149
Rejestracja: 18 maja 2008, o 12:08

Post autor: strabek » 17 cze 2008, o 22:00

Daguchna pisze:Biorąc pod uwagę, jak bardzo ten program spsiał w ostatnich latach, to się dobrze stało. To "nasze" 5-10-15 odeszło już dawno temu.
fakt na 100%


Pamięta ktoś, że 5 10 15 na początku było emitowane na TVP2 jakoś popołudniu. :cool:
Strabek tak mnie wołali koledzy w dzieciństwie

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 18 cze 2008, o 05:52

No pewnie,ze pamiętam :grin: Od początku oglądałam ten program.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 18 cze 2008, o 09:00

strabek pisze:


Pamięta ktoś, że 5 10 15 na początku było emitowane na TVP2 jakoś popołudniu. :cool:
W sobotnie popoludnia ok godz 15

ODPOWIEDZ