Wspomnienia z dawnych czasow

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

gumisio

Post autor: gumisio » 30 cze 2004, o 16:16

Jezeli cos znajde to zamieszcze chociaz ciezko bedzie ... "Drrrrrr .... Nikto ne je doma" :D

Asiek
Posty: 19
Rejestracja: 21 cze 2004, o 09:49
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin
Kontakt:

Post autor: Asiek » 30 cze 2004, o 21:55

To by było SUPER!!!
Chciałam jeszcze dodać, że naprawdę popłakałam się ze wzruszenia w momencie, gdy posłuchałam piosenek Telesfora i Teodora! Miałam w dzieciństwie tę płytę i była moja ulubioną - słuchałam jej codziennie. Potem gdzieś ją wcięło, a adapter się zepsuł...
Myślałam, że na zawsze pozostanie w moich wspomnieniach, a tu taka niespodzianka!!! Przypomniałam sobie wszystkie te piosenki i na dodatek okazało się, że po 25 latach niektóre nadal znam na pamięć.
A teraz lecę, coby posłuchać sobie znowu! :D :D :D

gumisio

Post autor: gumisio » 1 lip 2004, o 05:08

Asiek - te piosenki z Telesfora i Pankracego to jedynie dobry gest naszych nostalgiczów. Jeśli ktoś ma coś związanego z nostalgią - może coś nagrane na magnetofonie czy jakieś płyty to niech zapisze to w formacie mp3 albo niech mi to wyśle a z chęcią to umieszcze na stronie.

Asiek
Posty: 19
Rejestracja: 21 cze 2004, o 09:49
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin
Kontakt:

Post autor: Asiek » 1 lip 2004, o 09:13

Jak to dobrze, że są tacy, co jeszcze mają takie perełki z przeszłości! Ja, niestety pomóc nie mogę, bo wszystko co miałam już dawno poszło do śmieci. Jakoś nie przypuszczałam wtedy, że za paręnaście lat ogarnie mnie taka chęć, aby sobie czasy dzieciństwa poprzypominać. :D

gumisio

Post autor: gumisio » 1 lip 2004, o 17:09

Wszyscy cos mieli i powyrzucali - faktycznie - kto z nas przypuszczal ze ogarnie nas tesknota za tamtymi czasami. Jednak nieliczni sa tylko ze mam przewaznie pecha. Mialem miec delfinka Uma do obejrzenia ale do niego mam wyjatkowego pecha. :(

Asiek
Posty: 19
Rejestracja: 21 cze 2004, o 09:49
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin
Kontakt:

Post autor: Asiek » 1 lip 2004, o 20:26

Jeśli kiedyś, jakimś cudem odnajdę cokolwiek z tych białych kruków, to masz u mnie jak w banku, że Ci to prześlę :D
A'propos "Nikogo nie ma w domu". Widziałam w Twojej księdze gości wpis od jakiegoś Czecha. Może on mógłby w tej kwestii pomóc?

Basiek
Posty: 4
Rejestracja: 25 sie 2004, o 21:56

Post autor: Basiek » 25 sie 2004, o 22:13

Witam, ja tu po raz pierwszy. UWIELBIAM STARE FILMY DLA DZIECI!!!! Mam sporo "Bolków i Lolków", "Krecików", "Pomysłowych Dobromirów","Reksiów" i innych bajek z lat 70-tych, które oglądają moje dzieci. Do większości z nich jest dostęp, tylko "Delfin Um" i "Barbapapa" zupełnie znknęły z ekranów i nie można ich pooglądać, a to ogromna szkoda...Ja z ogromną nostalgią wspominam audycje radiowe i słuchowiska dla dzieci. Sama mam jeszcze ze dwa nagrania, niestety na szpuli - jeśli ktoś ma możliwość przegrania tego na CD, chętnie na to przystanę. A może ktoś ma nagrania słuchowisk i audycji radiowych dla dzieci ( np. tych gdzie uczono dzieci piosenek ). BARDZO chciałabym posłuchać ich ponownie... Pozdrawiam serdecznie :)

gumisio

Post autor: gumisio » 26 sie 2004, o 04:52

Basiek - napisz mi co w ogole posiadasz jakie nagrania sluchowisk na tasmie.
A co do uma to trzeba byc dobrej mysli. Uma mozna znalezc w sieci tylko sciagnac jego graniczy sie z cudem.

Basiek
Posty: 4
Rejestracja: 25 sie 2004, o 21:56

Post autor: Basiek » 26 sie 2004, o 09:35

Wiesz, ja już sama nie pamiętam, jakie są tytuły tych słuchowisk i nie wiem,jak z jakością taśmy, bo nagrań dokonywał mój tata 30 lat temu, a nie mam jak sprawdzić, bo magnetofonu szpulowego nie posiadam... Natomiast Uma w sieci może być skolko ugodno, mój komp jest weteran i nie ściągnie plików filmowych :(
A o tych audycjach wspominam, bo może jeszcze ktoś je ma albo ma dostęp do archiwów PR i może tam jeszcze to gdzieś leży zakurzone; interesują mnie ze względów prywatnych i zawodowych. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Domino
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2004, o 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Domino » 26 sie 2004, o 13:16

A mi się przypomniał rysunkowy Guliwer, taki pełnometrażowy, nadawany w jakieś święta, albo w ferie, powtarzali go chyba ze 3 razy i bardzo mi się podobał. Najlepiej pamiętam jak go mali ludkowie przywiązali na plaży, a potem on ich ratował przed najazdem nieprzyjaciela. I jeszcze fajne były Przygody Niebieskiego Rycerzyka - tez kilkakrotnie nadawane, na pewno raz w Wigilię po południu :D

[ Add: 2004-08-26, 14:18 ]
Zaraz, to chyba był Błękitny Rycerzyk.... :?

frytkal
Posty: 1
Rejestracja: 4 wrz 2004, o 17:13

Post autor: frytkal » 4 wrz 2004, o 17:20

:D Hej! Dopiero co Was odnalazłam i czuję się tak młodo!!przepraszam, dziecinnie. Te wszystkie moje ukochane bajki! Hurra! Jednak ktoś jeszcze pamięta Barbapapę! Oj fajnie jest powspominać i zaszczepić trochę pozytywnych bajek naszym dzieciom, co zresztą czynię. Dzięki! Dzięki! Dzięki![shadow=darkred][/shadow]

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Post autor: noster » 11 wrz 2005, o 01:24

Pani Łyżeczka leciala w 1987 roku co piątek na dobranoc pod polskim tytułem "Cudowny talizman".

[ Add: 2005-09-11, 02:25 ]
Pani Łyzeczka

[ Add: 2006-02-09, 18:46 ]
Pani Łyżeczka leciała w piątki na dobranoc w roku 1987. Inne podobne bajki do Pani Łyzeczki to np. Domel ale to już w nowszych czasach bo na początku lat 90tych. Jeszcze był tez bałwanek "Bouli"-to w 1992r. Ale w latach 80tych leciała tez bajka "Hej, Bun-Bu" o takim gadającym autku. To były wszystko azjatyckie a ściślej chyba japońskie produkcje które cechowały się jednak pogodnym humorem i łagodną ale wciągającą akcją. Rzadkosc w większosci japońskich bajek gdzie często leje sie nawet krew.

ODPOWIEDZ