Pamiętacie podręcznik do zerówki?

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Conrad
Posty: 105
Rejestracja: 11 lip 2013, o 12:57
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Pamiętacie podręcznik do zerówki?

Post autor: Conrad » 15 sie 2013, o 20:39

No to jeszcze parę rzeczy szkolnych: :lol:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 sie 2013, o 10:46 przez Conrad, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam - J. Konrad G.

LUSI lju
Posty: 34
Rejestracja: 4 sie 2013, o 17:26

Re: Pamiętacie podręcznik do zerówki?

Post autor: LUSI lju » 15 sie 2013, o 21:22

ze się tak niesmialo spytam ;ale to nie sa wszystko twoje zbiory?tzn widziałam foty na zabawkach również

chinski piornik z ceraty powala,CUDENKO,uwielbiam :P

Awatar użytkownika
Conrad
Posty: 105
Rejestracja: 11 lip 2013, o 12:57
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Pamiętacie podręcznik do zerówki?

Post autor: Conrad » 15 sie 2013, o 21:25

To wszystko moje - ale to zaledwie część mojej kolekcji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Pozdrawiam - J. Konrad G.

LUSI lju
Posty: 34
Rejestracja: 4 sie 2013, o 17:26

Re: Pamiętacie podręcznik do zerówki?

Post autor: LUSI lju » 15 sie 2013, o 21:28

OMG az się boje co ty tam jeszcze masz...tak czy siak piornik jest czudiesnyj ,jest moim faworytem i nic go nie pobije,ten kosmiczny łobrazek,szpan

ooo i te farby nowka-sztuka,nie ruszone nawet


ja z kolei nie mam niczego z tamtych czasów,tzn może,a raczej na pewno u mojej mamy cos się zachowalo,a nawet dużo,moze kiedyś się za to zabiorę,chociaz pamiętam ze w miare dorastania robiłam sukcesywnie czystke,ale znając umilowanie mamy do zbierania to gdzies to tam zakitrala,
tzn książki mam z tamtych lat,bowiem mamy bibliotekę domowa,ale czy pierdo...i jakies tez,no nie wiem,rzadko bywam w domu rodzinnym,ale bardzo bym chciała poodgrzebywac i zrobić sobie taka kolekcje
Ostatnio zmieniony 15 sie 2013, o 21:35 przez LUSI lju, łącznie zmieniany 1 raz.

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Re: Pamiętacie podręcznik do zerówki?

Post autor: Geo Dutour » 15 sie 2013, o 21:30

Gdzie te czasy, gdy w polskich sklepach szczytem chińskiej techniki był... piórnik. Kto by pomyślał, że 35 lat później... wszystko będzie chińskie.

Awatar użytkownika
Conrad
Posty: 105
Rejestracja: 11 lip 2013, o 12:57
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Pamiętacie podręcznik do zerówki?

Post autor: Conrad » 15 sie 2013, o 21:31

Rzeczy, które posiadam mogłyby zilustrować dosyć grubą książkę na temat PRL-u.
Część została mi z tamtych czasów, a część dokupiłem czatując na okazje na pewnym popularnym portalu aukcyjnym.

Chińszczyzna dawniej (w czasach szkolnych) była synonimem czegoś luksusowego :lol: :lol: :lol: .
Pozdrawiam - J. Konrad G.

LUSI lju
Posty: 34
Rejestracja: 4 sie 2013, o 17:26

Re: Pamiętacie podręcznik do zerówki?

Post autor: LUSI lju » 15 sie 2013, o 21:37

Conrad ,mow co tam jeszcze masz,ale wiesz w moim specyficznym guście typu ten piornik czy cus

Awatar użytkownika
Conrad
Posty: 105
Rejestracja: 11 lip 2013, o 12:57
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Pamiętacie podręcznik do zerówki?

Post autor: Conrad » 15 sie 2013, o 21:41

No cóż, co tam mam? Jakieś linijki Skali, ekierki, kątomierze, kolorowe długopisy, kilka rodzajów długopisów i piór Zenith, Zakreślacze fluorescencyjne, suwaki logarytmiczne itd. itp. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Do tego gadżety jak np. karty do gry Piatnik oraz KZWP, emblematy, naklejki, guziki wojskowe, trochę rzeczy ZHP i jeszcze dużo, dużo więcej.

Byłbym zapomniał - mam niezły zbiór książek z tamtego okresu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Pozdrawiam - J. Konrad G.

LUSI lju
Posty: 34
Rejestracja: 4 sie 2013, o 17:26

Re: Pamiętacie podręcznik do zerówki?

Post autor: LUSI lju » 15 sie 2013, o 21:50

tak się zastanawiam,gdzie ty to wszystko trzymasz,jeden pokoj przeznaczony na muzeum PRL-u czy cale pietro?



ja mam taka ciotke stara panne ,mocno stara i jej caly dom to takie muzeum PRL-u,no szok mowie wam ,jakby się tam czas zatrzymal w miejscu,bylam tam jakies 7 lat temu,a wcześniej z 37 ,wchodzę,matko kochana,mysle sobie przeniosłam się w czasie,wsio tak jak było,wsio,to co było

ja pamiętam gry z tamtego okresu, master mind?no to uwielbiałam,mozliwe ze mama to ma jeszcze,bo to z nia glownie grałam,moja ukochana gre planszowa ,,rower,,

Awatar użytkownika
Conrad
Posty: 105
Rejestracja: 11 lip 2013, o 12:57
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Pamiętacie podręcznik do zerówki?

Post autor: Conrad » 15 sie 2013, o 21:59

LUSI lju pisze:...ja mam taka ciotke stara panne ,mocno stara i jej caly dom to takie muzeum PRL-u,no szok mowie wam ,jakby się tam czas zatrzymal w miejscu,bylam tam jakies 7 lat temu,a wcześniej z 37 ,wchodzę,matko kochana,mysle sobie przeniosłam się w czasie,wsio tak jak było,wsio,to co bylo
Miałem dokładnie to samo :lol: :lol: :lol: - przychodzę do ciotki po dwudziestuparu latach i ... nic się nie zmieniło !!!

Co do tego, gdzie trzymam te skarby? - trochę w pawlaczu, trochę w piwnicy, a książki w biblioteczce. Z reguły staram się kolekcjonować rzeczy, które nie zabierają zbyt dużo miejsca, ale ... mam również powiększalnik Krokus i cały osprzęt do tego łącznie z :oops: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: aparatem Zenit i kompletem obiektywów.

Gry też mam, np. Eurobiznes, Leśne przygody, szachy i coś tam jeszcze. Leśne przygody to było coś! - jak się otwierało, to na planszy rozkładał się domek.

A rower też mam - radziecką Ukrainę, ale tak ją odpicowałem, że mi wszyscy zazdroszczą !!!
Pozdrawiam - J. Konrad G.

LUSI lju
Posty: 34
Rejestracja: 4 sie 2013, o 17:26

Re: Pamiętacie podręcznik do zerówki?

Post autor: LUSI lju » 15 sie 2013, o 22:05

ja cie

moja matka i tak jest lepsza,ma taki smieszny magnetofon,ten pierwszy kaseciak,adapter i pierdylion roznych tego typu rzeczy i to graaa,ze 3 kasprzaki czy grundiki
ale ma perelke która ja bym bardzo chciała,rzutnik,czy jak to się tam nazywalo fachowo do wyświetlania bajek,no i te bajki oczywiście,6 części ,,O krasnoludkach i sierotce Marysi,, no uwielbiałam to ,
no ale nie da mi nic,bo ona do tego wszystkiego bardziej przywiazana niż do własnych dzieci :P

przez rower oplułam klawiature,Conrad miej litosc :lol:

aa jeszcze u mojej matki na bank jest kilka rocznikow tygodnika polskiego,chyba,czy nie magazynu polskiego,taki maly format toto miało,wydanie książeczkowe ,smieszne,takie

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Pamiętacie podręcznik do zerówki?

Post autor: Robi » 16 sie 2013, o 08:04

Troche odbiegliscie od tematu wiec przenioslem posty do odpowiedniego dzialu

Awatar użytkownika
Conrad
Posty: 105
Rejestracja: 11 lip 2013, o 12:57
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Pamiętacie podręcznik do zerówki?

Post autor: Conrad » 16 sie 2013, o 20:48

I jeszcze parę rzeczy:

Pióro - ale jakie :wink: :!:
Obrazek
Podobno te nieregularne wzory, to był polski patent :idea: . Szukam zwykłego ołówka z takimi wzorami (kiedyś taki miałem).

Jedna z moich ulubionych linijek
Obrazek

Mikroskop NATURALIST (w kasecie i rozłożony)
Obrazek
Obrazek

I jeszcze jedno - naklejki (nie wiem, gdzie je wkleić więc wklejam tu, bo były czasem naklejane na zeszyty)
Obrazek
Pozdrawiam - J. Konrad G.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Pamiętacie podręcznik do zerówki?

Post autor: Robi » 17 sie 2013, o 08:36

Kilka naklejek z tego arkusza mam do dzis. Jedna z nich nie tak dawno urzylem w pracy do zaznaczenia mojego notesu :-)

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: Pamiętacie podręcznik do zerówki?

Post autor: juka » 17 sie 2013, o 09:17

Miałam taką linijkę, tylko dłuższą, chyba 40cm. Nie lubiłam jej, bo szybko mi się powyginała (może właśnie ze względu na rozmiary) i trudno się potem nią posługiwało.

ODPOWIEDZ