Ucieczka na Górę Czarownic...

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
gmork
Posty: 113
Rejestracja: 6 lut 2005, o 17:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Ucieczka na Górę Czarownic...

Post autor: gmork » 15 lut 2005, o 23:20

Witam

A pamiętacie może filmy Ucieczka na Górę Czarownic oraz Powrót na Górę Czarownic? Niestety nie mogę sobie przypomnieć kiedy to szło w TV, ale kojarzy mi się, że było to dosyć dawno. Bohaterami było rodzeństwo posiadające niezwykłe zdolności przesuwania przedmiotów siłą woli, a którymi interesuje się jakiś milioner chcący wykorzystać ich nadprzyrodzone siły. Szkoda, że filmy te nie są dostępne w wypożyczalniach, bo chętnie obejrzałbym je ponownie.

Pozdrawiam
Gmork

Rhaven
Posty: 24
Rejestracja: 13 sie 2005, o 18:46
Kontakt:

Post autor: Rhaven » 13 sie 2005, o 19:52

TAK !!!
Też to pamiętam - bardzo fajne klimatyczna filmy - w finale pojawia się statek kosmiczny na stadionie - ileż razy go rysowałem...rany..płakać mi się chce :P

Awatar użytkownika
gmork
Posty: 113
Rejestracja: 6 lut 2005, o 17:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: gmork » 13 sie 2005, o 20:02

Kupiłem obie części tego filmu na brytyjskim eBayu, ale też mi się płakać chce, bo sprawa skończyła się jak na razie tak, że na przesyłkę czekam już dwa tygodnie i doczekać się nie mogę. Pewnie przesyłka zaginęła albo są straszne opóźnienia w doręczaniu :(

Rhaven
Posty: 24
Rejestracja: 13 sie 2005, o 18:46
Kontakt:

Post autor: Rhaven » 7 wrz 2005, o 12:21

No i jak ?!?!? Doszedł materiał ?? Odpowiedz ! Bo to na wagę złota.... :)

Alimama
Posty: 9
Rejestracja: 18 sie 2005, o 12:04
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Alimama » 7 wrz 2005, o 15:37

...filmu nie pamietam, ale za to przypomnial mi sie nasz polski film, mianowicie "Cudowne dziecko" z takim sympatycznym rudzielcem, ktory wzrokiem przesuwa to i owo, a w finale filmu nawet ratuje elektrownie przed wybuchem ?.. w kazdym badz razie powazna sprawa :) sympatyczne to to bylo i chyba nawet czesto powtarzaja w TVP.

Awatar użytkownika
gmork
Posty: 113
Rejestracja: 6 lut 2005, o 17:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: gmork » 29 wrz 2005, o 15:34

Niestety nie dostałem tych płyt :(

Najprawdopodobniej przesyłka zaginęła albo facet nie wysłał. Będę to zamawiał ponownie, ale się trochę wstrzymam, bo za niecałe dwa tygodnie Disney wydaje obie części w pakiecie, więc może będzie taniej aniżleli osobno. Dla zainteresowanych szczegóły tutaj

[ Add: 2005-09-29, 16:34 ]
Niestety nie dostałem tych płyt :(

Najprawdopodobniej przesyłka zaginęła albo facet nie wysłał. Będę to zamawiał ponownie, ale się trochę wstrzymam, bo za niecałe dwa tygodnie Disney wydaje obie części w pakiecie, więc może będzie taniej aniżleli osobno. Dla zainteresowanych szczegóły tutaj http://tinyurl.com/btmzu

[ Add: 2005-10-08, 21:08 ]
Postanowiłem jednak zamówić te filmy ponownie ponieważ dwie osobne płyty kosztowały taniej aniżeli w zestawie, który dopiero ma zostać wydany 10.10.05. Na razie obejrzałem tylko pierwszą część Ucieczka na Górę Czarownic, ale niestety jako dziecko odbierałem chyba tego typu filmy nieco inaczej. Wprawdzie akurat pierwszej części dobrze nie kojarzyłem, a drugiej jeszcze nie miałem czasu obejrzeć, a jedynie pobierznie przejrzałem poszczególne sceny, to jednak film wydaje mi się bajeczką dla małych dzieci, a na dodatek efekty specjalne, o ile można tak to nazwać, są słabiutkie. Trudno jednak się dziwić, skoro część pierwsza ma 30 lat, a druga jest niewiele młodsza i jak na te lata, to były może i niezłe. Obecnie do mnie jednak to nie przemawia i momentami wydaje się dziecinne. Nie obejrzałem jeszcze drugiej części, a gdy to uczynię to postaram się coś napisać.

[ Add: 2005-10-13, 23:03 ]
Zgodnie z obietnicą postanowiłem napisać coś o drugiej części filmu. Jest dokładnie tak jak przypuszczałem, a więc to właśnie tę część pamiętałem z telewizji. Choć jedna ze scen z Ucieczki... wydała mi się jakoś dziwnie znajoma, to jednak tej części właściwie nie kojarzyłem. Jeśli chodzi o kontynuację, to właśnie jest ten film, który szczególnie utkwił mi się w pamięci. Przepaść między pierwszą a drugą częścią jest ogromna i muszę powiedzieć, że sequel, co rzadko się zdarza, jest o wiele bardziej interesujący. Cechuje go bowiem dosyć wartka akcja oraz wiele przezabawnych scen. Choć tutaj efekty specjalne pozostawiają również wiele do życzenia, to fabuła jest już nieco bardziej uniwersalna i trafia zarówno do młodszego jak i starszego widza. Myślę, że można by zaryzykować stwierdzenie, że jest to jakby połączenie filmów The Goonies oraz Pan Samochodzik i praskie tajemnice. Trzeba przyznać, że pomimo upływu wielu lat film ten wciąż bawi i fascynuje. Szkoda tylko, że polskie stacje telewizyjne o nim zapomniały, bo jeśli się nie mylę, to nie był on powtarzany przynajmniej od 10 lat, a jest to na pewno obraz wart przypomnienia. Cóż, może jednak firma Imperial Entertainment, czyli nasz rodzimy dystrybutor filmów wytwórni Disney'a, zdecyduje się na wydanie tych obrazów kiedyś na DVD. Jestem przekonany, że zarówno młodszym jak i starszym widzom warto przypomnieć tę historię opowiadającą o przygodach niezwykłych bliźniąt jakimi niewątpliwie są Tia i Tony.

Awatar użytkownika
Tia
Posty: 11
Rejestracja: 14 kwie 2006, o 14:01

Post autor: Tia » 14 kwie 2006, o 14:12

Hej Gmork :D w końcu tu dołączyłam:) Co do filmu to oni nie byli bliźniętami tylko rodzeństwem:) Tony jest starszy o 2 lata od siostry :wink:
Tia

Qba
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2006, o 12:51

Post autor: Qba » 14 wrz 2006, o 13:01

Witam wszytskich. Mam pytanko. Czy ktos ma może te filmy

Escape to Witch Mountain
Return From Witch Mountain

Wczoraj tak myslalem o najfajniejszych wspomnieniach z dziecinstwa i ten film
od razu mi sie przypomnial.

Pozdrawiam

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 14 wrz 2006, o 16:30

Filmy były super. Leciały pare razy. Pierwszy, jaki pamiętam, to musiało być około 1990 roku.

Potem jeszcze kiedyś w "Walt Disney przedstawia" pokazywali telewizyjny remake "Ucieczki", ale był zdecydowanie słabszy.

Dla zainteresowanych, podaję linki to stronki ze zdjęciami. Niestety, trzeba być zarejestrowanym, by mieć dostęp do pełnych wersji :
http://www.dreamstarlets.com/lobby/main ... ichew.html
http://www.dreamstarlets.com/lobby/main ... urnwm.html

Awatar użytkownika
Tia
Posty: 11
Rejestracja: 14 kwie 2006, o 14:01

Hej

Post autor: Tia » 15 wrz 2006, o 09:06

Witajcie! Co do posiadania filmu to jestem jedna chyba z niewelu osób która jest szczęsliwą posiadaczką obydwu kaset z polskim lektorem( kaseta ngrywana w latach 90 z TV) Niestety nie oglądałam remaku:( a bardzo bym chciała wiem że powstał w 1995


Zamieszczam tu link gdzie do strony na tórej są wszystkie zdjęcia z Return from Witch Mountain i nie trzeba byc zarejestrowanym by móc je obejrzeć:)

http://www.kimrichards.net/Kim/RFWM1.html

a tu jest kilka fotek z Escape to Witch Mountain

http://www.kimrichards.net/Kim/ETWM.html

Awatar użytkownika
Tia
Posty: 11
Rejestracja: 14 kwie 2006, o 14:01

Post autor: Tia » 1 cze 2007, o 19:28

a to coś dla zainteresowanych http://www.youtube.com/watch?v=K5SjKkmwkk8 czołowa piosenka z Escape to Witch mountain

Awatar użytkownika
Tia
Posty: 11
Rejestracja: 14 kwie 2006, o 14:01

Post autor: Tia » 1 cze 2007, o 19:29

a tu zwiastun drugiej części filmu http://www.youtube.com/watch?v=8rEf4oeHOqY niestety po francusku:(

Awatar użytkownika
Tia
Posty: 11
Rejestracja: 14 kwie 2006, o 14:01

Post autor: Tia » 1 cze 2007, o 19:30

a tu można obejrzeć remake częśći pierwszej z 1995 roku niestety jest on w wersji angielskiej i podzelony został na 10 cześći http://www.youtube.com/results?search_q ... rch=Search

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Post autor: Xiomo23 » 1 cze 2007, o 23:08

ten film jest dostepny w internecie, mozecie sobie go sciagnac, tylko musicie zainstalowac osiołka, zaden inny progs tego nie znajdzie

Awatar użytkownika
Tia
Posty: 11
Rejestracja: 14 kwie 2006, o 14:01

Post autor: Tia » 2 cze 2007, o 18:37

w osiołku jest wersja z 1975 roku już to sprawdzałam

ODPOWIEDZ