Zwierzęta z Lasu Zielonego vel Opowieści Zielonego Lasu

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Zwierzęta z Lasu Zielonego vel Opowieści Zielonego Lasu

Post autor: mutant » 14 wrz 2007, o 08:50

Właśnie pojawił się na stronie Nostalgii temat o tej starej dobranocce - pt. Opowieści Zielonego Lasu, ale mnie się po namyśle wydaje, że ona w Polsce leciała pt. Zwierzęta z Lasu Zielonego (lub "z Zielonego Lasu"), a Gumisio też wiele nie pamięta. Może ktoś z Was przypomina sobie ten serial? Wydaje mi się, że leciał gdzieś na samiutkim początku l. 80, albo nawet pod koniec 70., w niedzielnej wieczorynce.

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 14 wrz 2007, o 09:21

Dodam jeszcze (po zajrzeniu do google'a), że nie chodzi o ten serial z l. 90 "Zwierzęta z Zielonego Lasu", bo tego zupełnie nie znam i nie wiem, czy u nas leciał. Chodzi mi zdecydowanie o serial, który leciał jakieś ćwierć wieku temu (o Boże, to ja już jestem taka stara? :)). Istnieje wprawdzie minimalne prawdopodobieństwo, że jeśli ten drugi serial też u nas leciał, przypadkiem obejrzałam fragment i zlał się w mojej pamięci z tym piewszym, lecz jest to wątpliwe, bo mam dość dobrą pamięć do nazw/tytułów.
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: gumisio » 14 wrz 2007, o 20:07

Ja juz sam nie pamietam pod jaka nazwa to lecial albo to byly "Opowiesci zielonego lasu" albo "Przyjaciele zielonego lasu". Refren mniej wiecej lecial tak ....

W naszym lesie
Zielonym ....

dalej nie pamietam :)
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Krzychu
Posty: 226
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Krzychu » 16 wrz 2007, o 08:38

Sam film pamiętam chyba z lat 80; tak chyba pierwsza połowa albo początek drugiej. O ile mnie pamięć nie zawodzi to tytuł był właśnie;"Opowieści z zielonego lasu";. Sam już wcześniej szukałem gdzieś tej kreskówki, ale miałem poważne problemy nie znając tytułu w oryginale. Zresztą z tego, co mi się wydaję nie był on u nas wyemitowany w całości (szedł w niedziele jako wieczorynka) tylko urwany tak mniej więcej w połowie, bo z tego, co mi się przypomina, iż chyba została nagle urwana emisja ; zapewne była to rzecz dość droga. Tak na marginesie to nie sądziłem, iż film jest aż tak leciwy, jeśli chodzi o produkcje (bodajże 73 lub 74 rok). Podobnie jak nie kojarzyłem tego z produkcją japońską. Mimo wszystko czasem dobrze sobie przypomnieć coś, co się pamiętało jak przez mgłę. :D

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 3 mar 2008, o 23:47

Mishilanu kuni no tripper...

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: gumisio » 4 mar 2008, o 06:24

Daguchna pokazuje oczywiscie screeny z filmu ktory opisalem na swojej stronie a jest to "Opowieście z Zielonego Lasu". Już Wam mogę nawet podać rok emisji tej wieczorynki - to 1979. Znalazłem program w starej gazecie i był ten serial akurat w niedzielnej wieczorynce.

Co się zaś tyczy "Zwierząt z Zielonego Lasu" to owszem był jakiś angielski (chyba) serial i nawet mam jakieś fragmenty z niego ale to dotyczy lat 90-tych i raczej nie chcę wybiegać w te lata ... Zresztą i tak jestem "zero" jeśli chodzi o fabułę i emisję :)
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Krzychu
Posty: 226
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Krzychu » 4 mar 2008, o 07:25

Bede szczery cały czas sądziłem iż emisja była w latach 80 - tych. Ale jak widać się myliłem :-)

Krzychu
Posty: 226
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Krzychu » 4 mar 2008, o 07:27

Co do wybiegania w lata 90 - te to i tak nas to najprawdopodobniej czeka. Dla wielu osób poczatek lat 90 - tych to już prawdziwa nostalgia :-))

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 4 mar 2008, o 12:12

Oczywiście, że screeny są z "Opowieści..." ;) "Zwierzęta..." to chyba produkcja amerykańska czy kanadyjska i pamiętam, że była strasznie mdła i jej nie lubiłam :D
Mishilanu kuni no tripper...

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 4 mar 2008, o 14:13

To zamieszanie z tytułami to najwyraźniej moja wina, ale jakoś mi się tak ubrdało, że bajka, którą pamiętam definitywnie z I połowy lat 80., miała w tytule "Zwierzęta" - najwyraźniej mój błąd. Tej drugiej, z lat 90., w ogóle nie znam.
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
lordofdragonss
Posty: 68
Rejestracja: 14 paź 2007, o 06:28
Kontakt:

Post autor: lordofdragonss » 4 mar 2008, o 16:01

Ja byłem fanem serii "Przyjaciół z zielonego Lasu" ale własnie tych z 90
Nie był to serial Dubbingowany ale bardzo przyjemnie sie go oglądało.
Pamietam że w Polsce był wydawany miesięcznik.
Obrazek
Pustułka i borsuk wymiatali ^^
Hop hop mam na imię eee..jestem Ed!

Marcin77221
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2008, o 18:19

Re: Zwierzęta z Lasu Zielonego vel Opowieści Zielonego Lasu

Post autor: Marcin77221 » 11 cze 2008, o 21:08

mutant pisze:Właśnie pojawił się na stronie Nostalgii temat o tej starej dobranocce - pt. Opowieści Zielonego Lasu, ale mnie się po namyśle wydaje, że ona w Polsce leciała pt. Zwierzęta z Lasu Zielonego (lub "z Zielonego Lasu"), a Gumisio też wiele nie pamięta. Może ktoś z Was przypomina sobie ten serial? Wydaje mi się, że leciał gdzieś na samiutkim początku l. 80, albo nawet pod koniec 70., w niedzielnej wieczorynce.


Witam.
Bajka,o której tu mowa nosiła tytuł "W zielonym lesie".Była o warzywach ,które zawędrowały do lasu (Tego zielonego) i spotykały różne zwierzęta .Tyle pamiętam.[/list]

ODPOWIEDZ