a pamietacie taki straszny serial z zimowych teleferii?

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

bondon
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2005, o 12:26

a pamietacie taki straszny serial z zimowych teleferii?

Post autor: bondon » 20 lut 2005, o 12:40

nie pamietam dobrze tresci, tytul w ogole jest mi nieznany, ale pamietam tyle:

- serial byl straszny! nie wiem jak ktos to mogl puszczac dzieciom o 10ej :).
- chodzilo o jakies jaja ( ktore zmienialy kolor )
- czas stawal w miejscu, ( zatrzymywany chyba przez jakies urzadzenie )
- byla masa potworow rodem z lovecrafta i poe, mialy wielkie macki (wygladaly jak gluty) i chcialy zjesc naszych bohaterow
- w ostatnim odcinku sie to im udalo

czy ktos to pamieta? chcialbym przezyc katharsis i pokonac demony z dziecinstwa :)

pozdrawiam wszystkich nostalgowiczow :P
bondon

magdus
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2005, o 19:47

Post autor: magdus » 24 lut 2005, o 19:49

ja pamiętam!!!! horror to był!!
a pamietasz taki o jakis smrodach które mieszkały gdzies koło jeziora i śmierdziały kwaszona gotowana kapusta?!
pamietam, ze to bylo w zimiwe ferie..

and
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2005, o 22:31

Post autor: and » 24 lut 2005, o 22:43

Tak sobie myślę i myślę ... Był taki serial, za którym przepadałem, leciał w okresie zimowym (ferie lutowe a może święta BN z kontynuacją?) - był na swój sposób przerażający. Rodzeństwo (przyjaciele?) rozszyfrowali sąsiadów, którzy okazali się kosmitami udającymi, podającymi się za ludzi. Tam były jakieś ukrywane, galaretkowate stwory. Czy oni nie wozili się karawanem? Czy to nie był serial produkcji nowozelandzkiej (!)... no tak, więcej pytań, niż odpowiedzi :-} Aha, to leciało w drugiej połowie lat 80-tych (raczej pod ich koniec). "Rodzina willsonów" ... ?! ryzykowne, ale coś takiego chodzi mi po głowie. Musiało być coś z "Will..." :\\ Czy myślimy o tym samym? Pomóżcie! :-}

Awatar użytkownika
Informacje
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2005, o 23:40

the boy from andromeda? :)

Post autor: Informacje » 26 lut 2005, o 23:53

j.w. byl tez taki serial nowozelandzki. byl też o potworkach wychodzacych z morza(jeziora?) jeszcze mi sie przypomina jeden film... uwaga skupiala sie w nim na starej figurze z okrętu, która pozniej ozyla jak dobrze pamietam. mieli fajne seriale, lekko skwaszone jak na tak młodego widza ;)

nieudacznik
Posty: 8
Rejestracja: 6 mar 2005, o 21:29

Post autor: nieudacznik » 6 mar 2005, o 21:45

Ten serial to: tajemnica wygaslych wulkanow.
ten o kiczonej kapuscie;)
thriller jak sie patrzy:)

pozdrawiam

[ Add: 2005-03-06, 21:46 ]
aha
nazywali sie chyba Willberforce'owie

patipata
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2005, o 00:14

Strasznych filmów ciąg dalszy

Post autor: patipata » 11 mar 2005, o 00:29

Witam!
Zapewne pamiętacie film pt. "Przyjaciel wesołego diabła", z tego co wiem to panicznie balam się tego filmu(no byłam wtedy trochę mniejsza:p) i do dzis sie zastanawiam jak możnabyło wymyślec coś takiego dla dzieci. Musze przyznaćjednak iż wiele osob mowilo mi, że uwielbialo ten serjal. No cóż ja widocznie byłam za mała, a wy co na ten temat sądzicie?

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 11 mar 2005, o 22:07

A pamietasz kto gral glowna role???
Olaf Lubaszenko

Aneszka
Posty: 5
Rejestracja: 24 maja 2005, o 21:39
Kontakt:

Post autor: Aneszka » 24 maja 2005, o 23:04

Jesli chodzi o ten straszny serial, to nie bylo tam przypadkiem jakiegos krola Dzidziusia Wielkiego (czy jakos tak), i czy ci kosmoci nie przylecieli po to, by znalezc jego nastepce? Byl tez jeszcze watek z odkurzaczem, a na samym koncu okazalo sie ze tym nastepca jest pies.
Ale cos mi sie chyba jednak wydaje, ze pomylily mi sie seriale i ze pisze o czyms zupelnie innym :) Moze ktos kojarzy o czym?

[ Add: 2005-05-31, 17:08 ]
Tak, pomylilam ten serial z serialem "The Miraculous Mellops" (1991) :)

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Post autor: noster » 1 wrz 2005, o 21:02

serial leciał w lutym 1989 roku w zimowe teleferie. Zachowała mi się gazeta z programem tv z tamteog czasu, ale musze sie dokopac do tego. Wtedy podam wam tytuł.
Było to rodzeństwo chłopak i dziewczyna. Ich przyjacielem był taki dziadek który znał tajemnice tych kamieni w kształcie jajek. Te kamienie były gorące. W dnie jeziora było tajemne przejście do do świata tych "sąsiadów - kosmitów" których nikt nigdy z bliska nie widział. I dlatego naszym małym bohaterom wydalo sie to dziwne. To przejście w dnie jeziora to była takie galaretowate wrota przez które sie przechodzilo.

[ Add: 2005-09-01, 22:04 ]
serial leciał w lutym 1989 roku w zimowe teleferie. Zachowała mi się gazeta z programem tv z tamteog czasu, ale musze sie dokopac do tego. Wtedy podam wam tytuł.
Było to rodzeństwo chłopak i dziewczyna. Ich przyjacielem był taki dziadek który znał tajemnice tych kamieni w kształcie jajek. Te kamienie były gorące. W dnie jeziora było tajemne przejście do do świata tych "sąsiadów - kosmitów" których nikt nigdy z bliska nie widział. I dlatego naszym małym bohaterom wydalo sie to dziwne. To przejście w dnie jeziora to była takie galaretowate wrota przez które sie przechodzilo.

[ Add: 2005-09-11, 02:42 ]
chodzi bodajze o "tajemnice wygasłych wulkanów"

inkaska
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2005, o 08:05
Lokalizacja: Łodź

Post autor: inkaska » 15 wrz 2005, o 08:09

tajemnice wygaslych wulkanow..pamietam ze nie moglam sie doczekac nastepnych odcinklow
cos byc musi do cholery za zakretem....

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 7 lis 2005, o 10:33

Pamiętam, że w Tajemnicy Wygasłych Wulkanów nazwisko owej rodzinki brzmiało bardzo dziwnie, nie wilsonowie. Jakoś Halgersonowie, czy coś takiego.

Co do Dzidziusia Wielkiego, był to serial "Największe (chyba) Życzenie", leciał w wakacje letnie w ok. 1993-1994.

concepcja
Posty: 6
Rejestracja: 15 cze 2005, o 13:46

Post autor: concepcja » 15 gru 2005, o 16:29

Oryginalny tytuł "Under the Mountain".
Poszukalem torrentow i wyobrazcie sobie, ze jeden sie sciaga!!!
http://isohunt.com/torrents.php?ihq=%22 ... xt=&op=and

"Under the Mountain (1981) Based on the Novel by Maurice Gee This show was created by Television New Zealand in 1981 and shown on Nickelodeon's The Third Eye series in the US in the early to mid-80's. The show focused on a pair of twins, Rachel and Theo Matheson. While staying on a summmer vacation in Auckland, New Zealand, they were contacted by a man named Mr. Jones, who had met them briefly eight years earlier. This time, Mr. Jones revealed his true identity and mission. He was an alien, sent from another world to recruit the twins in a battle against another race of aliens. These latter creatures were a family of slimy, slug-like beasts who could take on human form. Led by the evil Mr. Wilberforce, the green monsters were now bent on destroying Earth, and only the twins� emerging psychic abilities could turn them back. With this posted, more than half of the Third Eye programs are now available, as "Children of the Stones" and even more than was originally broadcast on Nickelodeon of "Into the Labyrinth" are already available via torrent.

Directory: Under the Mountain
Files:
01 - Maar.avi
02 - Volcano of the Bleeding Skies.avi
03 - Red Force, Blue Force.avi
04 - The Alien World Below.avi
05 - Weapons of the Mind.avi
06 - Any Shape, Any Form.avi
07 - Assault.avi
08 - The Gift of Oblivion.avi

Ach te seriale z dziecinstwa, naprawde az ciarki przechodza :)

kasiabal
Posty: 1
Rejestracja: 8 sty 2006, o 13:14

a pamietacie taki straszny serial z zimowych teleferii?

Post autor: kasiabal » 8 sty 2006, o 13:29

Witam! Od wczoraj ciągle siedze na nostalgii i nie moge wyjść z podziwu. Przez cztery lata poszukiwałam informacji na temat "Tajemnicy wygasłych wulkanów", pamietałam ten serial jak przez mgłę, a raczej wrażenie jakie na mnie wywarł, nie znałam tytułu, a nikt z moich znajomych nie miał podobnych wspomnień. Pamiętam, podczas tamtych ferii byłam sama w domu (rodzice w pracy, a nie mam rodzeństwa), chciałam oglądać koniecznie, ale kiedy pojawiłąy się te stwory wyłączałam telewizor i wychodziłam do innego pokoju. Oto link do strony, gdzie znajduje się "poster" z serialu: http://www.maths.tcd.ie/~z/Under_The_Mountain.html
Pozdrawiam serdecznie!

Janko
Posty: 13
Rejestracja: 26 sty 2006, o 20:46

Post autor: Janko » 27 sty 2006, o 19:37

W "Tajemnicy wygasłych wulkanów" nazwisko tej strasznej rodzinki brzmiało "Wilberforsowie".

phoenix
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2006, o 15:41

Post autor: phoenix » 20 lip 2006, o 15:47

Ale beka, ja też to pamiętam, bałem sie jak cholera. Poszperałem i mam dla was nie lada gratkę. Możecie zmierzyć się z demonami dzieciństwa:
http://www.youtube.com/watch?v=Gtx4r_oHH_w
:)

ODPOWIEDZ