Co w dziecinstwie zbieralismy

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 22 wrz 2007, o 09:28

Oto malpka Monchichi,mialam identyczna
Załączniki
mon_169[1].jpg
mon_169[1].jpg (4.57 KiB) Przejrzano 15358 razy
mon_169[1].jpg
mon_169[1].jpg (4.57 KiB) Przejrzano 15358 razy

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 22 wrz 2007, o 10:15

Tak myślałam. Ta małpka ssała paluszka. :)
Dziękuję Wilmo. :)

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 22 wrz 2007, o 10:24

Czarna Wołga pisze: Żołnierzyki kupowałem w takim prywatnym sklepie z "osobliwościami". Były tam oprócz żołnierzyków maski z papieru, korki do korkowców, pistonki, i cała masa innych jarmarcznych gadżetów.
---------------------------------------------------------------------------------------------

A gdzie był ten sklep kolego? :D
Bom też z tego miasta. :)

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 22 wrz 2007, o 11:44

Hejka:)

Oczywiście były Donaldy i puszki po napojach. Pamiętam też, że miałem pod koniec lat 70-tych kilka numerów czasopisma "RELAX", w którym były komiksy. Na nich tak na prawdę ... uczyłem się czytać :) . Niestety gdzieś mi przepadły :( W latach 80 - 86/87 namiętnie zbierałem "Świat Młodych" - głównie ze względu na komiksy- Tytusy, Kajki i Kokosze i inne. Później były oczywiście wydawane w formie książkowej, ale prawdziwy fan musiał mieć wszystkie części z gazet. To było COŚ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 22 wrz 2007, o 15:52

Elle pisze:Tak myślałam. Ta małpka ssała paluszka. :)
Dziękuję Wilmo. :)
Ja tez ci bardzo dziekuje, wlasnie obejrzalam galerie pocztówek z dziecmi.Dziewczynke z golabkiem nawet wyszywalam.Jakie to sliczne!

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 22 wrz 2007, o 16:38

Mialam wiekszosc tych pocztówek.I wiesz co jeszcze zbieralam ,piekne kolorowe kalendarze.Mialam takie ze strojami z róznych epok,z bajkami, ze zwierzetami i wiele innych.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 22 wrz 2007, o 16:50

wilma pisze:Mialam wiekszosc tych pocztówek.I wiesz co jeszcze zbieralam ,piekne kolorowe kalendarze.Mialam takie ze strojami z róznych epok,z bajkami, ze zwierzetami i wiele innych.
-----------------------------------------------------
I co z nimi zrobiłaś?
Ja zawsze na gwiazdkę zamawiałam kalendarz ze zwierzętami lub później - roślinami.
W 1980 kupiłam razem z mamą w empiku kalendarz z kotem Filemonem. :)

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 22 wrz 2007, o 16:51

Chodzi mi o to, co z pocztówkami się stało. :)

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 22 wrz 2007, o 17:06

Ale i pierwsze rozczarowania się pojawiły, bo do dzisiaj jest tak, że nie wiadomo, czy te nagrody są prawdziwe i kto je wygrywa.
Dokladnie , juz gdzies o tym na forum chyba pisalem , ze pierwsze docinki kola fortuny byly ustawiane i wygrywajacy wcale nie dostawali samochodow. Oni tylko odgrywali swoja role statystow za ktora dostawali jakas kase. Chodzilo o spopularyzowanie teleturnieju . Pozniej jak juz byly prawdziwe nagrody i prawdziwi grajacy to ciezko bylo wygrac samochod... Podobnie bylo z teleturniejem Dobra cena , az do czasu gdy jeden z grajacych statystow poszedl do sadu domagajac sie swoich wygranych . Wtedy teleturniej szybko zdjeto z anteny.

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 22 wrz 2007, o 17:46

Moje zbiory przetrwaly w komplecie do 1996r,potem wyprowadzilam sie z domu na swoje i na moich kartkach mama wysylala rozwiazania do róznych konkursów i krzyzówek,bo po co kupowac jak w domu pelno.Reszte moich zbiorów wyrzucili albo wydali.Moje kartki z Uszatkiem,Colargolem,Wodnymi dziecmi,Dobromirem,Tajemnica szyfru Marabuta,zwierzatkami,kalendarze,fotosy,plakaty,wszystko poszlo.Oprócz kartek i katalogów, które przywozil ojciec,bo to byla swietosc,a moje tylko miejsce zajmowaly.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 22 wrz 2007, o 17:59

wilma pisze: i na moich kartkach mama wysylala rozwiazania do róznych konkursów i krzyzówek,bo po co kupowac jak w domu pelno.Reszte moich zbiorów wyrzucili albo wydali.
--------------------------------------------------------------

Ojej, aż mi się serce ścisnęło. :( :o :|

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 12 paź 2007, o 18:23

Podobnie jak duża część poprzedników zbierałem znaczki, pocztówki-kupowała mi je Mama (miałem tych pocztówek, dość sporo, zostały tylko nędzne resztki), puszki po piwie. Przypominam sobie też, że na początku lat 80 zbierałem naklejki z samolotami i zwierzętami do specjalnych zeszytów. W 1982 dostałem pierwszy komiks, chyba Tytus , Romek i A"tomek, no zaczęło się moje komiksowe szaleństwo, które trwało prawie do końca lat 80, miałem wszystkie Tytusy, Kajko i Kokosz, Stawka większa niż Zycie, łącznie grubo ponad setkę, też wycinałem komiksy ze Świata Młodych :D . Jak tak sięgam pamięcią, to przypominam sobie zbieranie plataków i zdjęć z drużynami piłkarskimi, wycinało się je z Panoramy, albo Świata Młodych. Miałem zdjęcia ze wszystkimi drużynami startującymi na mundialu w Hiszpanii i Meksyku (wtedu kupiłem specjalny kolorowy dodatek Sportu, który kosztował 100 zł :lol: ). Później, czyli w drugiej połowie lat 80 przyszła kolej na prospekty motoryzacyjne.

Awatar użytkownika
rafako
Posty: 44
Rejestracja: 31 lip 2007, o 17:20
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: rafako » 12 paź 2007, o 20:59

Ja i moi koledzy z podworka raczej zbieralismy puszki i kartony po zachodnich fajkach,hehe,qrcze jak sobie przypomne...A jaki byl szpan jak sie poszlo do szkoly z reklamowka klockow lego,hehe
Czesto "sepilem" pod pewexami i czekalem jak beda wyrzucac puste kartony.

Awatar użytkownika
rafako
Posty: 44
Rejestracja: 31 lip 2007, o 17:20
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: rafako » 12 paź 2007, o 21:01

Jeszce dodam tylko ze gromadzilem nieliche ilosci historyjek z gumy balonowej Donald :)

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 13 paź 2007, o 14:09

Fajne to wszystko było... :D

ODPOWIEDZ