Co w dziecinstwie zbieralismy

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 13 paź 2007, o 14:43

Już kiedyś o tym pisałam. Uchował mi się Świat Młodych z czasów Mundialu w Hiszpanii, wielkiego sukcesu naszych piłkarzy. :D Gazeta już się prawie rozpadła... :)

Obrazek

Obrazek

sebcio
Posty: 51
Rejestracja: 4 sty 2007, o 21:53

Post autor: sebcio » 13 paź 2007, o 14:58

kiedys pokazesz je swoim wnuczkom(w XVRP juz :wink: ) i powiesz"moze nie uwierzycie ale byl czas ze Polacy grali w mundialu i nawet medal jakis zdobyli"

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 13 paź 2007, o 15:04

Ja dziękuję Temu Najwyższemu, że pozwolił, bym się urodziła tak, aby trafić jeszcze na historyczny sukces. :D

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 13 paź 2007, o 15:20

[quote="Elle"]Już kiedyś o tym pisałam. Uchował mi się Świat Młodych z czasów Mundialu w Hiszpanii, wielkiego sukcesu naszych piłkarzy. :D Gazeta już się prawie rozpadła... :)

Teraz sobie przpominam, że też miałem ten numer Świata Młodych, niestety później go wyrzuciłem razem z całą kolekcją :cry: .

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 13 paź 2007, o 19:51

Na Allegro czasami mozna kupic stare numery Swiata Mlodych i Relaxa

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Helmutt » 18 paź 2007, o 09:47

Relaxów i starszych komiksów (Żbiki, Podziemny front, Tytusy) dostałem niedawno całe mnóstwo w wersjach zeskanowanych. Czytam czytam i oderwać się nie mogę.

Ale ad rem.
Ech.... czego ja nie zbierałem?
Komiksy, znaczki, puszki, opakowania po fajkach, papierki z czekolad, gumowe ludki z róznych bajek (Smurfy, Muppety itp), kamienie (sic!), żołnierzyki tzw "małe", resoraki (najlepiej z "meczboksu" :)) długo by wymieniać.
Najszybciej wyrosłem z puszek - pamietam, że je pociąłem na kawałki usiłując coś z nich robić, ale się nie chciały lutować :)
Komiksów miałem całą masę (w tym jak się teraz okazuje gdy przeglądam www o komiksach - było sporo "białych kruków" i unikatów), nigdy sobie nie wybaczę, że część porozdawałem a resztę wywaliłem. Teraz staram się zebrać z powrotem to wszystko ale w wrsjach skanowanych, większa trwałośc itp.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 18 paź 2007, o 10:17

Wiekszosc moich komiksow zachowala sie do dzisiaj ,poza Relaxami. A Relax to byla klasyka. Dzisiaj wiekszosc starych komiksow mozna kupic na Allegro w tym Relaxy

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Helmutt » 18 paź 2007, o 10:21

Relaxy miałem prawie wszystkie, cholerka, większośc się po prostu porozpadała od intensywnego czytania... Teraz mam je na płytce. To nie to samo co czytanie oryginałów, ale przynajmniej się tak szybko nie rozlecą :)
A'propos puszek - przypomniałem sobie, że w 8 klasie, gdy już większość z nas powyrastała ze zbierania puszek (zbieraliśmy już wtedy np. fotki z "gołymi babami" z "Pana" :D ) miałem kumpla który jeszcze wtedy łaził po domach i chciał się na puszki wymieniać :)

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 18 paź 2007, o 11:03

Helmutt,a masz moze taka serie fantastyczna Ludzie i bogowie-Ladowanie w Andach,Walka o planete,Ludzie i Potwory,Bunt olbrzymów,razem 8 czesci.Ale ja bylabym szczesliwa,gdybym mogla przeczytac choc dwie. :D
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Helmutt » 18 paź 2007, o 11:07

Helmutt,a masz moze taka serie fantastyczna Ludzie i bogowie-Ladowanie w Andach,Walka o planete,Ludzie i Potwory,Bunt olbrzymów,razem 8 czesci.Ale ja bylabym szczesliwa,gdybym mogla przeczytac choc dwie. :D

Wiem, wiem :)
Za jakiś czas będę to miał, ale jako skany. Miałem kiedyś prawie wszystkie części ale... przepadły. Jak Cię to interesuje - daj znać.

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 18 paź 2007, o 11:22

Pewnie ,ze interesuje.Bardzo lubilam Ais , Zana i Enesa. :D
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 18 paź 2007, o 11:53

Ja klasycznie zbierałem znaczki pocztowe i monety. Ponadto trochę militariów - hełmy i takie tam inne wojenne gadżety. Dla wyjaśnienia: tzw. "rozrywkami" czyli niebezpiecznym żelastwem nie zajmowałem się nigdy. Raz przyniosłem do domu łuskę i dostałem takie lanie od Taty, że zapamiętałem to na całe życie. Ojciec mądrze zrobił.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 18 paź 2007, o 14:15

Dudziu, mnie ciekawi reakcja twojej mamy na przyniesioną do domu żmiję zygzakowatą. :o Od wczoraj o tym myślę. 8) Ja bym nie położyła się spać na pewno. Ba! Bałabym się nawet na chwilę zamknąć oczy. :lol: :shock:

Awatar użytkownika
the_saint
Posty: 47
Rejestracja: 25 lis 2006, o 12:36

Post autor: the_saint » 19 paź 2007, o 15:03

Jeśli chodzi o mnie to oprócz obrazków z Turbo, komiksów, papierków po czekoladach, zbierałem resoraki oraz prospekty reklamowe producentów samochodów. Z mojej pokaźnej kolekcji do dzisiaj uchował mi się tylko plakat Mercedesa z końca lat 80 tych i sporo resoraków z lat 70 do 90.
Pamiętam jak w pierwszych klasach podstawówki przerwy zamieniały się w giełdy obrazków z Turbo, zawsze najlepszą "cenę" osiągały obrazki z Vectorem, najszybszym autem z kolekcji, którego nawiasem mówiąc nie lubiłem i nie lubię do dzisiaj.

Awatar użytkownika
7zark7
Posty: 126
Rejestracja: 21 sie 2008, o 20:43
Lokalizacja: warszawa

Post autor: 7zark7 » 16 wrz 2008, o 14:18

Ja zbierałem obrazki z czekoladek, które potem wklejałem do czterech specjalnych albumów: Samoloty, Statki, Samochody, Lokomotywy. No i oczywiście naklejki do wklejania w albumach panda

ODPOWIEDZ