Co w dziecinstwie zbieralismy

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Paul_Julian
Posty: 21
Rejestracja: 12 lut 2010, o 22:11
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: Paul_Julian » 10 cze 2010, o 21:25

Spojrzcie co sie udało znaleśc na Joe Monsterze . Fotki z kolekcji gum Turbo!
Pa ruski:
http://www.turbas.ru/photos/

Edit:
Miałem pokazną koleckcję , człowiek głupi wszystko gdzieś pozamieniał potem na jakieś bzdury :D

Awatar użytkownika
MiLejdi
Posty: 16
Rejestracja: 10 cze 2010, o 19:04
Kontakt:

Post autor: MiLejdi » 12 cze 2010, o 15:33

Pisaliście tu o żołnierzykach. Też ich miałam cały worek i czasami się nimi wymienialiśmy z innymi dzieciakami. Ale nie wszystko rozdałam gdy lat mi przybyło ;) Oto część mojego plemienia:

Obrazek

Poza tym zbierałam figurki zwierząt - pozostało mi tylko kilka sztuk:

Obrazek

Mam też kilka figurek postaci z bajek:

ObrazekObrazek

A także kilku rycerzy z LEGO:

Obrazek
Reszta, to były głownie zestawy z kosmosu, które później trafiły do młodszych w rodzinie.

Oprócz zabawek zbierałam oczywiście historyjki z gum do żucia, sreberka z czekoladek, pocztówki ze zwierzętami i z miastami, komiksy (także te specjalnie wycinane ze Świata Młodych), poza tym muszelki, słoniki, końcówki ołówków chińskich z fajnymi obrazkami, mam do tej pory zeszyty z adresami firm, do których się pisało z prośbą o prospekty i naklejki (które takze udało mi się odnaleźć! ;p). Na pólce z książkami mam zaś do tej pory zeszyty, które były wydawane jako Biblioteka Podróży, Przygody i Sensacji - pamiętacie coś takiego?

ObrazekObrazekObrazek

A na koniec pokażę Wam mały zbiór dowcipów:

Obrazek
"Pamięć jest skarbnicą umysłu" - przysłowie angielskie

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 12 cze 2010, o 18:37

Mialem niektore zeszyty z tego pierwszego zestawu , ale masz fajnie ze to wszystko Ci sie zachowalo.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 12 cze 2010, o 19:28

Milejdi, prawdziwe skarby ci się zachowały. :grin:
Zwierzątka. :smile:

Awatar użytkownika
MiLejdi
Posty: 16
Rejestracja: 10 cze 2010, o 19:04
Kontakt:

Post autor: MiLejdi » 12 cze 2010, o 21:30

Robi pisze:Mialem niektore zeszyty z tego pierwszego zestawu , ale masz fajnie ze to wszystko Ci sie zachowalo.


Jak widać po ich stanie, były często w moich rękach.

Elle pisze:Zwierzątka. :smile:
Miałam ich około 100 szt. Te na zdjęciu to niedobitki. Ale cieszą :D
"Pamięć jest skarbnicą umysłu" - przysłowie angielskie

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 13 cze 2010, o 21:04

miałem tą pantereę w białe kropki
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
MiLejdi
Posty: 16
Rejestracja: 10 cze 2010, o 19:04
Kontakt:

Post autor: MiLejdi » 13 cze 2010, o 22:10

biały_delfin pisze:miałem tą pantereę w białe kropki
Czy Twojej też w pierwszej kolejności oderwał się ogon? ;) Mojej później bezskutecznie próbowałam go przyczepiać plasteliną, aż w końcu uznałam panterę za inwalidkę :P
"Pamięć jest skarbnicą umysłu" - przysłowie angielskie

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 13 cze 2010, o 22:28

juz nie pamientm,ale bardzo mozliwe,bo róznym zwierzatkom i ludzikom coś się odrywało. bardzo często "odrywały się" kółka od samoltów do sklejania, oźniej juz traktowałem je bardziej profesjonalnie.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 28 paź 2010, o 09:54

Opakowań po czekoladach jest już sporo, ale ja się dokopałam do kilku. Na jednym ze zdjęć widać opakowanie na którym jest Tom i Jerry. Nie wiem skąd, ale w domu miałam takie. A na drugim jest opakowanie po wafelku Tola- jeden z moich ulubionych..mniam :grin:
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 28 paź 2010, o 16:42

A ja kojarzę te pingwiny. :smile:

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 28 paź 2010, o 16:54

Natuś-77 pisze:Opakowań po czekoladach jest już sporo, ale ja się dokopałam do kilku. Na jednym ze zdjęć widać opakowanie na którym jest Tom i Jerry. Nie wiem skąd, ale w domu miałam takie. A na drugim jest opakowanie po wafelku Tola- jeden z moich ulubionych..mniam :grin:
Które to lata? Takie czekoladki Danusia można kupić i dziś (są też zielone - miętowe) z identyczną etykietą. Ciekawe, czy cały czas były na rynku, czy wróciły.
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 28 paź 2010, o 19:43

mutant pisze:
Natuś-77 pisze:Opakowań po czekoladach jest już sporo, ale ja się dokopałam do kilku. Na jednym ze zdjęć widać opakowanie na którym jest Tom i Jerry. Nie wiem skąd, ale w domu miałam takie. A na drugim jest opakowanie po wafelku Tola- jeden z moich ulubionych..mniam :grin:
Które to lata? Takie czekoladki Danusia można kupić i dziś (są też zielone - miętowe) z identyczną etykietą. Ciekawe, czy cały czas były na rynku, czy wróciły.
Wczoraj widziałam Danusię w "Oszołomie",niebieską,ciekawe czy tak samo smakuje. :smile:
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 28 paź 2010, o 19:54

Wydaje mi się, że Danusie wróciły na bazie sentymentów - po okresie zachwytów słodyczami zachodnimi (wcześniej niedostępnymi) powraca się chyba do starych marek, co nie znaczy, ze smak jest ten sam. Zresztą, czy coś jest w stanie dorównać tamtym smakom dzieciństwa? :smile:

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 29 paź 2010, o 06:33

wilma pisze:
mutant pisze:
Natuś-77 pisze:Opakowań po czekoladach jest już sporo, ale ja się dokopałam do kilku. Na jednym ze zdjęć widać opakowanie na którym jest Tom i Jerry. Nie wiem skąd, ale w domu miałam takie. A na drugim jest opakowanie po wafelku Tola- jeden z moich ulubionych..mniam :grin:
Które to lata? Takie czekoladki Danusia można kupić i dziś (są też zielone - miętowe) z identyczną etykietą. Ciekawe, czy cały czas były na rynku, czy wróciły.
Wczoraj widziałam Danusię w "Oszołomie",niebieską,ciekawe czy tak samo smakuje. :smile:
Nie mów, że u was też. :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 29 paź 2010, o 07:25

Batonik Danusia mamy na rynku ponownie już od jakiś 6-7 lat. Pamiętam, że siedziałam przy biurku w pracy, kiedy zadzwoniła do mnie mama specjalnie z tą wiadomością, że dostała w Goplanie batonika swoich marzeń :wink:
Najpierw pojawiła się w wersji klasycznej, tzn w tradycyjnym granatowym opakowaniu, następnie były już w wersji: rumowej i koniakowej. Dla mnie ta ostania de best :cool:

ODPOWIEDZ