Czar par

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kefir1981
Posty: 20
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 20:43
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Czar par

Post autor: kefir1981 » 22 wrz 2007, o 12:35

Już w jednym poście była o tym teleturnieju mowa, ale dyskusja nie została pociągnięta dalej. A szkoda, bowiem swego czasu oglądała go cała Polska! Czemu?
Po pierwsze, nagrody! Początkowy szok związany z nagrodami wartości poloneza (np. "Koło Fortuny") mijał. Więc producenci szarpnęli się na nagrody extra: mieszkanie oraz samochód (chyba to było BMW).
Po drugie, czas gry. W "normalnych" teleturniejach z zawodnikami telewidzowie zapoznawali się przez kilka/ kilkanaście minut. A utaj spotykali się z nimi przez około rok (w comiesięcznych edycjach).

Prowadzący Ibisz rulez!!! :)

Pierwszą edycję wygrali p. Skrętni. Niech wybaczą jeśli to czytają, ale nigdy za nimi nie przepadałem... ;) Może dlatego, że zawsze wyraźnie i niezagrożenie prowadzili!
Kibicowałem p. Tymińskim (chyba numer 48).
Fajni też byli p.Śliwkowie. Pamiętam, że w jednej konkurencji jedno musiało wejść do namiotu, a drugie go znaleźć. Problem w tym, że ten/ta w namiocie wystawiła buta i za to Ibisz ich zdyskwalifikował.

Szkoda, że się skończyło tak jak się skończyło. O zwycięstwie w drugiej edycji decydowała dogywka(o ile dobrze pamiętam). Przed dogrywką obie pary zadeklarowały, że podzielą się nagrodami. Nie podzieliły się. Wszystko zakończyło się procesem. O ile pamiętam, sąd uznał, że publiczna deklaracja jest wiążąca i zwycięzca musiał podzielić się nagrodami. Ale czy to prawda?

W każdym razie producent zrezygnował z nagrań do 3 edycji.
CKM Włókniarz Częstochowa- dumni po zwycięstwie, wierni po porażce!

Awatar użytkownika
kefir1981
Posty: 20
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 20:43
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: kefir1981 » 22 wrz 2007, o 12:43

Sorki, właśnie znalazłem, że ponoć powstały 3 edycje...
Kurcze, pamięć już nie ta... ;)
CKM Włókniarz Częstochowa- dumni po zwycięstwie, wierni po porażce!

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 23 wrz 2007, o 20:58

Bardzo lubiłam Czar Par - to był chyba pierwszy "teleturniej - serial". 8)

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 23 wrz 2007, o 21:09

Pojawiał się chyba gdzieś na początku lat 90. Pamietam pierwszą edycję - ze Skrętnymi, Śliwkami, Baranowskimi, Matczakami. No i niektóre konkurencje - rozpoznawanie fragmentów muzycznych (bezkonkurencyjni Skrętni), przygotowanie drzew genealogicznych rodziny, dyktando...

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 25 wrz 2007, o 11:04

To był jakoś tak 92-93 rok. Szczerze mówiąc, oglądałem to kilka razy i to przez przypadek. Niestety nie podobał mi się. Nigdy jakoś nie pociągały mnie telenowelowe tasiemcowe teleturnieje. Chyba TVN kiedyś zrobił coś podobnego i ... też nie oglądałem :D

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 25 wrz 2007, o 12:52

Na stronce o K. Ibiszu znalazłam informację: prowadzący "Czar Par" (1994, 1995, 1996).
A wydawało mi się, że to było wcześniej...

Awatar użytkownika
the_saint
Posty: 47
Rejestracja: 25 lis 2006, o 12:36

Post autor: the_saint » 26 wrz 2007, o 19:48

Pamiętam, że w jednej z edycji nagrodą był Seat Toledo

ODPOWIEDZ