Zabawki

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 19 lis 2007, o 17:18

Mieliśmy z bratem dosyć pokaźną kolekcję ludzików, czy jak się to wtedy mówiło "hipków", wykonanych z gumy, przedstawiających postacie z kreskówek czy komiksów, wielkości jakichś 4-5 cm. Może ktoś z Was też miał takie zabawki?



Miałem braci Daltonów i Lucky Lucka, dość dużą kolekcję bohaterów z Muppet Show: Kermita, Zwierzaka, Misia Fozzie, Sama Orła, któremu ściąłem dziób żyletką bo mi się nie podobał :D , Rowlfa, czyli psa pianistę i oczywiście Statlera i Waldorfa, tych dwóch tetryków z balkonu.

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 19 lis 2007, o 17:47

Ja mialam jeszcze Gonza,kucharza i swinke Pigi.Z innych serii,to mialam sporo Smerfów,Sindbada,Shirin,sultana i Alibabe,Maje, Gucia,Filipa ,Klementyne,jakies kotki,malpki Monchichi,Myszka Miki,Donald,Minnie,Daisy i rodzinki zwierzat.Byl tego caly karton.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 19 lis 2007, o 18:18

Helmutt pisze:Mieliśmy z bratem dosyć pokaźną kolekcję ludzików, czy jak się to wtedy mówiło "hipków", wykonanych z gumy, przedstawiających postacie z kreskówek czy komiksów, wielkości jakichś 4-5 cm. Może ktoś z Was też miał takie zabawki?.
----------------------------------------------
Myśmy mieli! :D Gumowe postaci z Muppet Show. Brat nawt zrobił im zdjęcie, ale zabrał niedawno wszystkie stare zdjęcia do zeskanowania, więc jak je dostanę z powrotem, to wkleję. Mieliśmy Piggy, Gonza (ciągle padał), Fuzzy i chyba Filip z Pszczółki Mai. Innych nie pamiętam. :?

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 19 lis 2007, o 18:21

A kto z was miał małe plastikowe zwierzątka, kojarzycie? Ja miałam chyba całą Arkę Noego. I pamiętam jak się cieszyłam, kiedy ja, albo rodzicee trafili na kolejnego zwierzaka. :D

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 19 lis 2007, o 18:44

Ze zwierząt przypominam sobie, że miałem dinozaury, była żyrafa, zebra, lew, nosorożec, tapir, małpy, krokodyle (aligatora i kajmana)- bałem się, że ożyją i mnie ugryzą. :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 19 lis 2007, o 18:50

Eryk75 pisze:Ze zwierząt przypominam sobie, że miałem dinozaury, była żyrafa, zebra, lew, nosorożec, tapir, małpy, krokodyle (aligatora i kajmana)- bałem się, że ożyją i mnie ugryzą. :lol: :lol:
---------------------------------------------------------
Ja też mialam aligatora i kajmana. Pomyśleć, że dla takich minaiturek komuś się chciało robić dwa gatunki krokodyla. :lol:
Najcenniejszy nabytek, to biały słoń, którego kupiłam w czasie stanu wojennego w Warszawie. 8)

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 19 lis 2007, o 18:53

Zwierzatka,to najczesciej dostawalam w seriach:lesne,afrykanskie,domowe.Najbardziej lubilam rodzinki zwierzat:byczek z krówka i cielaczki,kogut,kura i kurczaczki,lew,lwica i lwiatka -moje ulubione :D .Jedna pani na hali miala stoisko z pamiatkami,zabawkami i ludzikami i zawsze tam mame na cos naciagnelam.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
the_saint
Posty: 47
Rejestracja: 25 lis 2006, o 12:36

Post autor: the_saint » 19 lis 2007, o 20:18

Ja miałem też figurki smerfów oraz całą armie superowych żołnierzy malowanych np. kawalerzyste z kampanii wrześniowej oraz Niemców.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 20 lis 2007, o 19:27

utkwiła mi w pamięci dwuczęściowa kula z otworkami o rożnych kształtach do której się wkładało odpowiednie figury, w przedszkolu były takie domki na podobnej zasadzie, z drzwiczkami zamykanymi na kluczyk.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
lordofdragonss
Posty: 68
Rejestracja: 14 paź 2007, o 06:28
Kontakt:

Post autor: lordofdragonss » 20 lis 2007, o 21:04

Miałem taką kulę^^ Zółto-różową.
Najlepszymi zabawkami były:
@ Klocki lego
@ Figurki z Milkywaya (były takie pudełka i w środku były chyba cukierki i zabawka)
@ Robienie "Domków" a wręcz wiosek z przeróżnych rzeczy i zabawek. Od pudełek po Szafy (tak miałem domek w szafie xD)
@ Moda na Tamagotchi (nadal mam 3 z ulubionych. niestety nie działają :< )
Hop hop mam na imię eee..jestem Ed!

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 20 lis 2007, o 21:10


Najlepszymi zabawkami były:
@ Klocki lego

Ja klockow lego to nawet na prospektach nie mialem okazji ogladac w tamtych czasach..........

Awatar użytkownika
lordofdragonss
Posty: 68
Rejestracja: 14 paź 2007, o 06:28
Kontakt:

Post autor: lordofdragonss » 20 lis 2007, o 21:48

To w pełni zrozumiałe. A tak przy okazji... Jesteś z bełchatowa? Kojarzysz wioske Kurnos? Ja tam mieszzkam ^^

A dla starszych których ciągle bawi budowanie : www.brikwars.com
Hop hop mam na imię eee..jestem Ed!

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 21 lis 2007, o 00:29

Zwierzątka plastikowe były sprzedawane też w kioskach Ruch-u w calej Polsce. Robiła je fabryka zabawek w Czudcu. Pierwsze pojawiły się wielbłądy oraz lwy i niedźwiedzie (brunatne i polarne), a potem dołączyły do nich inne zwierzęta. Wszystkich było kilkadziesiąt. Można było do nich dokupić składane ogrodzenie i palmę i zrobić sobie z kilku takich zestawów mini ZOO.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 21 lis 2007, o 08:23

Dudzio pisze:Zwierzątka plastikowe były sprzedawane też w kioskach Ruch-u w calej Polsce. Robiła je fabryka zabawek w Czudcu. Pierwsze pojawiły się wielbłądy oraz lwy i niedźwiedzie (brunatne i polarne), a potem dołączyły do nich inne zwierzęta. Wszystkich było kilkadziesiąt. Można było do nich dokupić składane ogrodzenie i palmę i zrobić sobie z kilku takich zestawów mini ZOO.
---------------------------------------------------
Miałam, miałam. :D Wielbłądy i niedźwiedzie brunatne nawet 2.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 21 lis 2007, o 08:57

A tak przy okazji... Jesteś z bełchatowa? Kojarzysz wioske Kurnos? Ja tam mieszzkam ^^

No pewnie , moja babcia tam dawno temu mieszkala ,wiekszosc wakacji tam spedzalem to znam te tereny

ODPOWIEDZ