Zabawki

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 15 lis 2010, o 18:42

o ! Hasior mówisz, muszę się kiedyś przyjrzeć
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

michcio
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2010, o 12:12
Lokalizacja: Monachium
Kontakt:

Post autor: michcio » 28 lis 2010, o 12:30

A ja uwielbialem moj czolg na gasiennicach sterowany z radia na kablu. To byla bardziej taka ruska amfibia z paka blaszana w kolorze niebieskim. I co ostatnio znalazlem to te kolorowe ciezaroweczki wygladajace jak STAR. Znalazlem je na obchodach dnia Kielc rok temu i sobie kupilem wszystkie modele jakie byly: smieciara, wywrotka, dzwig, drabinowiec, i z naczepa skretna. Aha i taka super kopara z korba ktora sie bawilem jak mialem 5 lat. I mam dzieki temu super wspomnienia do ktorych czesto wracam. Pozdrawiam was wszystkich!!! Michal
PS. Szukam juz od dluzszego czasu gre w ktora gralem zawziecie w szkole na przerwach. Mianowicie gra polegala na strącaniu metalową kulką statków przeciwnika wystrzeliwanych z dziala. Do pomocy slużyło lusterko zamontowane na dziale o precyzyjnego celowania. Kulka wylatywala z dziala i toczac sie pod tafla przezroczystej PLEKSY(imitacja wody) stracala statki przeciwnika. Prosze o jaka kolwiek odpowiec i zdjecie owej gry. Dzieki
Uwielbiam gry planszowe i lamiglowki

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 28 lis 2010, o 17:32

ciekwy jestem jakie to uczucie po latach kupować zabawki ?

ps. zresta trochę wiem bo kupowałem kilka ostaniach Tytusów
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 28 lis 2010, o 18:59

biały_delfin pisze:ciekwy jestem jakie to uczucie po latach kupować zabawki ?

ps. zresta trochę wiem bo kupowałem kilka ostaniach Tytusów
Widzisz Delfinku, sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. :lol: Ja kupowałam i Tytusy i Kajki, a ostatnio Poczytaj mi mamo. :lol:

Zyrafa
Posty: 93
Rejestracja: 5 kwie 2010, o 04:04

Post autor: Zyrafa » 1 gru 2010, o 10:58

Pamiętacie może taką zabawkę - taka plastikowa tacka wielkości talerza, a na niej narysowane planety Układu Słonecznego. Była chyba jakaś srebrna kuleczka, któa wpadała do dołków przy tych planetach. To się chyba nazywało "kosmodrom", ale raczej nie, może "kosmo - coś tam"... Komuś coś świta? Wydaje mi się, że była to rosyjska zabawka, ale nie jestem pewna.

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 1 gru 2010, o 20:19

Zyrafa pisze:Pamiętacie może taką zabawkę - taka plastikowa tacka wielkości talerza, a na niej narysowane planety Układu Słonecznego. Była chyba jakaś srebrna kuleczka, któa wpadała do dołków przy tych planetach. To się chyba nazywało "kosmodrom", ale raczej nie, może "kosmo - coś tam"... Komuś coś świta? Wydaje mi się, że była to rosyjska zabawka, ale nie jestem pewna.
Miałem coś takiego.
Ta tacka była czerwona, na środku było przyklejone papierowe odzwierciedlenie Ziemi, a dookoła znajdowały się otworki z nazwami planet(?). Kula była wystrzeliwana z biało-srebrnej plastikowej rakiety na sprężynce. Rakieta ta stała mniej-wiecej w miejscu gdzie na mapie był Bajkonur. Na 100% to była polska gra.

edit:
Znalazłem :lol: Kosmolotek :cool:
Obrazek

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Post autor: Geo Dutour » 1 gru 2010, o 21:09

Może ktoś z Was miał radzieckie pojazdy na baterię do samodzielnego montażu (montaż był pracochłonny i zwykle zajęli się nim rodzice): bordowy traktor o dł. ok. 30 cm z żółtymi błotnikami i przednią osią kręcącą się w kółko; oraz pojazd gąsienicowy na kablowego pilota (baterie były w pojeździe, a nie w pilocie jak w polskich zabawkach Made In Częstochowa).

Zyrafa
Posty: 93
Rejestracja: 5 kwie 2010, o 04:04

Post autor: Zyrafa » 2 gru 2010, o 12:11

Dzięki Kuba70! To o to mi chodziło! :-)

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Post autor: 80man » 2 gru 2010, o 14:12

Geo Dutour pisze:Może ktoś z Was miał radzieckie pojazdy na baterię do samodzielnego montażu (montaż był pracochłonny i zwykle zajęli się nim rodzice): bordowy traktor o dł. ok. 30 cm z żółtymi błotnikami i przednią osią kręcącą się w kółko; oraz pojazd gąsienicowy na kablowego pilota (baterie były w pojeździe, a nie w pilocie jak w polskich zabawkach Made In Częstochowa).
Ja miałem taki zestaw przywieziony z ZSRR tata mi przywiózł w roku 1980, pamiętam że składał sie z olbrzymiej ilości elementów były to przeważnie elementy do skręcania sporo śrubek, nakładek, podkładek, sprężynek oprócz tego jakieś silniczki, przewody i inne ! Z tego co kojarzę to można było zmontować samochód, auto ciężarowe, helikopter, łódź i inne pojazdy. Конструкторы для детей tak chyba się to nazywało! Wielkie płaskie pudło! :wink:
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

Ardi76
Posty: 54
Rejestracja: 15 gru 2006, o 00:33
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Ardi76 » 5 gru 2010, o 21:54

cyt."A jeszcze sobie przypomniałem o dystrybutorze benzyny (też PIKO). Z prawej strony była dźwignia za pomoca której nakręcało się sprężynę i zerowało zegar . Po naciśnięciu małego przycisku przy wężu dystrybutor wydawał dźwięki i miało się wrażenie, że tankuje"

Ten dystrybutor był koloru czerwonego z szarą podstawą( malutka dźwigienka przy pistolecie też była czerwona). Miałem taki. Oprócz tego sygnalizator drogowy z przyciskiem umieszczonym na górze, służącym do zmiany świateł.

kinia
Posty: 1
Rejestracja: 8 gru 2010, o 15:22
Lokalizacja: znad morza

Post autor: kinia » 9 gru 2010, o 12:04

Szczególnie pamiętam jedną laleczkę (podobną do Minimka :wink:) z burzą czerwonych włosów pachnącą jak wiśnia. Otrzymałam ją od cioci z Niemiec i byłam bardzo przywiązana do tej zabawki. Do dziś uwielbiam wiśnie i ich zapach...

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 9 gru 2010, o 22:21

temat o zapachach przeniesiony tutaj
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Post autor: 80man » 17 gru 2010, o 08:47

Ardi76 pisze:cyt."A jeszcze sobie przypomniałem o dystrybutorze benzyny (też PIKO). Z prawej strony była dźwignia za pomoca której nakręcało się sprężynę i zerowało zegar . Po naciśnięciu małego przycisku przy wężu dystrybutor wydawał dźwięki i miało się wrażenie, że tankuje"

Ten dystrybutor był koloru czerwonego z szarą podstawą( malutka dźwigienka przy pistolecie też była czerwona). Miałem taki. Oprócz tego sygnalizator drogowy z przyciskiem umieszczonym na górze, służącym do zmiany świateł.
Chyba nasi rodzice kupowali nam zabawki w tym samym sklepie?
Co to była za zabawka wszyscy mieli samochody byli kierowcami, a wiadomo jak nie zatankujesz i nie zapłacisz, to nie pojedziesz :lol: I kto rządził na podwórku :?:
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 17 gru 2010, o 22:39

Też miałem ten dystrybutor, oczywiście po jakimś czasie został rozebrany na części :wink:.
Musiałem sprawdzić jak to działa, w sumie do dzisiaj mi to zostało :cool: .
http://www.youtube.com/watch?v=HCoGTrsbODc
Obrazek
Obrazek

Zabawki PIKO wspominam z dużym sentymentem- były bardzo nowoczesne jak na tamte czasy, wykonane bardzo starannie i niesamowicie edukacyjne.
PIKO również dbało o opakowania, tutaj np. samochód elektryczny z polskimi napisami na pudełku:
http://www.youtube.com/watch?v=04jy7VvI ... re=related

jackr35
Posty: 3
Rejestracja: 25 gru 2010, o 22:49

Post autor: jackr35 » 26 gru 2010, o 16:40

chce kupic kolejke wegierska nakrecana kluczykiem na dwa wagony jezdzaca po torach w kolko moj mail jackr35@wp.pl

ODPOWIEDZ