Zabawki

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
jackr35
Posty: 3
Rejestracja: 25 gru 2010, o 22:49

Post autor: jackr35 » 26 gru 2010, o 16:47

kupie zabawke kolejke wegierska nakrecana kluczykiem jezdzaca po torach moj mail jackr35@wp.pl tel 501853557

jackr35
Posty: 3
Rejestracja: 25 gru 2010, o 22:49

Post autor: jackr35 » 26 gru 2010, o 16:48

kupie zabawke kolejke wegierska nakrecana kluczykiem jezdzaca po torach moj mail jackr35@wp.pl tel 501853557

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 7 lut 2011, o 17:22

gry elektroniczne: do wyboru i można pograć
http://www.pica-pic.com/#
podziękowania dla kumpla który mi porzucił ten link
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Zabawki

Post autor: Robi » 19 maja 2011, o 19:26

Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Zabawki

Post autor: Elle » 22 maja 2011, o 11:19

A skąd te zabawki, chyba z muzeum dobranocek, bo nie kojarzę, żeby były w sklepach. :)

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Zabawki

Post autor: Robi » 22 maja 2011, o 11:33

Z wystawy na gornym Slasku

SundayForever
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2011, o 03:34

Re: Zabawki

Post autor: SundayForever » 23 maja 2011, o 06:25

Sporo lalek miałam z ZSRR - m.in. trzy królewny w balowych sukniach i jeszcze dwie z pewnej serii. W ZSRR miałam rodzinę i kiedy do nas przyjeżdżali, to obowiązkowo lalkę dostawałam. Raz dostałam olbrzymią wańkę-wstańkę. Oddałam ją dopiero rok temu.

pufi
Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2011, o 10:42

Re:

Post autor: pufi » 25 maja 2011, o 10:46

biały_delfin pisze:gry elektroniczne: do wyboru i można pograć
http://www.pica-pic.com/#
podziękowania dla kumpla który mi porzucił ten link
Świetne gierki , dzięki za link!

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re:

Post autor: Syriusz Falcon » 29 maja 2011, o 00:44

juka pisze:Pamietam jeszcze takie plątanki, które się robiło na palcach dwóch rąk i druga osoba musiała to odpowiednio odebrać przeciagając nici.


Też się w to bawiłem . Najbardziej skomplikowana była siateczka , było dużo plątania , a na koncu wychodził ładny wzorek
Załączniki
IMG_0124.JPG
Plontanka
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Zabawki

Post autor: Elle » 4 cze 2011, o 21:33

http://www.tvn24.pl/2439334,28377,0,0,1,wideo.html

A to było dzisiaj w "Faktach". :D Chociaż ze smutną nieco puentą, że takich podwórek i takich zabaw dziś już nie ma. :( Bo nie ma dzieci na podwórkach, prawie nie ma.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Re: Zabawki

Post autor: biały_delfin » 6 cze 2011, o 13:55

Elle pisze:http://www.tvn24.pl/2439334,28377,0,0,1,wideo.html

A to było dzisiaj w "Faktach". :D Chociaż ze smutną nieco puentą, że takich podwórek i takich zabaw dziś już nie ma. :( Bo nie ma dzieci na podwórkach, prawie nie ma.
No, tvn jak zwykle mówi prawdę,
Ja widzę cały czas widzę pełno dzieci na podwórkach, pełno z nich na rowerach, dwa dni temu widziałem jak dziewczynki grały w kasy wyrysowane na chodniku, a i watę cukrową mozna kupić (jadłem niedawno :D :D ) to żle że jest dobrobyt i wszysko mozna dostać ? a inwencja i wyobrażnia ? wczoraj widziałem jak mały chłopczyk bawił się patykiem i udawał że to pistolet - nadal takie same.

nastepna rzecz - ile było hałasu że komputery, ze osmotnienie, mniejszy kontakt z rówieśnikami.

ja widziałem ze do kawiarenki internetowej porafiła przyjść 8-osobowa paczka dzieciaków, swienie się razem bawiły, nawet spiewały i jescze miłały taniej, bo się razem złożyły i podzieliły koszty !! Pozdarwiam
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Re: Zabawki

Post autor: biały_delfin » 6 cze 2011, o 19:26

no dobra, żeby nie było że Delfin się czepia tvnu, czy wyborczej, ogólnie jakość informacji w całej naszej telewizji jest nie najlepsza,
mój ojciec, który jest inżynierem z wykształcenia wkurza się jak podawce są liczby, tysiąc czy milion, wsjo rawno, ganc pomada, ważne żeby brzmiało,

wracając do temu zabawek, popatrzcie na dzisiejsze place zabaw - ładne kolorowe drewniane budowle, w jednym z wielkich hipermarketach nawet cały okręt (sam z chęcią bym się pobawił:)) Było coś takiego za prlu ?!!

przepraszam za opftopa ale jak widzę co innego w rzeczywistości a co innego w tv to jest małe przegięcie.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Re: Zabawki

Post autor: Misiek :) » 6 cze 2011, o 22:24

biały_delfin pisze:popatrzcie na dzisiejsze place zabaw - ładne kolorowe drewniane budowle, w jednym z wielkich hipermarketach nawet cały okręt (sam z chęcią bym się pobawił:)) Było coś takiego za prlu ?!!
Może nie w takich kształtach, ale bywało. Jako dziecko uwielbiałem przyjeżdżać do jednej z moich ciotek, bo na podwórku pod jej blokiem był prawdziwy dziecięcy raj. Piaskownica, huśtawki , karuzela , drabinki i zespawany z rurek samochód 8). Wszystko zawsze czyste i kolorowo odmalowane, a i spokój i porządek też był wzorcowy, bo wieczorami często wpadały patrole milicji żeby nie przesiadywał tam miejscowy koloryt. Wytłumaczenie tego niebiańskiego cudu było raczej przyziemne. W klatce ciotki mieszkało dwóch spawaczy i stolarz z miejscowej fabryki mebli, a w klatce obok -przewodnicząca spółdzielni mieszkaniowej i komendant miejscowego posterunku, którzych dzieciaki były mniej więcej w moim wieku :twisted: I niech mi ktoś powie, że działania społeczności lokalnej to współczesny wymysł ;)

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: Zabawki

Post autor: juka » 6 cze 2011, o 22:49

Na moim osiedlu na placu zabaw w latach PRL był wielki drewniany statek z bali, wiszący most (właśnie z takich bali na łańcuchach), jakieś indiańskie wigwamy z drewna itp. Dziś w tym miejscu stoją archaiczne huśtawki i karuzele, na poły zardzewiałe, bynajmniej nie kolorowe...

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Re: Zabawki

Post autor: biały_delfin » 7 cze 2011, o 18:38

ale z drugiej strony w wielu miejscach w moim mieście pojawiły się takie drewniane huśtawki, przedtem tego nie było.
podwórko pod moim blokiem, krzywa karuzela i huśtawka z rurek i piaskownica (jeszcze ja się na niej bawiłem) potem zlikwidowali wszystko (poza piaskiem), potem długo, długo nic aż wreszcie postawili drewniane huśtawki
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

ODPOWIEDZ