Zabawki

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cy-5
Posty: 20
Rejestracja: 9 cze 2011, o 16:36

Re: Zabawki

Post autor: Cy-5 » 9 cze 2011, o 17:02

....ja miałem takie autko na sznurku i butelki po mleku

.
żartowałem miałem czerwonego Fiata 125p na"kabelku"z białą(kremową) kierownicą"manipulator" na końcu kabelka znajdował się,można było włączać światła i skręcać ,na tę płaską baterię nie 9v aczkolwiek nie żle w język kopała :-p,miałem również takiego resoraka zielonego w całości wykonanego z metalu nawet kółka miał metalowe(odlane i ruchome)

Awatar użytkownika
Cy-5
Posty: 20
Rejestracja: 9 cze 2011, o 16:36

Re: Zabawki

Post autor: Cy-5 » 9 cze 2011, o 18:01

...tego kapiszonowca z "korkową" możliwością także miałem ,miałem starą podróbkę "PONG"/a miałem taki auto/tv na baterie R20 ,z kierownicą i przesuwanym na rolce obrazem drogi ,nad drogą było autko którym można było sterować KIEROWNICĄ i odpalało się z KLUCZYKA ,nawet chyba skrzynia biegów była coś na wzór półautomatu ....

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Zabawki

Post autor: Robi » 27 cze 2012, o 20:50

Zdjecia z Muzeum zabawek w Kielcach

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pablo1989
Posty: 14
Rejestracja: 16 sie 2012, o 22:38

Re: Zabawki

Post autor: Pablo1989 » 16 sie 2012, o 22:46

:oops: Z góry przepraszam za odświeżanie wątku ale nie chce robić odzielnego, bo mam sprawę


Wie ktoś jak te zabawki się nazywały ?

1.Było takie trochę duże pudło, a w nim różne soczewki, obiektywy i takie tam, i tak można było zrobić takie :P takie różne lornetki,lunety,mikroskopy

2.Była taka dziurkowana deseczka, a na niej się dociskałą takie małe kółeczka,kwadraciki,prostokąty aby jakieś tam obrazki zrobić, coś rodzaju tych Bindeez.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Zabawki

Post autor: Robi » 17 sie 2012, o 08:00

Nr 1 to chyba jakies male labolatorium , a Nr 2 to przejrzyj caly temat , tam jest duzo zdjec roznych zabawek , klocko itp.

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Re: Zabawki

Post autor: kuba70 » 22 sie 2012, o 21:24

Pablo1989 pisze: Wie ktoś jak te zabawki się nazywały ?

1.Było takie trochę duże pudło, a w nim różne soczewki, obiektywy i takie tam, i tak można było zrobić takie :P takie różne lornetki,lunety,mikroskopy

2.Była taka dziurkowana deseczka, a na niej się dociskałą takie małe kółeczka,kwadraciki,prostokąty aby jakieś tam obrazki zrobić, coś rodzaju tych Bindeez.
Witam po przerwie.

Chodzi pewnie o ten zestaw z NRD:
Obrazek
i polską układankę "Mozaika 72", coś podobnego do tego:
Obrazek
Obrazek
Czy tego:
Obrazek

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Re: Zabawki

Post autor: biały_delfin » 26 sie 2012, o 14:28

ten mikroskop rodzice kupili w Czechosłowacji, te wpinane klocki miała córka sąsiadów.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Conrad
Posty: 105
Rejestracja: 11 lip 2013, o 12:57
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Zabawki

Post autor: Conrad » 12 lip 2013, o 08:29

Witam serdecznie!
Jestem nowy na tym Forum, lecz już wcześniej je przeglądałem.
Podoba mi się pomysł powrotu na chwilę w świat naszego dzieciństwa. Również i ja chciałbym podzielić się z Wami częścią moich "skarbów".
Oto parę z nich:

Na początek żołnierzyki - słynni czołgiści z filmu "Czterej pancerni i pies".
Obrazek

Kolejna wersja żołnierzyków - mała armia
Obrazek

Moja maskotka z dzieciństwa, którą nazywałem Minio (właściwie, jak widać, był to piesek) oraz konik szachowy
Obrazek

Przedmiot pożądania każdego chłopca oraz wielu kierowców - gałki biegów z zatopionym samochodzikiem :lol:
Obrazek

Pstryczek elektryczek - to raczej nie była zabawka, ale teraz nią jest :wink:
Obrazek

To tak na początek, bo skarbów mam "trochę" więcej.

Pozdrawiam - Conrad.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2013, o 13:57 przez Conrad, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Conrad
Posty: 105
Rejestracja: 11 lip 2013, o 12:57
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Zabawki

Post autor: Conrad » 15 sie 2013, o 18:47

Kolejne zdjęcia zabawek z PRL-u:

Resorowce Matchbox
Obrazek

Resorowce Siku
Obrazek

Samochodziki z napędem Lintoy
Obrazek

Samochodzik tzw. kioskowiec
Obrazek

Samolociki z serii MIKRO 144
Obrazek

Samolot LWS Czapla z serii MIKRO 72 (ZTS Plastyk)
Obrazek

Kultowy miś
Obrazek

Opakowania po płynie do kąpieli - doskonała zabawka do wanny :mrgreen:
Obrazek

Na koniec niespodzianka - coś ze składnicy harcerskiej (oczywiście z początku lat 80-tych) :lol:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 sie 2013, o 14:02 przez Conrad, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam - J. Konrad G.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Zabawki

Post autor: Robi » 16 sie 2013, o 07:47

Takie zolnierzyki i resoraki to cale moje dziecinstwo , modele do sklejania tez mialem

Awatar użytkownika
Conrad
Posty: 105
Rejestracja: 11 lip 2013, o 12:57
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Zabawki

Post autor: Conrad » 16 sie 2013, o 08:28

A coś takiego?:
8) 8) 8)
Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 sie 2013, o 21:58 przez Conrad, łącznie zmieniany 4 razy.
Pozdrawiam - J. Konrad G.

LUSI lju
Posty: 34
Rejestracja: 4 sie 2013, o 17:26

Re: Zabawki

Post autor: LUSI lju » 16 sie 2013, o 08:59

wow jaki sprzecior,wszystkie dzieciaki z podworka chyba wtedy zazdroscily?..

ja z takich zabawek to miałam prozaiczna ,,mala poczte,, ,,,lekarza,, i ,,fryzjera,,;poczte ostatnio nawet widziałam w zabawkowym,to już nie to samo,wtedy była z tuszem,pieczatkami,w wypasionej wersji były koperty ,kartki,znaczki,blankiety,druczki wszelakie,bosssko,a mama mowila
,, noo ucz się ,ucz ,bo jak nie będziesz się uczyc to na takiej poczcie będziesz znaczki lizac,,
i kto by pomyslal wtedy ze za te 30 lat to nie będzie wcale taka bylejaka posadka :lol:

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: Zabawki

Post autor: Syriusz Falcon » 16 sie 2013, o 10:41

Miałem takiego małego optyka, super rzecz. Luneta, mikroskop, lornetka, coś do oglądania przeźroczy w 3D, soczewki szklane dobrej jakości, nie tak jak dzisiejsze badziewie ze sztucznego tworzywa. ile ja się na nim naeksperymentowałem dodając inne soczewki, i zmieniając rozstawienia. To był mój żywioł.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Zabawki

Post autor: Doctor_Who » 5 paź 2013, o 19:20

A kto pamięta takie tekturki z ekranikiem z folii w prążki, w które wsuwało się inne tekturkowe paski, na których nadrukowane były prążkowane obrazki. W miarę przesuwania tych pasków przez ekranik, prążki na nim to zasłaniając, to odsłaniając prążki na obrazkach dawały złudzenie, że obrazki się ruszają i zmieniają pozycje. Nie mylić z dzisiejszymi żetonami z czipsów, naklejkami, temperówkami i innymi gadżetami, w których patrząc pod różnym kątem widać zmieniające się obrazki - rzecz, o której mówię, jest o wiele starsza (acz pewnie zasada działania podobna). Nie pamiętam, jak to się nazywało i czy w ogóle miało nazwę - my mówiliśmy na to ''kino'', albo podobnie. Ja miałem pasek ze zwierzątkami z zoo, istniały też inne wzory. Jak ktoś ma takie ustrojstwo, proszę o zdjęcie albo chociaż podzielenie się wiadomością.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Zabawki

Post autor: Robi » 6 paź 2013, o 08:27

Przejrzyj temat , sporo rzeczy bylo tutaj wrzucanych . Mialem cos podobnego, ale byl do tego plastikowy projektor w ksztalcie lornetki, ktory jest w tym temacie gdzies zaprezentowany.

ODPOWIEDZ