NOSTALGIA.PL

Nostalgiczne forum
Teraz jest 16 sty 2018, o 18:01

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1069 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 68, 69, 70, 71, 72
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zabawki
PostNapisane: 6 sty 2018, o 18:38 

@Piotrek 196x
Jeżeli masz zabawki które mają tyle lat, nie zależnie jakie one są i w jakim stanie to jesteś szczęśliwcem z kilku powodów, z mojego punktu widzenia. :)

Gratuluje zamiennie z zazdroszczę.
:)

Przeglądam wątek bo szukam czegoś co było rodzajem drewnianej mozaiki.
Kolorowe elementy zapewne z drewna, wiele kształtów. Jak zostałem rodzicem to mi się przypomniało, szukałem i nic podobnego na rynku nie znalazłem.
Teraz po kilku latach w sklepie trafiłem coś co mi to znowu przypomniało.
Hasło tangram do wyszukania w grafikach Google.

Ogólnie ten wątek to dla mnie grząski teren, czuje że jak wdepnę to przeczytam całość. :)

PostNapisane: 7 sty 2018, o 09:16 

Mam tangram w domu od kilkunastu lat, w dobrym stanie, dostaliśmy go w komplecie gier planszowych. Na pudełku napis "gry Robinsona" czyli takie, w które można "grać" samemu :). Do układanki dołączona była książeczka z przykładowymi wzorami do układania. Ale mój egzemplarz jest cały czarny, nie kolorowy, więc pewnie bym nigdy nie odgadł z Twojego opisu.

Ostatnio edytowano 9 sty 2018, o 10:19 przez Doctor_Who, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 8 sty 2018, o 23:13 

Bo mój opis jest mój, czyli subiektywny. Trudno opisywać coś z głowy bez obrazków, dajesz jakiś punkt zaczepienia do dyskusji a ktoś bierze to dosłownie i się rozmijamy. :)
Tangram jest tylko punktem wyjścia.

Na szybko znalazłem coś takiego, tylko to. Nic lepszego nie mam. Tyle że tu widać tylko pudełko.
https://archiwum.allegro.pl/oferta/ukla ... 84205.html
180 elementów to całkiem sporo chyba. Przedmiot chyba nie został sprzedany, kontakt ze sprzedającym chyba teraz na Allegro jest utrudniony?

Ogólnie czy na forum istnieje coś jak poradnik jak szukać i gdzie przykładowo starych zabawek?
Aukcje i ogłoszenia to spora szansa na znalezienie różnych starych gratów. :)

PostNapisane: dzisiaj, o 11:21 

Olaf napisał(a):
Bo mój opis jest mój, czyli subiektywny. Trudno opisywać coś z głowy bez obrazków, dajesz jakiś punkt zaczepienia do dyskusji a ktoś bierze to dosłownie i się rozmijamy. :)
Tangram jest tylko punktem wyjścia.

Na szybko znalazłem coś takiego, tylko to. Nic lepszego nie mam. Tyle że tu widać tylko pudełko.
https://archiwum.allegro.pl/oferta/ukla ... 84205.html

Ja takiej mozaiki nie miałem. Z dzieciństwa pamiętam za co coś innego, było takie plastikowe płytkie pudełko i kolorowe elementy o różnych kształtach, niektóre przypominały klocki z tetrisa, ale było o wiele więcej kształtów niż w owej grze komputerowej. Trzeba było je tak układać, aby zapełnić całe pudełko. Dało się to zrobić na wiele sposobów i pamiętam, że jak komuś się udało się znaleźć jakąś kombinację, to rysował w zeszycie schemat :). Można powiedzieć, że to taka gra offline bez prądu. Ale przez lata mi się te elementy pogubiły :(.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1069 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 68, 69, 70, 71, 72

Strefa czasowa: UTC + 1