"Dzikie Konie" Teatr TV dla mlodziezy - kto pamiet

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Lisek71
Posty: 1
Rejestracja: 3 mar 2005, o 11:19

"Dzikie Konie" Teatr TV dla mlodziezy - kto pamiet

Post autor: Lisek71 » 3 mar 2005, o 11:24

Sluchajcie, mam ogromna prosbe.
Czy ktos pamieta....

Daaawno temu w roku 1987 "lecial" teatr telewizji dla mlodziezy "Dzikie Konie"

Historia dwojga mlodych nastolatkow, ktorzy uciekaja z domu. Ona jedynaczka - cierpi na nadmiar milosci rodzicow; on - wrecz odwrotnie. Na koncu chlopak zostaje pobity i trafia do szpitala.
Teatr bardzo stary i chyba tylko raz byl przedstawiany w tv. pamietam, ze plakalam na nim okrutnie (ze wzruszenia oczywiscie), a lzy lecialy mi jak u "Bolka i Lolka"

Na koncu byla piosenka, ktorej pierwsze wersy szly tak:
"Gdzieś w dalekiej krainie
zyły dwa dzikie konie
grzywy miały ze srebra
a w oczach swiecial im płomien
szczesliwe byly i dumne
spod złotych kopyt wzbijał się kurz
a i ch świat to siodme niebo..."

Czy ktos ma moze ta piosenke.... albo chociaz slowa... cokolwiek... tyci, tyci.... bo rozrywa mi serce z zalu, ze nic wiecej nie mam na temat tego teatru...
wiem, ze ludziska z tej stronki maja sporo fajnych rzeczy, bo juz nie raz udalo cos sie wspolnie znalezc.
Pozdrawiam cala Nostalgie

Kizia73
Posty: 3
Rejestracja: 3 mar 2005, o 15:02

Post autor: Kizia73 » 3 mar 2005, o 15:06

Pani Lisek, ja nie pamietam, czy ogladalam i nie mam zadnych wspomnien z tym teatrzykiem, ale czuje, ze ta historia Pania urzekla (i mnie tez przy okazji). Życze powodzenia w poszukiwaniu zaginionych dzikich koni.

zofiks
Posty: 1
Rejestracja: 5 cze 2005, o 20:46

Post autor: zofiks » 5 cze 2005, o 20:52

pamiętam, że główną role kobiecą grał pani Gornostaj a koncowa piosenka to chyba utwó E.Adamiak poszukaj więc w jej dorobku ogólnie kiepski ten spektakl był powtarzali go parokrotnue :wink:

ola
Posty: 5
Rejestracja: 10 wrz 2004, o 14:34

Post autor: ola » 7 cze 2005, o 11:18

Pamieta pamięta !!!!!
dwa razy oglądałam ten teatr
piosenka końcowa rewelacyjna - dzięki za tekst, szkoda tylko że nie pamiętam muzyki :(
z nucenia nici !
a może gdzies można ją ściągnąć ?
ja ola

yrsa
Posty: 6
Rejestracja: 16 lis 2005, o 06:35
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Kontakt:

"Dzikie Konie"......

Post autor: yrsa » 16 lis 2005, o 06:37

hej,
rowniez poszukuje tej piosenki... bezskutecznie:(
moze ktos juz trafil na jej slad?
dzieki...
;)

Awatar użytkownika
bruna77
Posty: 21
Rejestracja: 13 mar 2006, o 00:39

Post autor: bruna77 » 13 mar 2006, o 01:08

Witam!
Kiepski nie kiepski ja też ryczałam na tym teatrze i chciałabym zobaczyć go jeszcze raz, jak zresztą kilka innych spektakli z tamtych lat. Piosenka również mnie uzekła. Na necie natrafiłam tylko na jakąś kiepską przeróbke ale może się przyda :(
Pewnego razu daleko gdzieć
Żyły dwa dzikie konie
Grzywy miały ze srebra
W ich oczach czaił się płomień
ref.
Splątane grzywy rozwiewał im wiatr
Szczęśliwe były i dumne
spod srebrnych kopyt wzbijał się kurz
na niebie rozpalał łunę
2.
Jesli wśród nocy podejdziesz do okna
zobaczysz w gwiezdnej porzodze
w dzikim bedzie konie dwa
biegnące po mlecznej drodze
ref.
Splątane grzywy rozwiewał im wiatr
Szczęśliwe były i dumne
spod srebrnych kopyt wzbijał się kurz
na niebie rozpalał łunę

A pamętacie taki spektakl dla młodzieży o dwóch dziewczynach, jednej, niby ładnej (z załozenia, grała ją jakaś stara baba ;D) która śmigała na rolkach i żuła gumę i drugiej , szarej myszce, oraz ich koledze który siłą woli przenosił przedmioty (np podsyłał mamie telewizor do kuchni)?
W efekcie działań owego kolesia telepaty szara myszka przeistoczyła się w urodziwą (powiedzmy) dziewczynę. :D
A jeszcze take wspomnienie- z teatru dla najmłodszych- o chłopcu, który nie szanował drzew i został zaklęty w drzewko, i jego koleżance, która bardzo troskliwie opiekowała się nim po tej przemianie (m.in. zima ubierała drzewko w czapke i szalik) - widziałam to kilka razy bedac dzieckiem i bardzo mi się podobało :).

hmmm, na fali nostalgii... a pamieta ktoś spektakl o chłopcu, który dostał się bodaj do jakiegoś zaryglowanego garażu czy piwnicy na podwórku, w którym znalazł jakiś dziwaczny, magiczny świat? Był tam m.in. irytujacy osobnik o wyglądzie ortodoksyjnego Żyda który wołał: Cyku cyku cykulada!!! :D

yrsa
Posty: 6
Rejestracja: 16 lis 2005, o 06:35
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Kontakt:

a moze ktos ma...?

Post autor: yrsa » 13 mar 2006, o 07:06

A moze masz jakas mp3 albo link - albo w ogole informacje kto to spiewal? Bo ja niestety szukam, szukam i nic...:(
A ja pamietam inny teaatr - co jakies dzieci mieszkaly w miescie - bawily sie na jakims podworku... takim betonowym - jakich w miastach pelno - i byl jakis mur tam, a za murem jakis dziwny i piekny ogrod:)
pozdr serdecznie
:)

Awatar użytkownika
bruna77
Posty: 21
Rejestracja: 13 mar 2006, o 00:39

Post autor: bruna77 » 13 mar 2006, o 10:14

uhm, przeszukiwałam wczoraj zakamarki sieci emulkiem i nic ! :( jestem niepocieszona! Znalazłam 150 utworów pani Adamiak a tego nie! ale się nie poddaję! Może jakiś maniak jednak nagrał kiedyś tę piosenkę? jeśli tylko natrafię na jakiś ślad dam Wam znać. Pozdrawiam!

yrsa
Posty: 6
Rejestracja: 16 lis 2005, o 06:35
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Kontakt:

:)

Post autor: yrsa » 13 mar 2006, o 18:51

czekam z niecierpliwoscia:) i tez zabieram sie za szukanie!
pozdr serdecznie:)

Awatar użytkownika
bruna77
Posty: 21
Rejestracja: 13 mar 2006, o 00:39

Post autor: bruna77 » 13 mar 2006, o 19:28

niestety! kompletnie nic nie ma! :( Czy tę piosenkę napewno śpiewała Elżbieta Adamiak? Nigdzie nie znalazłam żadnej wzmianki o takiej piosence w jej dorobku. No ale kto by przywiązywał wagę do pioseneczki z przedstawienia dla młodzieży :P poddaję się :( może ktoś wyszpera ten utwór na KaZie? albo innym P2P? bo na emulku niestety nie ma.

yrsa
Posty: 6
Rejestracja: 16 lis 2005, o 06:35
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Kontakt:

Post autor: yrsa » 13 mar 2006, o 19:31

Wlasnie ja tez szukalam - po slowach, w googlach... i tez klapa:(
:(
:) pozdr

meg
Posty: 9
Rejestracja: 7 kwie 2006, o 00:21

Post autor: meg » 7 kwie 2006, o 00:26

W Dzikich koniach grał boski wówczas Zbigniew Suszyński. Muzykę skomponował Andrzej Żylis. Może to jakos pomoże?

yrsa
Posty: 6
Rejestracja: 16 lis 2005, o 06:35
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Kontakt:

dzieki;)

Post autor: yrsa » 7 kwie 2006, o 08:20

zabieram sie za szukanie - jak cos znajde, dam znac :)
pozdr serdecznie :)

Awatar użytkownika
ArO
Posty: 9
Rejestracja: 14 cze 2004, o 17:52
Kontakt:

Post autor: ArO » 5 lip 2010, o 00:16

Fragment tego teatru z magazynu "Luz". Można usłyszeć wspomnianą przez Was piosenkę Elżbiety Adamiak. Piosenki nigdy nie wydano.

http://www.youtube.com/watch?v=bDXVkh7f9T8

yrsa
Posty: 6
Rejestracja: 16 lis 2005, o 06:35
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Kontakt:

Post autor: yrsa » 5 lip 2010, o 08:25

:) wielkie wielkie dzieki! o to nam chodzilo..
:) pozdr!!!

ODPOWIEDZ