KIlka bajek które zapadły bardziej w pamięć

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lordofdragonss
Posty: 68
Rejestracja: 14 paź 2007, o 06:28
Kontakt:

KIlka bajek które zapadły bardziej w pamięć

Post autor: lordofdragonss » 14 paź 2007, o 06:40

Witam. Jestem nowy na forum ale stronce przyglądam sie od dawna.
Sam jestem pokoleniem z lat 1990.
A oto kilka bajek, które po przeszukaniu forum nie znalazłem a warto było by na nie zwrócić uwagę.
>"The storyteller" czyli Bajarz. Serial opowiadał o Indyku i bajarzu który opowiadał bajki. Pamiętam że głównym bohaterem tych opowieści był biały wik z gwiazdą na łapie. Leciało na TVP 3.
> Świetliki. Bajka kukiełkowa lecąca na tvp1. Jedyne co pamietam to fakt że wielkie oczy miały te tytułowe zwierzątka
>Tomy i Oscar z tvp3. Różowy ufoludek. Było to w dubbingowanej wersji polskiej, było tam bardzo dużo muzyki
Godzilla wersja animowana z Polsatu oraz Faceci w czerni tych smych twórców. Pamiętacie?

sebcio
Posty: 51
Rejestracja: 4 sty 2007, o 21:53

Post autor: sebcio » 14 paź 2007, o 10:15

Jak dla mnie godzilla i MIB to calkiem niedawno bylo :lol: ale faktycznie fajne byly a szkoda ze godzilli nie moge nigdzie zdobyc

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 14 paź 2007, o 11:24

Z kolei dla mnie to będzie Miś Colargol, Miś Uszatek, Reksio, Krecik i Żwirek i Muchomorek. Natomiast z programów dla dzieci Piątek z Pankracym i Zwierzyniec, oglądałem je będąc przedszkolakiem.

Awatar użytkownika
lordofdragonss
Posty: 68
Rejestracja: 14 paź 2007, o 06:28
Kontakt:

Post autor: lordofdragonss » 18 paź 2007, o 21:43

Na polsacie leciały jeszcze Beast wars i Reboot. Tak... Reboot ostatnio mi sie przypomniał a tutaj pierwszy odcinek Reboot'a z Youtube: http://pl.youtube.com/watch?v=N06Y4xUPWTU(chwała że taka strona zaistniała!) :roll:
Hop hop mam na imię eee..jestem Ed!

pimima
Posty: 1
Rejestracja: 29 lut 2008, o 22:34

Post autor: pimima » 29 lut 2008, o 22:39

Czy ktoś może pamięta bajkę "Syn Gwiazdy"?? Nie pamiętam jak miał na imię ale pamiętam Morgana-to jakiś zły potwór czy coś w tym stylu... Syn Gwiazdy miał takiego duszka. Była tam jeszcze sowa (chyba puchacz ale nie wiem), rozgwiazda i syrenka... aa... i jeszcze jakiś ślepy starzec z okiem na czole... Szukałam w necie jakiejś strony o tej bajce ale nic nie znalazłam... Czy ktoś może mi pomóc?? :?: :?: :?: :(

Awatar użytkownika
Tarja
Posty: 87
Rejestracja: 20 lut 2007, o 20:16
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Tarja » 6 mar 2008, o 20:30

ten duszek nazywał się omar i był chyba świetlistym smokiem czy coś takiego... musisz szukać właśnie pod tym tytułem bo ta bajka tak właśnie się w oryginale nazywała "omar i (chyba) syn gwiazdy"

ODPOWIEDZ