Pierwsza emisja Asterixa w TVP

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

arkady74
Posty: 39
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 18:34

Re: Pierwsza emisja Asterixa w TVP

Post autor: arkady74 » 29 wrz 2013, o 21:52

obreb pisze:To lecialo jakos tak:

Asteriks to gall,
taki maly, a karate zna

Puscili to jako NIESPODZIANKA DLA CEZARA w jakies swieto, na TVP1, rano, w 1986 r.
Ja pamiętam słowa tej piosenki jako :" Asterix to as", ale mogę się mylić.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Pierwsza emisja Asterixa w TVP

Post autor: Doctor_Who » 23 sty 2014, o 22:45

Ta pierwsza wersja dubbingowa jest obecnie do znalezienia na portalu, który nazywa się jak pewien mały domowy gryzoń futerkowy (jakaś dobra dusza wzięła wreszcie zgrała i wrzuciła w sieć). Wszyscy wiedzą o co chodzi, ze zrozumiałych powodów nie podam linka, ale kto szuka ten znajdzie! :D

Sam chętnie zobaczę co mnie ominęło! :D

EDIT: Jakość nagrania jak na rozmiar pliku (ponad 1,1 GB) jest zdecydowanie ''nostalgiczna'' :D, tj. przypomina czasy kiedy oglądało się na pirackich VHSach dziesiątą kopię z kopii nagranej z ręki w kinie. No ale tego filmu nie ogląda się przecież dla HD, tylko dla posłuchania głosów mistrzów, którzy odeszli. I tak muszę przyznać, że śp. Drzewicz i Julski rzeczywiście odwalili kawał dobrej roboty.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Pierwsza emisja Asterixa w TVP

Post autor: Doctor_Who » 16 kwie 2020, o 15:30

Helmutt pisze:
19 paź 2007, o 05:16
Pamięta może ktoś z Was jak TVP wyświetliła 1. raz bajkę o Asteriksie? Nie pamiętam już który to dokładnie rok, przypusczam, że coś koło 1986-1987 (bo mój brat miał coś koło 7 lat). Film nosił tytuł "Asteriks i niespodzianka dla Cezara".
Tak wracając do postu założycielskiego ;) - okazuje się, że pierwsza emisja przygód dzielnego Gala w TVP to wcale nie była "Niespodzianka..."!
W Wielkanoc roku 1978 TVP wyemitowała "Kleopatrę" po Teleranku - na potwierdzenie zapowiedź świątecznej ramówki oraz sama ramówka TV w archiwalnej prasie. To nie moje lata niestety, więc czy któryś starszy bywalec forum może potwierdzić?
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: Pierwsza emisja Asterixa w TVP

Post autor: Marecki384 » 17 kwie 2020, o 18:10

obreb pisze:
25 lis 2011, o 09:12
To lecialo jakos tak:

Asteriks to gall,
taki maly, a karate zna

Puscili to jako NIESPODZIANKA DLA CEZARA w jakies swieto, na TVP1, rano, w 1986 r.
Ja słyszałem Asterix to as wygrał nie raz :D

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Pierwsza emisja Asterixa w TVP

Post autor: gumisio » 20 kwie 2020, o 21:24

Popytajcie pewnego małego gryzonia ... on Wam pomoże odnaleźć to czego szukacie ... można znaleźć wersję VHS rip - tą gorszą ale jednocześnie mniej ważącą i DVD z wklejonym starym dubbingiem - waży trochę więcej ale jest za to znacznie lepszej jakości ....
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Pierwsza emisja Asterixa w TVP

Post autor: gumisio » 26 maja 2020, o 21:38

Warto by zaktualizować ten temat. Asterix jest do ściągnięcia na pewnym gryzoniu. Ja bym polecał ściągnąć wersję 1,5 giga bo jest lepszej jakość (DVD rip z wbudowanym starym dubbingiem). Myślę że już nasz przedmówca ściągnął go sobie :) Pozdrawiam.
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Pierwsza emisja Asterixa w TVP

Post autor: Helmutt » 6 sie 2020, o 14:55


armonik
Posty: 50
Rejestracja: 3 lut 2020, o 14:25

Re: Pierwsza emisja Asterixa w TVP

Post autor: armonik » 8 lut 2021, o 18:03

W domu moich rodziców nadal leżą stare VHSy z bajkami. Takie były najlepsze, jak trzeba było poczekać, aż kaseta przewinie się do początku, bo rodzeństwo nigdy tego nie zrobiło jak już obejrzało...

___________________________________
zobacz tą firmę remontową z Warszawy

ODPOWIEDZ