Najlepsza powiesc z lat mlodosci

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
MICHALEK
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2007, o 09:42
Lokalizacja: TUREK

Najlepsza powiesc z lat mlodosci

Post autor: MICHALEK » 1 lis 2007, o 13:40

Moja najlepsza powiesc to PAN SAMOCHODZIK.
Ale filmy byly do bani poza Pan Samochodzik i Templariusze
POZDRAWIAM MICHAŁEK

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 1 lis 2007, o 21:05

Zgadzam sie w 100 % , Czytalem wszystkie ksiazki o Panu Samochodziku i najbardziej podobala mi sie Ksiega Strachu .Z ksiazek to tylko Pan Samochodzik i czlowiek z ufo byla slaba.
A z filmow to tylko Pana samochodzik i templariusze zasluguje na uwage.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 1 lis 2007, o 22:40

Też uwielbiałem przygody właściciela dziwacznego samochodu z silnikiem Ferrari 410

- moim ulubionym był cykl powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego.
Kupowało się przez subskrypcje pamiętacie ? :) powieści miały pierwszeństwo przed lekturami szkolnymi :twisted:
- podobała mi się "Atlantyda wyspa ognia" Macieja Kuczyńskiego
(tytuł przypomniałem sobie dzięki pomocy tutejszych forumowiczów:)) i "Szwedzi w Warszawie" Walerego Przyborowskiego (podziemne korytarze, przejścia lochy - klimat jak w Pan Samochodzik)

Ps. robił na mnie wrażenie Sienkiewicz, London, Kraszewski i wielu innych
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 1 lis 2007, o 23:48

http://www.nienacki.art.pl/
Tu jest strona dla miłośników twórczości Zbigniewa Nienackiego. Często na niej bywałam ok. rok temu. "Pana Samochodzika" rzecz jasna uwielbiałam i uwielbiam nadal. :D Na przygody Tomka Wilmowskiego też miałam subskrypcję Delfinie i zawsze sama chodziłam do księgarni po kolejny tom. Co za czasy, że nawet książki były na kartki. :lol: Oczywiście i dzisiaj są zapisy na jakieś wydania dla kolekcjonerów, ale żeby zwykłe czytadła? :lol:

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 1 lis 2007, o 23:53

Moja ulubiona część Pana Samochodzika, to "Niesamowity dwór". 8)
"Człowiek z Ufo" to jakieś dziwadło bardzo ciężkostrawne. :x
Na stronie, do której podałam linka, jest ranking Samochodzików. Jest tam też mnóstwo ciekawostek i innych rzeczy. :!: :D Nienackofani urządzają nawet latem zloty trasami przygód Pana Tomasza. :)

MICHALEK
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2007, o 09:42
Lokalizacja: TUREK

Post autor: MICHALEK » 2 lis 2007, o 10:18

Elle, Dzięki ELLE za stronkę zajrze!! :P
POZDRAWIAM MICHAŁEK

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 2 lis 2007, o 13:13

Bardzo proszę Michałku. 8)
No i jak wrażenia? :)

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 2 lis 2007, o 13:20

Moja pierwsza przeczytana ksiega byl Pan samochodzik i tajemnica tajemnic. Dostalem ja do czytania jak lezalem chory. Wczesniej ogladalem Pana Samochodzika i Templariuszy i nawet nie wiedzialem ze byly jakies inne jego przygody. Pozniej zaczelo sie polowanie na pozostale ksiegi. W szkole nie wiedzielismy jakie byly tytuly i ile ich bylo , wiec napisalismy do Plomyka . Nasz list zostal wydrukowany wraz z odpowiedzia. Czesc kupilem w ksiegarni , czesc znalazlem w roznych bibiotekach a czesc pozyczylem od znajomych lub od znajomych znajomych :wink:

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 2 lis 2007, o 14:47

Subskrypcje pamiętam bardzo dobrze, dotyczyły one głównie wszelkiego rodzaju encyklopedii i słowników, wpisywało się na listę, płaciło zaliczkę a póżniej czekało na pojawienie się książki w księgarni. Szczególnie zapamiętałem sytuację z księgarni i rozczarowanie :evil: , kiedy chciałem sobie kupić jedną z przygód Tomka Wilimowskiego i okazało się, że obowiązuje subskrypcja. Musiałem odejść z kwitkiem, ale dzięki szkolnej bibliotece przecztałem wszystkie wydane wtedy części jego przygód. Oczywiście przygody pana Samochodzika również czytałem, pierwszą książką z tej serii była Wyspa złoczyńców, spodobała mi się na tyle, że zacząłe siegać po następne części.

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 2 lis 2007, o 17:08

Nigdy nie czytalam Pana Samochodzika.Chlonelam za to jednym tchem powiesci historyczne i mitologie.Szczególnie pamietam ksiazke "Oto minojska basn krety"-cykl mitów o Tezeuszu,Dedalu i Ikarze,Minotaurze,Minosie,ale napisane jak powiesc.Swietna ksiazka.Bardzo szybko przeczytalam Krzyzaków i cala Trylogie.Pamietam jeszcze ksiazke Trzy zielone strzaly i Gniewko syn rybaka,które mam do dzisiaj.Zbieralam komiksy historyczne:o Wandzie,smoku wawelskim,Popiele i myszach,Piascie Kolodzieju i inne.Mialam tez cienka czerwona ksiazke o poczatkach zycia na ziemi,pól komiks,która zapoczatkowala moja fascynacje archeologia.Dzieci z profesorem przenosza sie w czasy prehistoryczne i poznaja swych praprzodków,
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 2 lis 2007, o 17:10

Subskrypcje tez pamietam.Mama wziela na nia Dziela wszystkie Sienkiewicza,niestety byly klejone i dzis kazda kartka lata osobno.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

MICHALEK
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2007, o 09:42
Lokalizacja: TUREK

Post autor: MICHALEK » 2 lis 2007, o 18:18

Elle, No sporo tego na tej stronce -dodalem do zakladek i będe przeglądal.Jeszcze raz dzięki i POZDRAWIAM!!! :wink: :!:
POZDRAWIAM MICHAŁEK

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 2 lis 2007, o 20:00

Moją pierwszą ulubioną książką były "Ślady Rysich Pazurów". Wiem wiem, peerelowski propagandowy chłam, ale był rok 80-ty, a ja miałem 8 lat ;)

W podstawówce poza trylogią i innymi pozycjami pana Sienkiewicza uwielbiałem książkę "Atlantyda-Wyspa Ognia", oraz... "Trzech muszkieterów" (+kontynuacje) oczywiście ... :D

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 2 lis 2007, o 21:10

wilma pisze:Nigdy nie czytalam Pana Samochodzika.
Wilmo ranią mnie te słowa. :cry: :wink:
Nigdy nie jest za późno, pod warunkiem, że sięgniesz po serię z wydawnictwa "Pojezierze". :)
Tylko broń Boże, nie sięgaj po "czarną serię". :o

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 2 lis 2007, o 22:37

Skoro już mowa o Sienkiewiczu, to ogromne wrażenie zrobiły na mnie rozszarpane przez lwy konie "W pustyni i w puszczy" i dość ekspresyjny opis płonącego Rzymu w "Quo vadis".
Wówczas nie zdawałem sobie z tego sprawy.
utkwiła mi w pamięci "Kwiat paproci" J.I. Kraszewskiego.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

ODPOWIEDZ