Artykuly spozywcze z dawnych lat

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 8 cze 2009, o 15:57

Natuś-77 pisze:Dudzio, ja się podniecam opakowaniami po czekoladach, bo..w tamtych czasach jedynie mogłam smakować czekoladę. Piwo dozwolone było od lat 18-stu a ja wtedy byłam kilkuletnim szkrabem :wink:
Mnie wtedy też piwo zupełnie nie interesowało, teraz wypiję, ale jednego od drugiego nie odróżniam. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 9 cze 2009, o 08:41

Elle pisze: [...] teraz wypiję, ale jednego od drugiego nie odróżniam. :mrgreen:
I racja. Dobrze kombinujesz. Teraz przemysłowe siuśki wyrabiane w milionach hektolitrów dziennie różnią się tylko etykietami.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 17 cze 2009, o 12:39

Zdjęcie umieszczam tu z dwóch powodów:
1. czyt. opis pod zdjęciem
2. braki wody na osiedlach. Pamiętacie widok ludzi z wiadrami przy pompie?

Obrazek
Free Image Hosting by ImageBam.com

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 17 cze 2009, o 14:40

Natuś-77 pisze:Pamiętacie widok ludzi z wiadrami przy pompie?
Na moim osiedlu co prawda takich pomp nie było, ale w zamian parę razy stałem z wiaderkami w kolejce do cysterny z wodą.

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 18 cze 2009, o 10:50

To wygląda trochę jak mój blok, ale jest napisane "Wrocław"; poza tym po bliższym wejrzeniu widać, że nie ma balkonów, a u nas niektórzy szczęśliwcy je mają (nie ja, niestety :()
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".


madzik
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2009, o 10:22

Post autor: madzik » 25 cze 2009, o 17:53

Natuś-77 pisze:Dal tych, co wcześniej tych historyjek nie widzieli:
http://bajkidladzieci.13tka.com/history ... hp?page=41
Dziekuje Ci kochana, dzieki Tobie moj synek ma duzo frajdy.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 26 cze 2009, o 08:17

Eryk75 pisze:
Natuś-77 pisze:Pamiętacie widok ludzi z wiadrami przy pompie?
Na moim osiedlu co prawda takich pomp nie było, ale w zamian parę razy stałem z wiaderkami w kolejce do cysterny z wodą.
Na moim nadal jest. :grin: Oczywiście dzieciaki próbują ją uruchomić, ale siły nie te. :lol:

Asia.P
Posty: 9
Rejestracja: 8 lip 2009, o 12:45

Post autor: Asia.P » 9 lip 2009, o 12:25

witam wszystkich, czytaniem Waszych postów uatrakcyjniam sobie urlop macierzyński, choć atrakcji i tak mam na nim sporo;) chętnie powspominam z wami stare czasy. czytając
ten wątek przypomniał mi się przysmak mojego dzieciństwa, blok:) pamiętam jedynie że było to bardzo słodkie, czy ktoś wie jak owo cudo powstawało i z czego?

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Post autor: Geo Dutour » 9 lip 2009, o 22:24

Asia.P pisze:ten wątek przypomniał mi się przysmak mojego dzieciństwa, blok:) pamiętam jedynie że było to bardzo słodkie, czy ktoś wie jak owo cudo powstawało i z czego?
Właśnie spałaszowałem kolejny plasterek bloku z Carrefoura za 12 zł/kg. Może już nie to co 20-25 lat temu, ale chyba i tak najlepszy z tych robionych obecnie.

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 10 lip 2009, o 07:32

Do wszystkich zainteresowanych blokiem, czyli wyrobem czekoladopodobnym!
Blok można kupić na pewno w sklepach Goplany. Blok nazywa się lubuski i jest w dwóch smakach: czekoladowo-orzechowy i czekoladowo-sezamowy. Piękne opakowanie. Nie pamiętam producenta, ale jadę dziś do mamy więc nie omieszkam zahaczyć o sklep i zakupić. szczegóły podam po weekendzie. :grin:

PS: Dodam, że jest przepyszny, wszyscy pałaszują, aż się uszy trzęsą.

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 10 lip 2009, o 12:02

Już kiedyś o tym pisałam: blok lubuski jest chyba dostępny wszędzie poza województwem lubuskim :evil:. A tzw. blok turystyczny to przysmak mojego dzieciństwa. Niestety, nigdzie go nie mogę spotkać. Carrefour też u nas nie ma, ale za to widziałam coś podobnego w Netto, właśnie na wagę - z daleka wydawało mi się, że to chałwa, ale teraz sądzę, że to mógł być blok - nie omieszkam sprawdzić :smile:.

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Post autor: Geo Dutour » 10 lip 2009, o 21:47

juka pisze:A tzw. blok turystyczny to przysmak mojego dzieciństwa. Niestety, nigdzie go nie mogę spotkać. Carrefour też u nas nie ma, ale za to widziałam coś podobnego w Netto, właśnie na wagę - z daleka wydawało mi się, że to chałwa, ale teraz sądzę, że to mógł być blok - nie omieszkam sprawdzić :smile:.
Tak. Bloku turystycznego w małych opakowaniach bardzo brakuje: twardy, mocno zmielony i sprasowany, o jednorodnej strukturze. Najlepiej smakował popijany dobrą wodą gazowaną.
A chałwy na wagę faktycznie wyglądają jak bloki. Trzeba uważać. W latach 90. dość lubiłem chałwę, ale teraz jakoś mnie nie ciągnie do tego tureckiego przysmaku.

bulbul
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2009, o 23:06

Post autor: bulbul » 10 lip 2009, o 23:11

Ten blok, który teraz sprzedają, inaczej smakuje, ten sprzed lat był o wiele lepszy.
Ale pamiętam czekoladę z winogronami na opakowaniu, smakowała wybornie.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 11 lip 2009, o 18:23

juka pisze:Już kiedyś o tym pisałam: blok lubuski jest chyba dostępny wszędzie poza województwem lubuskim :evil:. A tzw. blok turystyczny to przysmak mojego dzieciństwa. Niestety, nigdzie go nie mogę spotkać. Carrefour też u nas nie ma, ale za to widziałam coś podobnego w Netto, właśnie na wagę - z daleka wydawało mi się, że to chałwa, ale teraz sądzę, że to mógł być blok - nie omieszkam sprawdzić :smile:.
Jak już kupisz to podziel się... Obrazekzdjęciem chociaż. Obrazek

ODPOWIEDZ