Artykuly spozywcze z dawnych lat

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Conrad
Posty: 105
Rejestracja: 11 lip 2013, o 12:57
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: Conrad » 28 cze 2014, o 16:04

Zrobiło się ciepło i ... przypomniała mi się piękna rzecz: w tamtych czasach w każdym sklepie spożywczym można było dostać SERWOWIT.
Był to napój chłodzący na bazie serwatki - zdrowy, tani i smaczny. Sprzedawany był w szklanych butelkach z kapslem z folii aluminiowej (takich samych, jak śmietana, czy kefir).
Często spożycie miało miejsce "na miejscu". Oszczędzało to płacenia kaucji za butelkę.

Czy ktoś to jeszcze pamięta?
Pozdrawiam - J. Konrad G.

Awatar użytkownika
Conrad
Posty: 105
Rejestracja: 11 lip 2013, o 12:57
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: Conrad » 3 sie 2014, o 18:36

Gdy jadłem dziś śniadanie, przypomniała mi się jedna rzecz:
Dawniej (w PRL-u) ser żółty oblewany był czerwonym woskiem. Dzisiaj wszędzie pakowany jest w czerwoną folię.
Czy ktoś to jeszcze pamięta?: Drobinki wosku z plasterków niemal same odpadały :lol:
Pozdrawiam - J. Konrad G.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: Robi » 3 sie 2014, o 20:17

Tak , masz racje, pamietam to

Awatar użytkownika
Erin
Posty: 97
Rejestracja: 14 lut 2013, o 20:03
Lokalizacja: Śledzikowo ;-)

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: Erin » 12 paź 2014, o 11:05

No fakt, to nie była folia, jak teraz.
A mówią, że obecnie żyjemy bardziej ekologicznie :wink:
YOU'LL NEVER BEAT THE IRISH :)
Koty to cudne istoty :) Obrazek

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: biały_delfin » 18 paź 2014, o 19:03

dzisiaj można kupić takie małe okrągłe serki w czerwonym wosku, z wyciętym paskiem ułatwiającym otwieranie, poza tym chyba niektóre sery z francji są tak pakowane.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

ksena999
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2014, o 09:59

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: ksena999 » 10 lis 2014, o 19:28

Pamiętam Owowitinę coś w rodzaju słodkiego kakao, i czarne perełki w żółtej okrągłej z plastiku puszcze z małym otworkiem.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: Doctor_Who » 2 kwie 2015, o 18:06

Na melodię z reklamy:

Kuku-ruku są trujące bo kosztują dwa tysiące...
Nadziewane kokainą a od tego dzieci giną.
Lech Wałęsa raz spróbował i w szpitalu wylądował!!! ;)

Wszyscy śpiewaliśmy, a sami żarli aż się uszy trzęsły.

Ostatnio jak przechodziłem przez miasto widziałem jak ktoś wystawił przed chałupę jakiś stary mebel poobklejany naklejkami z początku lat 90!!
Rany, czego tam nie było! Postacie z wafli Kuku-ruku, gum do żucia - Drużyna A, Kinght Rider, Hulk Hogan, żółwie ninja, Gremliny, ALF, G.I.Joe, jakieś samochody, chińskie bajki i co tam jeszcze! Żałuję, ze nie miałem ze sobą aparatu foto (kij że ludzie patrzyliby się na mnie jak na wariata ;)).
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: Syriusz Falcon » 3 kwie 2015, o 09:16

Sam tak naklejałem, piłkarze, piosenkarze, wszystko naklejki samoprzylepne, do tego jeszcze kalkomanie i niezliczona ilość małych różnokolorowych literek. Jakiś czas temu taki regał poszedł z dymem. Ale chyba mam gdzieś zdjęcie na którym można go zobaczyć.
Takie naklejki samoprzylepne były chyba z Bravo niemieckie wydanie które kupowałem w empiku. W naszej rodzimej młodzieżowej prasie czegoś takiego jeszcze nie było.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: Doctor_Who » 3 kwie 2015, o 09:49

Ja też naklejałem, ale moje regały dawno już zostały wyszorowane. Tym bardziej zaskoczyło mnie, że ktoś taki mebel w tym stanie przechował przez ponad 20 lat :).

A właśnie, zauważaliście, że trudno teraz dostać taką normalną gumę do żucia? Wszędzie tylko orbity, winterfreshe... bez cukru, poprawiające oddech i likwidujące pecha w ustach ;)... gdzie zwykłe balonówy? A przecież w latach 90. było ich dziesiątki! Nawet boomerów już zdaje się nie produkują.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: Marecki384 » 4 kwie 2015, o 13:53

A kto pamięta z początku lat 90 masło czekoladowe z wiewiórką
Hicior normalnie :)
Kuku ruku się jadło :)
Bounty było niedobre same wiórki kokosowe

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: qba83 » 4 kwie 2015, o 16:28

Ja pamiętam, że lodówkę miałem całą obklejoną naklejkami z bananów. Bounty mi smakowało. Były dwa rodzaje. W mlecznej czekoladzie ( błekitny) i deserowej ( czerwony). Obecnie Bounty są dwoma małymi batonikami w jednym opakowaniu, a dawniej był normalny, długi. Czasami trafiało się raz dwa raz jednego w takich samych opakowaniach. Kuku Ruku mi smakowały, ale pewnego dnia przestałem jej jadać, po tym, jak trafił mi się egzemplarz bez obrazka.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: Doctor_Who » 4 kwie 2015, o 17:56

Ja też lubię Bounty bo w ogóle lubię wszystko z kokosem ;); przyznam się że lubię desery i to po mnie niestety trochę widać ;).
Ze starych smakołyków kojarzę też cola-cao do picia oraz... było jeszcze coś reklamowane o smaku bananowym co dodawało się do mleka, ktoś kojarzy co to mogło być, jak się nazywało?? Weszło też gdzieś na przełomie lat 80./90. Dziś pewno nie zrobiłoby na nikim wrażenia, ale wtedy była to nowość.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: qba83 » 6 kwie 2015, o 21:56

To coś bananowego było w proszku strasznie mi nie smakowało. Już wtedy nie znosiłem mleka i byłem w stanie je wypić wyłącznie z kakao.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: Doctor_Who » 7 kwie 2015, o 07:10

Ja nie znosiłem - i nie znoszę do dziś - wyłącznie gorącego mleka (chyba, że w kakao).
Te kożuchy.... brr...
To coś bananowego o ile pamiętam można było dodawać i do ciepłego i do zimnego mleka, więc piłem dość chętnie ;).
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: qba83 » 7 kwie 2015, o 23:26

A no, kożuchy są wręcz obrzydliwe. Od małego wzbudzały we mnie wstręt. Zawsze kakao musiałem mieć zalewane przez sitko.

ODPOWIEDZ