w szpitalu (na oddziale dzieciecym)

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 15 lis 2007, o 16:16

wilma pisze: Min lezal w szpitalu na terenie stoczni gdanskiej w czasie strajków.Dzis mówi,ze na jego oczach rodzila sie historia.Kiedy Zomo zajelo szpital nie bylo odwiedzin.Jedynie maz mial odwiedziny.Przyszedl do niego szwagier w mundurze ORMO z kolegami.To byl straszny obciach!
--------------------------------------------------------------------------
Oczywiście przykro, że miał tyle kłopotów zdrowotnych :? , ale rzeczywiście, leżeć tam w takim czasie, to nie byle co! :D No i ZOMO w szpitalu - wspomnienia nietuzinkowe. :)

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 15 lis 2007, o 16:27

Eryk75 pisze: a ja z powodu zoperowanej przepukliny nie mogłem przyjmować żadnych płynów przez 1 dzień. Niestety musiałem się męczyć "umierałem z pragnienia", język przyschnięty do podniebienia, spieczone wargi, mama mogła mi tylko zwilżyć usta.
------------------------------------------------------------
To pociesz się, że śledzia, tak ja ja nie dostałeś. :roll: :lol:

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 15 lis 2007, o 16:58

To pociesz się, że śledzia, tak ja ja nie dostałeś.

Nawet wolę nie myśleć, co by się działo gdyby zastosowano wariant ze śledziem w moim przypadku :roll: .

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 15 lis 2007, o 17:20

pozdrawiam wszystkie przepukliny :D , to stąd m. in brały się wszystkie szpitalne przygody.

Eryk75 pisze:Gorzej było z wizytami u dentysty

jedną wspominam szczególnie: dentystce przy wyrywaniu ząb pokruszył się całkowicie wydłubywała mi go po kawałeczku :? na szczęście dzisiejsze wizyty są zdecydowanie bardziej przyjemne (i mniej strachu :D )

Ps. dobrze że to ORMO przyszło do szwagra, a nie po szwagra :D
Ale na serio - doświadczenie rzeczywiście warte zapamiętania.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 15 lis 2007, o 19:50

Ja jak lezalem w szpitalu to rozbolal mnie zab ale jak mnie zaprowadzili do szpitalnego dentysty ktory mial gabinet w obskurnej piwnicy i nie leczyl tylko wyrywal bolace zeby to chyba przestal mnie bolec :wink:

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 15 lis 2007, o 22:48

Oj Delfinie,zebys wiedzial,ze przyszlo,tylko nie Ormo a Milicja.Jako mlody chlopak wiele razy zostal spalowany za zadymy i "partyzantke" w stanie wojennym.Ale wiekszosc chlopaków u nas tak robilo.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
lordofdragonss
Posty: 68
Rejestracja: 14 paź 2007, o 06:28
Kontakt:

Post autor: lordofdragonss » 16 lis 2007, o 01:47

Miałem "PRECA" nie wiem co to jest po co to jest ale miałem to w wieku 6 lat.
Jak widzę jużjeden ktoś to miał .Wkładanie rurek do nosa i mówienie Ko-ka-ko-la...Jak jakiś robot i to niemi.le uczucie w ustach brrr...
Hop hop mam na imię eee..jestem Ed!

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 17 lis 2007, o 19:34

wilma pisze:Oj Delfinie,zebys wiedzial,ze przyszlo,tylko nie Ormo a Milicja.Jako mlody chlopak wiele razy zostal spalowany za zadymy i "partyzantke" w stanie wojennym.Ale wiekszosc chlopaków u nas tak robilo.
Współczuję i bardzo cenię takich ludzi.
(w mojej rodzinie też było kilku niepokornych, którzy nie byli w partii ani w zsmp)
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

armagon
Posty: 8
Rejestracja: 10 lut 2005, o 16:57
Kontakt:

Post autor: armagon » 19 gru 2007, o 19:35

a ja się obudziłem na stole operacyjnym, z otwartym brzuchem. Bolu nie czulem, ale znaczny dyskomfort. Chyba jeknalem, czy ruszylem sie, w kazdym razie probowalem, moze to tetno sie zmieniło. W kazdym razie - od razu mi cos dali i odplynalem daalekoo:)

brr:]

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 19 gru 2007, o 19:57

o ja pier.... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: naprawdę ? trudno w to uwierzyć :!: :shock:
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 20 gru 2007, o 02:53

To teraz ja - na wesoło (mam nadzieję)

W 85r będąc w 6. klasie zjeżdżając na sankach miałem bliskie spotkanie trzeciego stopnia z drzewem. Leżałem przez dwa tygodnie na hirurgii i nie bardzo wiedzieli co ze mną począć.
Objawy miałem najdziwaczniejsze - od krwotoku z nosa poprzez omamy słuchowe do ... mrowienia w stopach. Cudowali ile się dało, i tak na "wszelki wypadek"dostawałem plazmę - czyli po prostu krew - ładne kilka flaszek :)
Kilka tygodni po wyjściu ze szpitala poszedłem na badania kontrolne , m.in. pobieranie krwi. Gdy tylko pielęgniarka się wkłuła , z żyły chlusnęło jak z tętnicy :mrgreen: Efekt?-siostra, oraz dwie inne stojące obok zabryzgane krwią prawie od góry do dołu :twisted:
W tym momecie weszła do gabinetu jakaś pacjenka najwyraźniej zdenerwowana zbyt długim (w jej mniemaniu) czekaniem i ... zamilkła w pół słowa widząc scenę żywcem wyciągniętą z horrorów klasy C :twisted: Nie muszę chyba podkreślać, że krwista czerwień bardzo gustownie kontrastowała z bielą fartuchów :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Potem jeszcze coś wymamrotała i ... tyle ją widzieli :twisted: :mrgreen: :twisted: :mrgreen: :twisted:

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 20 gru 2007, o 07:25

Misiek: chyba za dużo ci tej krwi wpompowali, albo w twoim organizmie działo się po wypadku coś, co spowodowało tę eksplozję. :lol:

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 20 gru 2007, o 20:29

porostu urządzałeś krwawe jatki :D
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 21 gru 2007, o 11:31

Jasne że dostałem za dużo krwi :)
Dużo działań w medycynie do dzisiaj opiera się na metodzie prób i błędów. Głównie błędów :twisted:

Jeszczcze coś mi się przypomniało :)

Podobno jak byłem mały nie bałem się dentysty (dzisiaj wprost przeciwnie :mrgreen: ). Mama opowiadała, że kiedyś poszła ze mną do dentystki jak miałem ok. 3-4 lat, bo złamałem sobie na czymś mleczaka. Pani doktor mając dużo do czynienia z dziećmi podeszła do sprawy książkowo wzorowo czyli zaczęła się ze mną bawić i zagadywać ( tak dla zdobycia zaufania). Niestety wbrew oczekiwaniom nie okazałem się statystycznym maluchem i dobrze wiedziałem co mnie czeka. Najwyraźniej znudzony całą sytuacją usiadłem na fotelu dentystycznym i wydarłem się: TO W KOŃCZU BORUJEMY CZY GADAMY? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Do dzisiaj (obecnie już emerytowana) pani doktor wspomina to z rozrzewnieniem :D

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 22 gru 2007, o 12:57

Misiek :) pisze: Najwyraźniej znudzony całą sytuacją usiadłem na fotelu dentystycznym i wydarłem się: TO W KOŃCZU BORUJEMY CZY GADAMY?


tylko znudzony ? :shock: :D
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

ODPOWIEDZ