Rowerki waszego dziecinstwa .....i nie tylko

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 13 sty 2009, o 11:40

EXPRESS WIECZORNY, 23.03.1983
"Czar dwóch kółek"

"Na dworze coraz cieplej i amatorzy niedzielnych wyjazdów rowerem za miasto już przygotowują sprzęt. Nie wszyscy go jednak mają... Im właśnie dedykujemy tę krótka rowerowa sondę.
Zasięgnęliśmy języka u producenta i handlowców. Z rowerami ponoć nie jest tak źle, jak się nam, rozgrymaszonym klientom, wydaje! W największym warszawskim sklepie z rowerami przy ul. Nowowiejskiej na drzwiach wisi kartka: REMONT. Kierownik placówki informuje, że budowlani zakończa pracę prawdopodobnie w kwietniu. Sklep, przepraszam — salon rowerowy przy Nowowiejskiej w ubiegłym roku otrzymywał ok. 700 jednośladów miesięcznie. Nasz rozmówca uważa, że nie jest to mało. Jednak w dniu dostawy pod sklepem zbierał się zawsze spory tłum. Ilu było tych amatorów rowerów kierownik nie liczył, gdyż musiał uważać na drzwi. Ekspedienci mocno je zapierali i wpuszczali do sklepu tylko po piec osób. W tym roku załoga sklepu będzie musiała chyba udoskonalić ten system sprzedaży — z zapowiedzi wynika, że w skali miesięcznej będą otrzymywali o 200—300 rowerów mniej. Jakość rowerów, wbrew opinii malkontentów, jest nie najgorsza. To znaczy niemal każdy jaki trafiał do sklepu, był uszkodzony — ale były to drobne usterki i nawet przeciętnie uzdolniony majsterkowicz bez większych kłopotów – jeśli miał tylko odpowiednie narzędzia – mógł dąć sobie z nimi radę...."

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 13 sty 2009, o 21:59

Dudzio pisze:
kuba70 pisze:
Dudzio pisze: Niech zgadnę. Wostok, Zaria, Rakieta czy Czajka? Pozłacany?
Jeszcze Łucz-e byly :cool:
Trochę więcej było tych ruskich marek. Ale te podane były najpopularniejsze. Były też różne modele. Zapomniałem o Poljocie. Np. Poljot de luxe do dziś bije w oczy elegancją a w środku ma świetny mechanizm. A już Wołna... to prawie Omega. Niestety teraz zegarmistrz to już z reguły facet umiejący zmieniać bateryjki i ewentualnie teleskopy pod paseczek w kwarcowej chińszczyznie.
Po nitce do kłebka :)
To był Poljot, z zieloną tarczą :cool:

A co do zegarmistrzów, to znam dwóch czy trzech, którzy na prawdę są zegarmistrzami a nie tylko zmieniaczami bateryjek, choć rzeczywiście to już wymierający gatunek :(

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 14 sty 2009, o 03:45

Misiek :) pisze: A co do zegarmistrzów, to znam dwóch czy trzech, którzy na prawdę są zegarmistrzami a nie tylko zmieniaczami bateryjek, choć rzeczywiście to już wymierający gatunek :(
Wiesz Misiek, szkoda ze mam tak daleko do Miastka. Z chęcią bym poszedł i oddał do naprawy kilka prawdziwych czasomierzy oraz pogwarzyłbym o mechanizmach i sztuce nakręcania zegarka. Może przy okazji zrobiliby mi mojego złośliwego Gustava Beckera, który mści się na mnie nieprzewidywalnym biciem, przez co go kocham i nienawidzę jednocześnie :wink: :lol:
A tu dzisiejszy młodziutki "rowerzysta" z warszawskiego Parku Dreszera, bo mi się tak z Ptysiem skojarzyło

Obrazek

P.S.
Ten Poljot chyba wiem jaki. Miały też brązowy cyferblat.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 14 sty 2009, o 09:00

Dudzio pisze:
Misiek :) pisze:Na komunię to ja akurat dostałem zegarek :)
Niech zgadnę. Wostok, Zaria, Rakieta czy Czajka? Pozłacany?
Rakieta i to kwarcowy !!!
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 16 lut 2009, o 11:43

Kierunkowskazy do rowerów wyglądały tak:
Obrazek

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 16 lut 2009, o 12:28

Pamietam ze niektorzy mieli takie

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 16 lut 2009, o 14:46

Tylko były wąskie i słabo widoczne. I nie mrugały. Jadąc ulica i tak trzeba było ręką machać przy sygnalizowaniu skrętu. Taki gadżecik.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 21 lut 2009, o 17:24

Obrazek

shrek1973
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2009, o 18:36
Kontakt:

Post autor: shrek1973 » 22 lut 2009, o 18:49

Pamiętam mój pierwszy rowerek.Był podobny do tego na dole po prawej stronie i nazywał się TYLER. Różnice były czysto estetyczne ..
Dłuższy fotel biały z czarno czerwonymi paskami wzdłuż. Rowerek był biały z czerwoną metalizowaną ramą. Miał też ładniejsze biało czarne oponki.
Pamiętam go dokładnie mimo upływu 30 lat bo tym rowerkiem jeździły 3 pokolenia mojej rodziny . Pamiętam jak mając chyba ze 16 lat jeszcze czasem nim poganiałem. Miał super kierownicę "harlejowską " Mój chrześniak użył jej do jakiegoś projektu typu WSK (wiejski sprzęt kaskaderski)
POzdrawiam

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 24 lut 2009, o 14:21

Wagant.
Obrazek \nFree Image Hosting by ImageBam.com
Tez mialem waganta ale juz nowszy model z manetkami od przerzutek przy kierowniku

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 24 lut 2009, o 14:34

Moje dzieci miały podobny rowerek trzy kołowy jak ten wklejony przez Robiego, ale koła były grubsze i z plastiku. :wink:

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 24 lut 2009, o 16:30

kerakerolf pisze:Moje dzieci miały podobny rowerek trzy kołowy jak ten wklejony przez Robiego, ale koła były grubsze i z plastiku. :wink:
Moze taki jak wklejony przez kube na 3 stronie?

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 24 lut 2009, o 18:34

Robi pisze:
kerakerolf pisze:Moje dzieci miały podobny rowerek trzy kołowy jak ten wklejony przez Robiego, ale koła były grubsze i z plastiku. :wink:
Moze taki jak wklejony przez kube na 3 stronie?
Moja córa taki podobny miała.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 25 lut 2009, o 13:11

Robi pisze:
kerakerolf pisze:Moje dzieci miały podobny rowerek trzy kołowy jak ten wklejony przez Robiego, ale koła były grubsze i z plastiku. :wink:
Moze taki jak wklejony przez kube na 3 stronie?
Bardzo podobny, ale ten rowerek moich dzieci był solidniejszy, zbudowany z grubych rur. Wytrzymał wiele i chyba dalej służy jakimś dzieciom z rodziny. :wink:

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 6 mar 2009, o 09:41

To też nasze dzieciństwo :lol:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Free Image Hosting by ImageBam.com

ODPOWIEDZ