Kabarety PRL

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 4 kwie 2009, o 15:04

"Dziubdziub" Kaczkek z nowej paczki w oryginalnym teledysku:
http://www.youtube.com/watch?v=rRzOs_N0 ... annel_page

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 5 kwie 2009, o 20:52

nie wiedziałem że na vh1 lecą takie fajne rzeczy
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 19 kwie 2009, o 19:52

W maju na Kino Polska maja byc powtarzane Kabarety Olgi Lipinskiej

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 19 kwie 2009, o 20:40

Kino Polska od listopada 2008 roku w niedzielne popołudnia przypomina "Kabaret Starszych Panów".

Awatar użytkownika
giraldus
Posty: 116
Rejestracja: 2 mar 2009, o 23:37
Lokalizacja: Kaer Morhen

Post autor: giraldus » 2 sie 2010, o 20:24

Cezary pisze:Męczy Loża, prawda? Znaczy - w sensie, że nie daje o sobie zapomnieć. Bo i rzeczywiście zasługują na pamięć, choć długie lata nie występowali. Teraz znów zaczęli i kto ma blisko do Lublina, ten ma szanse znów zobaczyć, usłyszeć, pośmiać się i podumać.
Kto ma dalej i nie może, temu zostaje, no niestety dość wkurzająca, strona internetowa Loży. Kiedy się ogarnąć w panującym na niej, typowym dla ich widowisk, błaganie, to można znaleźć również fragmenty ich spektakli i programów.

Kiedyś, drogą kupna, nabyłem książkę mistrza Loży Irosława Szymańskiego, z wieloma tekstami i tymi znanymi, i tymi nieznanymi. Niestety nie znam jej aktualnego miejsca postoju, a szkoda, bo również chętnie przypomniałbym sobie te dialogi.
Wielki mistrz Loży Irosław Szymański popełnił był dwie pozycje zawierające wiele skeczy i tekstów piosenek zarówno ze SzB jak i autorskich programów Loży 44, o wiele mówiących tytułach "Tak to widzę" i "Notatki z marszu", bezskutecznie poszukiwane przeze mnie. Ale nie tracę nadziei.
Na domiar złego ktoś niewidoczny wśród ciżby bez ustanku dął w mosiężną surmę. Z pewnością nie był to muzyk.

Awatar użytkownika
giraldus
Posty: 116
Rejestracja: 2 mar 2009, o 23:37
Lokalizacja: Kaer Morhen

Post autor: giraldus » 2 sie 2010, o 20:30

Misiek :) pisze:Lożę 44 uwielbiam pasjami do dzisiaj. Niestety materiały adio, a tym bardziej video praktycznie w necie nie istnieją :( :( :( Może ktoś z Was ma coś nagrane, i byłby w stanie przerobić to na formę cyfrową ???
Coś by się znalazło... Obrazek Niestety tylko ałdio :roll:
Na domiar złego ktoś niewidoczny wśród ciżby bez ustanku dął w mosiężną surmę. Z pewnością nie był to muzyk.

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 7 sie 2010, o 11:29


Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Post autor: 80man » 25 lis 2010, o 12:56

Ja wielkim sentymentem darzę kabaret "Pod Egidą" i jego założyciela, kontynuatora "Kabaretu Hybrydy" pana Jana Pietrzaka. Oprócz niego w kabarecie występowały same tuzy polskiego filmu, teatru. Wojciech Pszoniak, Piotr Fronczewski, Krysia Janda, Krzysztof Daukszewicz, Marek Groński i inni. Lista nazwisk jest naprawdę imponujaca! Pamiętam jak rodzice skądś nabyli kasety z wybranymi skeczami, opowiadaniami "Kabaret pod Egidą I ,II" oczywiście towar przechodził z rąk do rąk sąsiad sąsaidowi był jak brat. Pamiętam że okładki były w kolorze niebieskim i takim różowym. Najbardziej podobała mi się w wersji oczywiście humorystycznej Krótka roprawa między trzema osobami Panem, Wójtem, a Plebanem Którą prowadzili Jan Pietrzak, Wojciech Pszoniak, Marek Groński :lol:
Oprócz dowcipów wyszydzających ówczesny ustrój w Polsce, a najbardziej PRL pan Janek i jego "załoga" również śpiewała bardzo ładne piosenki , hymny solidarnościowe zresztą On sam był utożsamiany z tamtą frakcją do dziś mówi się że był głosem opozycji Żeby Polska żeby Polska...,Taki kraj... i humorystyczne jak chociażby Dziewczyno z PRL-u, którą nucili starzy i młodzi ,chłopcy i dziewczęta no i słynne w jego wykonaniu Czy te oczy mogą kłamać.

Pod koniec lat 80' zacząłem dostrzegać kabaret Tey i słynny duet Smoleń-Laskowik. Monologii wygłaszane przez Smolenia ( a tam cicho być Ty pindo jedna...), to prawdziwe perełki i chyba rzadko komu się nudzą?
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 25 lis 2010, o 20:20

Skecz kabaretu TEY z pięknym kawałkiem polskiej kolei i motoryzacji też :wink: :
http://www.youtube.com/watch?v=0qF5MXpfWGA

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 25 lis 2010, o 22:51

Dawno nie widziałem Jana Pietrzaka, podobno go nie chcieli w tvp.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 26 lis 2010, o 08:42

biały_delfin pisze:Dawno nie widziałem Jana Pietrzaka, podobno go nie chcieli w tvp.
Jeszcze nie tak dawno chyba na wiosne mial swoj program w TVP 1 , ale skonczylo sie na kilku odciankach

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Post autor: 80man » 26 lis 2010, o 10:25

Kabaretowa alternatywa bo o tym programie mówimy. Po pierwsze "zszedł" z anteny tvp bo był przeciętny i miał małą widownię! Po drugie Jan Pietrzak ma już swoje lata, to i ze zdrówkiem bywa róznie! Po trzecie w Warszawie ma swój klub ( gdzieś na Ochocie, ale mogę się mylić) i swoją publiczność, która chętnie się z nim spotyka :wink:

ps.kuba70 dzięki za wrzutka kabarteu Tey :lol:
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

Zoltar
Posty: 92
Rejestracja: 10 gru 2004, o 21:44

Post autor: Zoltar » 27 lis 2010, o 21:02

Ja mam Kabaret pod Egida Pietrzaka z 84 roku, w ktorym genialny monolog ma sp. Jerzy Dobrowolski. Wlasnie nabija sie z Gomulki i ogolnie z owczesnych politykow, oczywiscie nie wymieniajac nazwisk. Ale jest to wszystko tak jednoznaczne, ze az trudno uwierzyc, ze to wtedy nie zostako cenzurowane.

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Helmutt » 29 lis 2010, o 08:18

Pan Janek Pietrzak na swojej stronie udostępnił do ściągnięcia (legalnie) mnóstwo empetrójek z zapisami swoich występów, składanki z piosenkami... nic tylko ściagać i słuchać.
Żal, że pan Janek ostatnimi czasy coś za bardzo agituje za wiadomą opcją, ale.... pantha rei, słuchajmy archiwaliów i śmiejmy się.

http://janpietrzak.pl/piosenki/czlowiek-z-kabaretu

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Post autor: 80man » 29 lis 2010, o 11:32

Warto jeszcze wspomnieć o kabarecie słynnej "stonki" ze świętokrzyskiego z miasta Napierstków Genowefie Pigwie" :lol: W tej roli Bronisław Opałka, który oprócz dowcipnych monologów, zabawiał nas śpiewem na ludową nutę, oraz wytykał polskie przywary jak i z przymrużeniem oka rzeczyistość na polskiej scenie politycznej! Wszystko to oczywiście robił z humorem :lol:
Teraz ciut zaszpanuję ,ale pan Bronisław uczęszczał na studia z moim wujkiem chcrzestnym wielokrotnie wujek mi o nim opowiadał, że to straszny kawalarz z niego, oraz widziałem wspólne ich fotki.
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

ODPOWIEDZ