NOSTALGIA.PL

Nostalgiczne forum
Teraz jest 27 kwi 2017, o 00:29

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 4 kwi 2009, o 15:04 

"Dziubdziub" Kaczkek z nowej paczki w oryginalnym teledysku:
http://www.youtube.com/watch?v=rRzOs_N0 ... annel_page

Tytuł:
PostNapisane: 5 kwi 2009, o 20:52 
Administrator

nie wiedziałem że na vh1 lecą takie fajne rzeczy

Tytuł:
PostNapisane: 19 kwi 2009, o 19:52 
Moderator

W maju na Kino Polska maja byc powtarzane Kabarety Olgi Lipinskiej

Tytuł:
PostNapisane: 19 kwi 2009, o 20:40 

Kino Polska od listopada 2008 roku w niedzielne popołudnia przypomina "Kabaret Starszych Panów".

Tytuł:
PostNapisane: 2 sie 2010, o 20:24 

Cezary napisał(a):
Męczy Loża, prawda? Znaczy - w sensie, że nie daje o sobie zapomnieć. Bo i rzeczywiście zasługują na pamięć, choć długie lata nie występowali. Teraz znów zaczęli i kto ma blisko do Lublina, ten ma szanse znów zobaczyć, usłyszeć, pośmiać się i podumać.
Kto ma dalej i nie może, temu zostaje, no niestety dość wkurzająca, strona internetowa Loży. Kiedy się ogarnąć w panującym na niej, typowym dla ich widowisk, błaganie, to można znaleźć również fragmenty ich spektakli i programów.

Kiedyś, drogą kupna, nabyłem książkę mistrza Loży Irosława Szymańskiego, z wieloma tekstami i tymi znanymi, i tymi nieznanymi. Niestety nie znam jej aktualnego miejsca postoju, a szkoda, bo również chętnie przypomniałbym sobie te dialogi.

Wielki mistrz Loży Irosław Szymański popełnił był dwie pozycje zawierające wiele skeczy i tekstów piosenek zarówno ze SzB jak i autorskich programów Loży 44, o wiele mówiących tytułach "Tak to widzę" i "Notatki z marszu", bezskutecznie poszukiwane przeze mnie. Ale nie tracę nadziei.

Tytuł:
PostNapisane: 2 sie 2010, o 20:30 

Misiek :) napisał(a):
Lożę 44 uwielbiam pasjami do dzisiaj. Niestety materiały adio, a tym bardziej video praktycznie w necie nie istnieją :( :( :( Może ktoś z Was ma coś nagrane, i byłby w stanie przerobić to na formę cyfrową ???

Coś by się znalazło... Obrazek Niestety tylko ałdio :roll:

Tytuł:
PostNapisane: 7 sie 2010, o 11:29 

Tu parę audycji Loży
http://www.joemonster.org/p/173790/Loza_44_rozrywka

Tytuł:
PostNapisane: 25 lis 2010, o 12:56 

Ja wielkim sentymentem darzę kabaret "Pod Egidą" i jego założyciela, kontynuatora "Kabaretu Hybrydy" pana Jana Pietrzaka. Oprócz niego w kabarecie występowały same tuzy polskiego filmu, teatru. Wojciech Pszoniak, Piotr Fronczewski, Krysia Janda, Krzysztof Daukszewicz, Marek Groński i inni. Lista nazwisk jest naprawdę imponujaca! Pamiętam jak rodzice skądś nabyli kasety z wybranymi skeczami, opowiadaniami "Kabaret pod Egidą I ,II" oczywiście towar przechodził z rąk do rąk sąsiad sąsaidowi był jak brat. Pamiętam że okładki były w kolorze niebieskim i takim różowym. Najbardziej podobała mi się w wersji oczywiście humorystycznej Krótka roprawa między trzema osobami Panem, Wójtem, a Plebanem Którą prowadzili Jan Pietrzak, Wojciech Pszoniak, Marek Groński :lol:
Oprócz dowcipów wyszydzających ówczesny ustrój w Polsce, a najbardziej PRL pan Janek i jego "załoga" również śpiewała bardzo ładne piosenki , hymny solidarnościowe zresztą On sam był utożsamiany z tamtą frakcją do dziś mówi się że był głosem opozycji Żeby Polska żeby Polska...,Taki kraj... i humorystyczne jak chociażby Dziewczyno z PRL-u, którą nucili starzy i młodzi ,chłopcy i dziewczęta no i słynne w jego wykonaniu Czy te oczy mogą kłamać.

Pod koniec lat 80' zacząłem dostrzegać kabaret Tey i słynny duet Smoleń-Laskowik. Monologii wygłaszane przez Smolenia ( a tam cicho być Ty pindo jedna...), to prawdziwe perełki i chyba rzadko komu się nudzą?

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 25 lis 2010, o 20:20 

Skecz kabaretu TEY z pięknym kawałkiem polskiej kolei i motoryzacji też :wink: :
http://www.youtube.com/watch?v=0qF5MXpfWGA

Tytuł:
PostNapisane: 25 lis 2010, o 22:51 
Administrator

Dawno nie widziałem Jana Pietrzaka, podobno go nie chcieli w tvp.

Tytuł:
PostNapisane: 26 lis 2010, o 08:42 
Moderator

biały_delfin napisał(a):
Dawno nie widziałem Jana Pietrzaka, podobno go nie chcieli w tvp.

Jeszcze nie tak dawno chyba na wiosne mial swoj program w TVP 1 , ale skonczylo sie na kilku odciankach

Tytuł:
PostNapisane: 26 lis 2010, o 10:25 

Kabaretowa alternatywa bo o tym programie mówimy. Po pierwsze "zszedł" z anteny tvp bo był przeciętny i miał małą widownię! Po drugie Jan Pietrzak ma już swoje lata, to i ze zdrówkiem bywa róznie! Po trzecie w Warszawie ma swój klub ( gdzieś na Ochocie, ale mogę się mylić) i swoją publiczność, która chętnie się z nim spotyka :wink:

ps.kuba70 dzięki za wrzutka kabarteu Tey :lol:

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 27 lis 2010, o 21:02 

Ja mam Kabaret pod Egida Pietrzaka z 84 roku, w ktorym genialny monolog ma sp. Jerzy Dobrowolski. Wlasnie nabija sie z Gomulki i ogolnie z owczesnych politykow, oczywiscie nie wymieniajac nazwisk. Ale jest to wszystko tak jednoznaczne, ze az trudno uwierzyc, ze to wtedy nie zostako cenzurowane.

Tytuł:
PostNapisane: 29 lis 2010, o 08:18 

Pan Janek Pietrzak na swojej stronie udostępnił do ściągnięcia (legalnie) mnóstwo empetrójek z zapisami swoich występów, składanki z piosenkami... nic tylko ściagać i słuchać.
Żal, że pan Janek ostatnimi czasy coś za bardzo agituje za wiadomą opcją, ale.... pantha rei, słuchajmy archiwaliów i śmiejmy się.

http://janpietrzak.pl/piosenki/czlowiek-z-kabaretu

Tytuł:
PostNapisane: 29 lis 2010, o 11:32 

Warto jeszcze wspomnieć o kabarecie słynnej "stonki" ze świętokrzyskiego z miasta Napierstków Genowefie Pigwie" :lol: W tej roli Bronisław Opałka, który oprócz dowcipnych monologów, zabawiał nas śpiewem na ludową nutę, oraz wytykał polskie przywary jak i z przymrużeniem oka rzeczyistość na polskiej scenie politycznej! Wszystko to oczywiście robił z humorem :lol:
Teraz ciut zaszpanuję ,ale pan Bronisław uczęszczał na studia z moim wujkiem chcrzestnym wielokrotnie wujek mi o nim opowiadał, że to straszny kawalarz z niego, oraz widziałem wspólne ich fotki.

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1