RTV AGD PRL

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 26 gru 2007, o 11:41

nic dodać nic ująć.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 26 gru 2007, o 11:54

ta czarna z lewej strony to też była dobra zabawka :

Obrazek
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 26 gru 2007, o 12:11

Były też duże latarki - reflektorki z rączka u góry, na pięć baterii R20. Takie biły na kilkadziesiąt metrów.

Mialem taka , dawala bardzo daleko , byla dluga ale raczki u gory to miala tylko skorzany pasek

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 26 gru 2007, o 14:11

ObrazekObrazekObrazek

ret
Posty: 14
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 18:20

Post autor: ret » 26 gru 2007, o 15:25

juka pisze: A propos szaf grających, pamietacie je? Ostatni raz widziałam taką chyba w latach 80.

Mowisz i masz :)


Robi, jesteś niesamowity! A gdybyś jeszcze do działu spożywczego znalazł przysmak mojego dzieciństwa, czyli "Blok turystyczny" to bym Cię uściskała choć na odległość. :D
Bloki jeszcze są w produkcji, może nie takie same, ale czasem podjem sobie :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 26 gru 2007, o 20:40

A w zasadzie to do czego służyły te kolorowe szybki w latarkach? :oops: :) Ktoś u mnie miał taką, wujek, czy ktoś..., bo też się nią czasami bawiłam. :)

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Post autor: Geo Dutour » 26 gru 2007, o 21:44

Dudzio pisze:W moim domu królował potężny, lampowy niemiecki "Paganini" z trzema głośnikami i zielonym magicznym okiem. Odbieralismy nim nawet Radio Gdynia.


Nie było żadnej takiej rozgłośni "Radio Gdynia". Było "Gdynia Radio" ale tam szły tylko komunikaty dla statków i rozmowy marynarzy z rodzinami.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 26 gru 2007, o 22:37

A w zasadzie to do czego służyły te kolorowe szybki w latarkach? :oops: :) Ktoś u mnie miał taką, wujek, czy ktoś..., bo też się nią czasami bawiłam. :)

Za pomocą suwaków zmieniało się kolor światła z białego na zielony, czerwony albo pomarańczowy (nasunięty zielony i czerwony jednocześnie).

głowy nie dam ale, chyba pomagały w kierowania ruchem najprawdopodobniej na kolei (albo milicji)
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 26 gru 2007, o 23:17

Bloki jeszcze są w produkcji, może nie takie same, ale czasem podjem sobie :roll:

U mnie ich nie ma :( Ostatni blok turystyczny widziałam na początku lat 90. :evil:

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Post autor: Geo Dutour » 26 gru 2007, o 23:32

juka pisze:Bloki jeszcze są w produkcji, może nie takie same, ale czasem podjem sobie :roll:

U mnie ich nie ma :( Ostatni blok turystyczny widziałam na początku lat 90. :evil:


Zależy jakie. Nie ma tych małych turystycznych, twardych i mocno zmielonych. Nie ma też tych wielkości cegły albo raczej sztabki złota, sprzedawanych na wagę. Oba miały opakowanie folia/pergamin i owijka z kolorowym nadrukiem. Natomiast są teraz takie mocno przeładowane czekoladą i kiepsko zmielone z kawałkami orzechów. Generalnie źle, że do produkcji takich rzeczy chyba nie używa się już zmielonych wafli.

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 27 gru 2007, o 11:07

Geo Dutour pisze:
Dudzio pisze:W moim domu królował potężny, lampowy niemiecki "Paganini" z trzema głośnikami i zielonym magicznym okiem. Odbieralismy nim nawet Radio Gdynia.


Nie było żadnej takiej rozgłośni "Radio Gdynia". Było "Gdynia Radio" ale tam szły tylko komunikaty dla statków i rozmowy marynarzy z rodzinami.


Sorki, no właśnie o Gdynia Radio chodziło, a nie o rozgłośnie ;). Po prostu pomyliła mi się kolejność w nazwie, a marynarzem nie jestem. Łapaliśmy rozmowy i komunikaty.

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 27 gru 2007, o 11:11

biały_delfin pisze:A w zasadzie to do czego służyły te kolorowe szybki w latarkach? :oops: :) Ktoś u mnie miał taką, wujek, czy ktoś..., bo też się nią czasami bawiłam. :)

Za pomocą suwaków zmieniało się kolor światła z białego na zielony, czerwony albo pomarańczowy (nasunięty zielony i czerwony jednocześnie).

głowy nie dam ale, chyba pomagały w kierowania ruchem najprawdopodobniej na kolei (albo milicji)


Np. milicjanci czerwonym światłem zatrzymywali samochody. Kiedyś w okolicach Kraśnika za pomocą takiej latarki zatrzymał nas milicjant. Chciał żeby go podwieźć kilkanaście kilometrów. Skończył służbę i sobie samochód zatrzymał jak taksówkę.

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 27 gru 2007, o 11:12

biały_delfin pisze:ta czarna z lewej strony to też była dobra zabawka :
To ruska Mockba albo Mikma? Miałem taką. Strasznie łaskotały przy goleniu.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 27 gru 2007, o 19:16

ja tej maszynki raczej nie włączałem, ale służyła do zabawy

ramka fotograficzna - tajemniczy przedmiot, który leżał cały czas nie ruszany:
Obrazek
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 27 gru 2007, o 23:55

Pisałam, że wywoływałam zdjęcia z moim tatą, więc taką ramkę pamiętam doskonale :) , tylko, że nasza była plastikowa, nie miała tych metalowych brzegów.

ODPOWIEDZ