programy "nie dla dzieci" (co nie znaczy że od 18

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 6 gru 2007, o 21:35

faktycznie - niedziela
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 6 gru 2007, o 22:43

Przypomniał mi się jeszcze jeden rodzaj programów, które ogladałam namietnie: wojskowe. :) Czyli Poligon i chyba późniejszy Radar. Zwłaszcza fascynowały mnie wieści z różnych jednostek wojskowych, koszar itp. Może dlatego, że to taki zamknięty wówczas świat.



To teraz sobie przypomniałem, z jakiego programu była czołówka, gdzie chór wojskowy śpiewał "wojsko, wojsko maszeruje wojsko, twoi chłopcy Polsko, marsz, marsz. marsz ...". A to przecież "Radar" :D . Ten program był chyba wyświetlany w poniedziałek lub wtorek, między 18-19, tak coś sobie przypominam. Dzięki Juka!!! :lol:

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 6 gru 2007, o 23:03

No właśnie, ta czołówka. :D Program był jakoś po południu, ale dokładnej godziny nie pamietam. Po Zwierzyńcu?

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 6 gru 2007, o 23:08

"Radar" tak jak napisałem był raczej przed wieczorną dobranocką, w poniedziałek lub wtorek.

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 6 gru 2007, o 23:13

No a Zwierzyniec był w poniedziałek chyba o 17, z przyległościami (kreskówkami) kończył się jakoś o 18 albo i po.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 7 gru 2007, o 07:10

Tu pisze ze o 16 30 i ja tez tak mysle
http://www.nostalgia.pl/index.php?optio ... Itemid=185

ernie
Posty: 95
Rejestracja: 26 lut 2007, o 00:47

Post autor: ernie » 7 gru 2007, o 12:54

Spójrzcie tu program z 1980 roku nie ma z czwartku, a w czwartki po południu były na 100% te programy wojskowe o których piszecie.
Pamiętam jeszcze z niedzieli popołudniu na dwójce "Jutro poniedziałek" taki program poradnikowy. Był jeszcze w niedzielę po południu na pierwszym- program w którym rywalizowały ze sobą w studio dwa albo trzy zakłady pracy.
Jeszcze program rozrywkowy z połowy lat 80 - popołudniowy w niedzielę ok. 17 i trwał do wieczorynki. Pamiętam że w jego trakcie był serial o poszukiwaniu takiego banknotu na którym ktoś zapisał jakiś ważny telefon. Wybierano w nim miss programu, gośćmi byli aktorzy i piosenkarze. Trochę podobny do Studio Lato ale nadawany był zimą lub jesienią.

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 7 gru 2007, o 13:12

Spójrzcie tu program z 1980 roku nie ma z czwartku, a w czwartki po południu były na 100% te programy wojskowe o których piszecie.


Możliwe, że w czwartek, nie mam 100% pewności, że te programy były emitowane na początku tygodnia, chociaż mogła być zmieniona ramówka :D

Pamiętam jeszcze z niedzieli popołudniu na dwójce "Jutro poniedziałek" taki program poradnikowy.


Prowadziła go Halszka Wasilewska, ale był raczej w godzinach południowych, przed Kinem Familijnym.

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Helmutt » 7 gru 2007, o 13:23

"Telewizyjny Kurier Warszawski" - na drugim programie , chyba leciał około 17-18 (18:30?). Podobnie jak "Telewizyjny Kurier Województw", czyli pierwsza namiastka programów lokalnych oddziałów TVP.

"Tydzień w polityce - komentuje Karol Szyndzielorz" :) - było takie coś "the best of dziennik telewizyjny" (program dugi, godzina chyba około 21), siedział smutny gość i gadał o tym co i na jakim plenum uchwalono.

Nie można zapominać o kultowym programie "Bliżej świata". Niedziela, późne popołudnie (wczesny wieczór) program drugi. Urywki z co ciekawszych kanałów satelitarnych, obowiązkowo Benny Hill, pokaz mody w rytm muzyki Fancy'ego lub Black'a ("it's a wonderfull, wonderfull life") i kilka minut "gołych bab", na które każdy z nas (małych facetów) czekał jak na zbawienie i potem się pół tygodnia dyskutowało o tym w szkole ;)

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 7 gru 2007, o 13:52

Karol Szyndzielorz komentował głównie sprawy zagraniczne, podobnie jak Zygmunt Broniarek, "korespondent z Białego Domu", jak był wówczas przedstawiany. Broniarek też miał swój program tylko nie pamiętam niestety jego nazwy :( . Oprócz wydarzeń stricte politycznych, opowiadał plotki z życia zachodnich polityków i wyższych sfer.

Był program "Piórkiem i węglem" prowadzony przez profesora Zina, nadawany w niedzielne popołudnia. prowadzący rysował różne obiekty architektury polskiej jednocześnie o nich opowiadając. Do niedawna program ten był nadawany jeszcze przez oddział regionalny TVP w Lublinie.

"Listy o gospodarce" pierwszy program gospodarczy, poruszający problemy gospodarcze PRL. Gospodarzem tej audycji był Andrzej Bober.

ernie
Posty: 95
Rejestracja: 26 lut 2007, o 00:47

Post autor: ernie » 7 gru 2007, o 14:03

Zawsze po 21 - Krystian Przysiecki pokazywał reportaże o trochę niewygodnych tematach jak na tamte czasy- problemu zwykłych ludzi, walka z urzędnikami itp. Trochę jak Sprawa dla reportera tylko bez przekrzykiwania się w studio. Program był nadawany chyba od 84-85 roku chyba aż do jego śmierci w 2005r.

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 7 gru 2007, o 14:18

"Piórkiem i węglem" bardzo lubiłam. Może dlatego, że ze mnie antytalent plastyczny, lubiłam patrzeć, jak profesor kilkoma pociągnięciami wyczarowuje piękne rysunki. Był jescze jakis program z Szymonem Kobylińskim, też coś rysował, ale nie pamietam szczegółów.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 7 gru 2007, o 14:24

Był jeszcze w niedzielę po południu na pierwszym- program w którym rywalizowały ze sobą w studio dwa albo trzy zakłady pracy.

Ten program to Wszystko albo nic .
Byl jeszcze program o podobnej nazwie Wszystko za wszystko - żywe widowisko publicystyczne Edwarda Mikołajczyka promujące przedsiębiorczość menadżerów gospodarki socjalistycznej i pewne, na miarę realiów, działania prorynkowe.
Byl jeszcze taki teleturniej Potyczki rodzinne.
Helmutt Blizej swiata najpierw lecial w godzinach okoloobiadowych a dopiero pozniej przeniesiono go na godz ok 18 .
Na dzialce mialem stare gazety z lat 70/80 po poprzedniej wlascicielce , jesli ojciec jeszcze wszystkich nie spalil to moze uda mi sie znalezc stare programy TV.

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 7 gru 2007, o 14:39

Trochę offtopic, ale jednak a propos :) :Pamietacie film Barei ("Mis"? "Co mi zrobisz..."?, nie pamietam) i scenę - parodię tych wszystkich turniejów miast, zakładów itp.? Najpierw jedna drużyna udziela odpowiedzi na pytania, których jeszcze nie zdążono zadać :D , a potem operują na czas pacjentów, no i ten dialog lekarzy: "Z tym losowaniem pacjentów to też lipa, zanim przebiłem się przez tkankę tłuszczową, tamci już kończyli zaszywać" :P

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 7 gru 2007, o 15:34

Pamietacie film Barei ("Mis"? "Co mi zrobisz..."?, nie pamietam)

"... jak mne złapiesz"
"Zespół z Kutna już skończył, a zespół z Gorzowa jeszcze operuje" :lol:
"Pytanie dla zespołu z Zabrza: O jaki procent łóżek szpitalnych zwiększyła się ilość miejsc w ostatnim okresie?
-Siedem tysięcy dwieście osiemnaście godzin
-No tak, to jest odpowiedź na trzecie pytanie, którego jeszcze nie czytałem, a które brzmi: ile godzin w czynie społecznym przepracowała służba zdrowia?" :lol: :lol:
Jednym słowem komedie Barei są najlepsze.

ODPOWIEDZ