SONDA

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 4 paź 2008, o 17:52

Gumiś dał Wam Sondę
Sonda na Nostlagia.pl

oprócz tego jest tam "Dempsey i Makepeace na tropie"
jakby jeszcze kto nie wiedział
Ostatnio zmieniony 4 paź 2008, o 17:56 przez biały_delfin, łącznie zmieniany 1 raz.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 4 paź 2008, o 19:24

Dzieki bardzo!! Lecę wspominać! :grin:
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 4 paź 2008, o 19:56

biały_delfin pisze: jest tam "Dempsey i Makepeace na tropie"
jakby jeszcze kto nie wiedział
Absolutnie to uwielbiałam, mój ukochany serial! :grin: Nie mogłam się doczekać kolejnego odcinka, a kiedy kończył się, cierpiałam, że cały tydzień trzeba będzie czekać na następny. :cry: Do dzisiaj mam wycinki z kolorowych czasopism. :cool:

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 2 maja 2009, o 15:41

Wywiad z 1982 roku
Obrazek

krzysztof76
Posty: 32
Rejestracja: 4 sty 2009, o 10:40
Lokalizacja: kraków

Post autor: krzysztof76 » 17 maja 2009, o 16:05

A oto i link do głównego forum SONDY; sonda.astro4u.net
Na forum jest wątek'' UWOLNIĆ SONDĘ! Podpisz petycję online!!!'' gdzie zbierane są podpisy pod petycją do władz TVP o uwolnienie SONDY z archiwów TVP i wydaniu ocalałych odcinków na płytach DVD.

Awatar użytkownika
Shepard
Posty: 24
Rejestracja: 14 maja 2009, o 11:05
Lokalizacja: Resovia
Kontakt:

Post autor: Shepard » 18 maja 2009, o 08:25

Popieram!
O takiej serii marzę nie od dziś...
(Mam trochę odcinków na płytach, ale w większości są to rzeczy "sprowadzone" z sieci...
o jakości takiej sobie).

S.
Diabeł tkwi w szczegółach, a szczegóły... umkną naszej uwadze jeżeli ich nie odnajdziemy w porę :-)

krzysztof76
Posty: 32
Rejestracja: 4 sty 2009, o 10:40
Lokalizacja: kraków

Post autor: krzysztof76 » 18 maja 2009, o 20:51

Shepard pisze:Popieram!
O takiej serii marzę nie od dziś...
(Mam trochę odcinków na płytach, ale w większości są to rzeczy "sprowadzone" z sieci...
o jakości takiej sobie).

S.
Na Chomiku Sonda_TV dostępnych jest 190 odcinków,część z nich jest w formacie HQ AVI. :mrgreen:

BezcelowyAlbatros
Posty: 18
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:13

Post autor: BezcelowyAlbatros » 19 maja 2009, o 11:56

Obejrzałem sobie dwa odcinki "SONDY" i powiem Wam, że - chociaż niewątpliwie straciły na aktualności - ogląda się je bardzo dobrze i nadal można się wiele z nich dowiedzieć. A przy okazji niosą w sobie ogromny ładunek nostalgii. Poza tym jakoś urzekła mnie ta surowość sposobu realizacji tego programu, sposób, w jaki został niedopracowany pod względem technicznym (te wszystkie potknięcia językowe - zdarza się nawet lektorowi w trakcie prezentacji materiału filmowego), tak jakby program nagrywano jednorazowo, z marszu, bez cięć i powtórek :) Obaj panowie rewelacyjni a pasja i wiedza, jaką prezentowali w tym programie, to coś, czego nie widziałem do tej pory u żadnego z prezenterów telewizyjnych.

Oczywiście, z przyjemnością obejrzę więcej odcinków. Cieszę się, że chociaż niedostępne są drogą oficjalną to jednak sieci sklepów T i RS służą pomocą :)

Ardi76
Posty: 54
Rejestracja: 15 gru 2006, o 00:33
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Ardi76 » 29 wrz 2009, o 19:32

Dziś mija 20 lat od momentu tragicznej śmierci Panów Kamińskiego i Kurka... :cry:Oni żyją nadal w naszych sercach!Cześć ich pamięci!
Wszystko pozostanie aż po kres w naszej pamięci...

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 30 wrz 2009, o 13:28

Ówczesny DTV z informacją o wypadku pod Raciborzem: http://www.tvp.info/informacje/ludzie/d ... -bez-sondy

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 4 paź 2009, o 08:16

Pamiętam, wtedy zaczęłam liceum. I te dwa wydarzenia tak mi się nierozerwalnie kojarzą.
Pamiętam też, że parę lat po ich śmierci był wywiad z ich synami, i jeden, chyba Kamińskiego powiedział przy grobie ojca, że nie lubi tu przychodzić, bo jemu ojciec zawsze kojarzył się z życiem (w sensie radości życia).

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 4 paź 2009, o 19:53

Elle pisze:Pamiętam też, że parę lat po ich śmierci był wywiad z ich synami, i jeden, chyba Kamińskiego powiedział przy grobie ojca, że nie lubi tu przychodzić, bo jemu ojciec zawsze kojarzył się z życiem (w sensie radości życia).
też to pamiętam, mówił, ze Kaminski uprawiał windsurfing, ten wypadek, to było gdzieś pod koniec mojej podstawówki
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

krzysztof76
Posty: 32
Rejestracja: 4 sty 2009, o 10:40
Lokalizacja: kraków

Post autor: krzysztof76 » 4 paź 2009, o 20:06

Myślę że nie na końcu a na początku ósmej klasy,a dokładnie to; 29-09-1989r :cry:

Awatar użytkownika
tom ash
Posty: 13
Rejestracja: 7 maja 2010, o 08:07

Re: SONDA

Post autor: tom ash » 12 sie 2011, o 12:56

W piątek 2 września o godz. 18.25, TVP Historia nada Sondę - "Kodeks kosmosu" (program nr 396, data pierwszej emisji 27.03.1986r.).

k2juras
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2011, o 21:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki

Re: SONDA

Post autor: k2juras » 21 sie 2011, o 23:23

Kurek był fizykiem, i to niegłupim. Kamiński chyba był synem jakiegoś ważnego kogoś.
Program miał dużą wartość edukacyjną i wychowawczą dzięki treści i formie jej przekazywania a też i dzięki specyficznej atmosferze tworzonej z umiejętnością przez prowadzących. Tego dzisiejsze telewizyjne matoły nie umieją i nie rozumieją.

Mowa jest tu o uwalnianiu Sondy. Pomyślałbym raczej o uwolnieniu narodu spod jarzma pseudo wyzwolicieli czyli tych, co uwalniali naród od komuny, majątku narodowego, uczciwego wymiaru sprawiedliwości, darmowej służby zdrowia na dobrym poziomie, minimalnej przestępczości, darmowej edukacji na wysokim poziomie, dobrej publicznej telewizji i wielu innych zdobyczy cywilizacyjnych. Państwo powoli zamienia się w obóz. Strach pomyśleć co niesie przyszłość. Szkoda, że tak nieliczni to dostrzegają.
Telewizja nie pali się do wietrzenia archiwów - a jeśli już, to wyciąga tylko bezpieczne programy czyli takie, które zbytnio nie kontrastują z dzisiejszą telewizyjną miernizną.

Miałem przyjemność spotkać Kurka. Ostatni raz widziałem go 28 sierpnia 1989 roku tu:
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/ ... riant=ORTO
To jest plaża na Wigrach w zatoce słupiańskiej. Plaża ośrodka wypoczynkowego PBO w Suwałkach.
Spędziłem tam trzy turnusy jako ratownik z koloniami z Huty Stalowa Wola. Kurek razem z żoną i synami przyjechał w połowie sierpnia do sąsiedniego, rządowego ośrodka. Przychodził do mnie na kąpielisko, ale więcej czasu spędzał na leżaku na pomoście albo na plaży.

Jak już wspomniałem, wyjechałem ze Słupia 28 sierpnia. O wypadku dowiedziałem się z tego samego telewizora, w którym oglądałem Sondę.

pozdrawiam

ODPOWIEDZ