Pamiętacie He-Mana? Nie? To posłuchajcie!

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
coniu
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2005, o 00:57
Lokalizacja: Łódź

Pamiętacie He-Mana? Nie? To posłuchajcie!

Post autor: coniu » 28 kwie 2005, o 02:01

Ponieważ He-Man tyle razy ratował nasz świat od zagłady z (dość kościstych) rąk niejakiego Szkieletora, myślę, że należy mu się choćby cień zainteresowania z naszej strony - co niniejszym czynię "na potęgę Posępnego Czerepu".
Jeśli ktoś chciałby usłyszeć co He-Man zwykł mówić na początku każdego odcinka swych walecznych przygód, niech kliknie poniższy link:
http://80scartoons.co.uk/he-man.mp3
Ktoś zaś chciałby sam wypowiedzieć te grozę niosące słowa przy akompaniamencie muzyki, niech lepiej skorzysta z wersji karaoke :D, link poniżej:
http://80scartoons.co.uk/heman_extended.mp3
Pozdrawiam wszystkich Nostalgowiczów i "mocy przybywaj"! :D

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 29 kwie 2005, o 20:36

Bylo cos takiego .....hehe przypomnialem sobie , lecialo chyba w "sobotke"

gumisio

Post autor: gumisio » 8 maja 2005, o 10:55

Ja nie przypominam sobie by He-man lecial w sobote. Moze lecial ale ja przypominam sobie iz He-man lecial w czwartki na drugim programie okolo 19:00 :D Moze to wlasnie bylo moje pierwsze spotkanie z He-manem.

Awatar użytkownika
Tina
Posty: 13
Rejestracja: 14 cze 2004, o 20:17
Kontakt:

Post autor: Tina » 23 maja 2005, o 15:27

Jak sobie ostatnio obejrzałam odcinek he-man (Dawn of Dragoon) to się ubawiłam. Te amerykańskie kreskówki z lat 80 wyglądają teraz śmiesznie. ale warto było ściągać odcinek, Orko był milutki, kiedy ratowal swoją dziewczynę :)

[ Add: 2005-05-23, 16:32 ]
A przy okazji filmów animowanych z gatunku fantastyki - czy ktoś pamięta tytuł filmu animowanego emitowanego przez tvp1 około roku temu (chyba w ferie zimowe)? Tytuł miał coś wspólnego z goniem i lodem ale nie jestem pewna. Taka historia fantasy w starym stylu conana barbarzyńcy. Dziwne, że puścili to jako bajkę dla dzieci ale tvp raczej nie zwraca uwagi na lejącą się krew i skąpo ubrane księżniczki :roll:
"-Dajcie mi O! -O! -Dajcie mi G! -G! -Dajcie mi R! -R! Dajcie mi Y! -Y! -I co otrzymacie?! -Nie wiemy!"

Rhaven
Posty: 24
Rejestracja: 13 sie 2005, o 18:46
Kontakt:

Post autor: Rhaven » 13 sie 2005, o 19:40

Ten animowany fantasy to chyba "Fire And Ice" (???) rysowany przez mega-ekstra-hiper rysownika Franka Razettę (Frazettę?) i widziałem to na VCD w Carrefourze już wiele razy...hmmm.....Ten koleś rysował fajne okładki do Kane'a...(ktoś wie o co chodzi ?:P)
Respekkkt....

kłamczuszek
Posty: 14
Rejestracja: 2 lip 2005, o 22:06

Post autor: kłamczuszek » 13 sie 2005, o 21:44

ej a frazetta w ogóle nie rysuje postaci komiksowych?? i kobiet w neglirzu niemówiąc o pracach malarskich kobiet-chybryd...czy jak to tam się zwie??
He-man pamietam był zajebisty a szkieletora to się bałam..niedawno u kumpeli włączyłam hipera i tam też leciał he-man...ale jakaś nowa wersja...dla mnie to był koszmar:/

[ Add: 2005-08-13, 23:14 ]
a co do amerykańskich bajek...to była bajka o kucykach ponny zdaje sie i o jakiś czarodziejkach z avalonu?? i one wygladały jak lalki barbie i miały jakie magiczne kryształy czy cuś:/

Rhaven
Posty: 24
Rejestracja: 13 sie 2005, o 18:46
Kontakt:

Post autor: Rhaven » 17 sie 2005, o 01:03

No chyba robi takie serie jak Boris Valleyo i cała ekipa od fantasy-sf :) Jak wszyscy to wszyscy ! :P
A He-Man to było coś. A poczytajcie sobie na oficjalnej stronce jaka była prawdziwa historia powstania naszego herosa :D
Pamiętam potem tego śmiesznego "nowego" He-mana - nowe zabawki (Calamarr yeah !)...tylko ciągle nie moge sobie przypomnieć czemu on się tam jakoś czaił z tym , że jest z Eterni czy cuś...bo oni tam się w czasie przenieśli chiba ?
Peace....

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Post autor: noster » 11 wrz 2005, o 01:31

He-Man lecial na drugim w czwartki.
"Na potęgę posępnego czerepu.
Mam władzę!!!" Tak było w wersji która na tvp pr.II w czwartki w latach 80tych.
Póżniejszy He-Man był juz jakis inny. I słowa "mam wladze" zmienili na
"mocy przybywaj"

[ Add: 2005-09-11, 02:32 ]
He-Man lecial na drugim w czwartki.
"Na potęgę posępnego czerepu.
Mam władzę!!!" Tak było w wersji która na tvp pr.II w czwartki w latach 80tych.
Póżniejszy He-Man był juz jakis inny. I słowa "mam wladze" zmienili na
"mocy przybywaj"

He-Man lecial na drugim w czwartki.
"Na potęgę posępnego czerepu.
Mam władzę!!!" Tak było w wersji która na tvp pr.II w czwartki w latach 80tych.
Póżniejszy He-Man był juz jakis inny. I słowa "mam wladze" zmienili na
"mocy przybywaj"

Awatar użytkownika
anolta
Posty: 18
Rejestracja: 21 wrz 2005, o 12:28
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: anolta » 22 wrz 2005, o 13:38

Ja pamietam He-Mana, zawsze ogladalam i kochalam! A jak sie przeprowadzilam do Niemiec, to oni tam byli juz troszke dalej, bo mieli serial o siostrze He-Mana... "She-Ra" ... kiedys byl nawet taki odcinek, w którym He-Man i She-Ra sie spotkali i razem walczyli! :mrgreen:

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 7 lis 2005, o 10:26

W ok. 1986 roku był HE MAN na TVP 2 wieczorem, potem, w 1991 roku, również na TVP 2 - "Nowe przygody HE-MANA" z zupełnie nowymi bohaterami, nawet HE MAN inaczej wyglądał. (czwartki rano i wieczorem powt.)

Monia
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2006, o 11:26

He-Man - idol mojego brata :)

Post autor: Monia » 15 maja 2006, o 11:31

Mój młodszy o 7 lat brat uwielbial He-Mana. Rodzice kupowali jemu jakieś miecze plastikowe i chyba opaski na głowe? :) Ale jednego wydarzenia nigdy nie zapomnę :). Mieszkamy nad morzem i na jednym z warszawskich ośrodków na bramie wjazdowej było wielkie metalowe godło Warszawy - czyli nasza Syrenka :) A mój brat na jej widok (a miał chyba 5 lat wtedy): Monika, Monika, patrz! - i śpiewnym głosem z ruchem ramion jakby zamachnął się mieczem - He-Man!" :lol:

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Pamiętacie He-Mana? Nie? To posłuchajcie!

Post autor: Doctor_Who » 24 kwie 2013, o 18:53

Dopisuję się tutaj, żeby nie tworzyć nowego tematu o tym herosie. Wszyscy wiedzą, że zawołaniem He-Mana było ''na potęgę posępnego czerepu''. Ale ja dam sobie rękę uciąć, że w którejś wersji, którą oglądałem (na przełomie lat 80/90 ale nie pamiętam niestety, czy w TV czy na video) bohater krzyczał (w polskiej wersji językowej, chyba z lektorem) coś w rodzaju ''na bogów Eternii''. Ktoś może zweryfikować co to za wersja przygód i czy okrzyk rzeczywiście był inny w oryginale, czy to wymysł polskich tłumaczy.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

2blackbar
Posty: 10
Rejestracja: 15 lis 2011, o 08:00

Re: Pamiętacie He-Mana? Nie? To posłuchajcie!

Post autor: 2blackbar » 22 sie 2013, o 03:59

Bylo kilka wersji nawet ta stara wersja ktora leciala na dwojce miala "mocy przybywaj" i "mam wladze" w nowej wersji z dubbingiem ktora leciala na tvn chyba z 10 lat temu zmieniono tekst na "jestem wszechmocny" co brzmialo dosc idiotycznie.
ta wersja pierwsza z dwojki jest na jutubcach wrzucona.

ODPOWIEDZ