Wasze propozycje - co jeszcze powinno się znaleźć na stronie

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Janko
Posty: 13
Rejestracja: 26 sty 2006, o 20:46

Parę nowych propozycji

Post autor: Janko » 27 sty 2006, o 19:31

Chciałbym przypomnieć trochę pozycji z dziedziny filmów grozy.
Więc był taki film w kinie familijnym "Przygody Tomka Sawyera", obfitujący w wiele strasznych momentów.

No i klasyka z serii "Strefa Mroku" (Twilight Zone). Były dwie edycje tej serii jedna z lat 60-tych, a druga z lat 80-tych, ale obie oglądało się z wypiekami na policzkach takie były straszne.
Potem próbowano kontynuować ten klimat w cyklach "Po tamtej stronie" oraz "Mroczne dziedzictwo".


No i poczciwe "Mapeciątka".
Był też taki serial o chłopcach-urwisach Kale i Kule. Jugosławiański "Czutok przy mikrofonie", radziecki o takim niedżwiedziu Białym Bimie czy coś w tym rodzaju.

Był też taki angielski albo amerykański film którego tytułu już nie pomnę, ale akcja działa się w dżungli na ruchomych piaskach, były tam czarne pantery albo jaguary, coś w klimacie tarzana.Chodziło w nim o to, że tajemniczy mieszkaniec zaginął na tych ruchomych piaskach wszyscy sądzili ,że się utopił a on dziwnym trafem tajemniczo dawał znać, że żyje.....coś w tym stylu

aldi75
Posty: 1
Rejestracja: 2 lut 2006, o 17:27

Lukrecja, Sabina...

Post autor: aldi75 » 2 lut 2006, o 17:33

... i Fred. Była taka bajka rysunkowa o dwóch kocicach i psie, w latach 80-tych. Koty (Lukrecja i Sabina) były dość wyniosłe i zarozumiałe, traktowały psa (Fred) z góry. Ale generalnie bajka była fajna, niestety nie pamiętam tytułu... Gdybyście coś znaleźli na ten temat, byłoby miło :-)

Pozdrawiam

Aldi75

EUREK
Posty: 2
Rejestracja: 7 lut 2006, o 12:57
Lokalizacja: Nysa-Wrocław

Post autor: EUREK » 7 lut 2006, o 13:12

A Zająca Poziomke ktoś pamieta? "Oczy uszy ,zęby dwa...hej Poziomka! Heej to jaaa to jaaaa" :))

TH
Posty: 10
Rejestracja: 30 sty 2006, o 00:49
Lokalizacja: zza oceanu

Post autor: TH » 7 lut 2006, o 15:21

Ta bajka nazywala sie chyba "Fred postrach kotow"...

Zoltar
Posty: 92
Rejestracja: 10 gru 2004, o 21:44

Post autor: Zoltar » 9 lut 2006, o 17:18

Nie chyba tylko napewno: "Fred postrach kotow" - wspominalem o tym juz w moim watku i tam tez kolega mi podpowiedzial ze byl to serial wegierski.

"Niebieskie lato" jest - nie rozumiem co prawda, jak ten serial mogl sie Michalowi nie podobac, bo lepszy serial dla dzieci trudno sobie wyobrazic. No, ale moze bylem w odpowiednim wieku... W kazdym razie jak przeczytalem na jakiejs hiszpaskiej stronie obsade, to okazalo sie, ze wszystkie nazwiska jeszcze pamietam - widocznie byly pokazywane w czolowce razem z postaciami. Pamietam tez jeden odcinek, w ktorym bodajze Tito i Manolito (tak Pirania nazywal sie naprawde) wlozyli komus do takiej przenosnej lodowki zaby. No i oczywiscie ten odcinek z "byc moze": "Manolito, synku, przyniesiesz mamusi wino ze sklepu?" - "Byc moze."

"Jana z Jungli" - tez pamietam, ogladalem to zawsze.
"Fortele Jonatana Koota" - w sumie glownie kojaze to z ksiazka. Najbardziej w pamieci utkwila scena w ktorej zolw sluzy jako kolo zapasowe.

Dalsze propozycje? Moze czeski serial "Nikogo nie ma w domu"?! Albo czescy "Goscie", albo ten serial czeski o dziewczynce ktora miala dwuch plastelinowych ludkow: Fryderyk i Fryderyk.
No i nadal nie znam nikoko kto by pamietal polski serial "Kacperek"... :(

1980
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:00

Post autor: 1980 » 12 lut 2006, o 12:08

ja proponuje(zadam 8) zeby wrzucic na noistalgie kilka odcinkowTik-Taka i teledyskow fasolek(fantazja,zuzia mydlo lubi zabawe...)Mysle ze to by ucieszylo wszystkich nostalgowiczow.

Czarny
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2006, o 15:14

Post autor: Czarny » 13 lut 2006, o 15:19

A pamiętacie bodaj francuski seria (leciał u nas w latach 80.), "Biały deflin Um"? Mam w głowie melodię z czołówki, piosenka po francusku zaczynała się jakoś tak "Ula pelum..."

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

ale jazda

Post autor: noster » 13 lut 2006, o 18:09

ale jazda, "Czutok przy mikrofonie")))
Kurde, tego to w życiu nie przypomniałbym sobie! A tu niespodzianka, ktos otworzył mi dawno zamknięte zakamarki pamięci... Ale troche przygłupawy byl to serial. Pamiętam słabo ale to co pamietam uprawnia mnie do takiej opinii. Niemniej lubiłem to)))

TH
Posty: 10
Rejestracja: 30 sty 2006, o 00:49
Lokalizacja: zza oceanu

Post autor: TH » 2 mar 2006, o 00:57

-Zaloga G;
-Klub Chrup-Chrup;
-Ferdynand Wspanialy (chyba taki byl tutul, bajka byla o psie, ktory zdaje sie chodzil na tylnych lapach...);

[ Add: 2006-03-02, 01:10 ]
-Pan Tau
-Wyspa Mew

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

wlasnie

Post autor: noster » 3 mar 2006, o 17:04

o właśnie
"wyspa mew"
no i oczywiście "stowarzyszenie z Eleusis"

[ Add: 2006-03-03, 17:07 ]
o właśnie

"wyspa mew"
no i oczywiście "stowarzyszenie z Eleusis"

Bruxa
Posty: 25
Rejestracja: 6 gru 2005, o 19:08
Lokalizacja: ze Zdolnego Śląska

Post autor: Bruxa » 4 mar 2006, o 00:42

no właśnie - kiedy stanie u drzwi Załoga Dżi? :D
Transformejszen! :lol:

Lukas
Posty: 2
Rejestracja: 5 mar 2006, o 04:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lukas » 5 mar 2006, o 04:36

Najbardziej brakuje mi w Nostalgii dwóch seriali:
-Tajemnicze złote miasta
-Było sobie życie

Nie wiem jak zapatrujecie się na nowsze produkcje, ale czas leci, a niepowtarzane w TV ulegną zapomnieniu. Konkretnie mówię o serialu polsko-australijskim "Dwa światy" (w oryginale "Spellbinder"). Zdaję sobie sprawę z tego, że to serial zaledwie sprzed 11 lat, więc nie taki stary, ale dla wielu młodych ludzi to właśnie serial z ich wczesnego dzieciństwa... Do rozważenia.

Awatar użytkownika
bruna77
Posty: 21
Rejestracja: 13 mar 2006, o 00:39

Post autor: bruna77 » 13 mar 2006, o 03:14

hej!
a czy ktoś pamięta jeszcze Kaczanka i Kukuryczkę? Makową Panienkę? I tego myśliwego z czeskiej kreskówki który jeździł na jelonku? :D
Ciekawe kreskówki leciały o ile dobrze pamietam w programie "7 Anten", który był nadawany w niedziele. M.in. radziecka o rewolucji, której bohaterami były owoce i warzywa (główny bochater - cebulka) - pamietam siostry syjamskie burżujki tóre miały głowy w postaci wisieniek zrośniętych ogonkami - nosiłu mufki i wszędziue chodziły razem :D. Była też animowana bajka o głupim Iwanie który jeździł na piecu i za sprawą czarów rozkochał w sobie córke cara, i historyjka z psami w roli głównej której akcja była zaczerpnieta z trzech muszkieterów (kundelek pomagał swojemu panu w zdobyciu naszyjnika królowej).

Hmmm, pamiętam jeszcze taki animowany pełnometrażowy film o liskach, w którym główny bohater w scenie finałowej uwalniał swoja ukochaną-lisiczkę z klatki, ale ni w ząb nie moge sobie przypomnieć tytułu.
I podobnie mgliste wspomnienie filmu który był częściowo "zwykły" a czściowo animowany, o dziewczynce która odbywała podróż w torbie kangurzycy. Pamiętam jak się poryczałam gdy kangurzyca o mały włos nie spadła z urwiska.

Hmmm, a animowana ekranizacja powieści o chłopcu który został zmniejszony i wędrował na gąsiorze wraz ze stadem dzikich gęsi? jak to się nazywało? oh, moja zawodna pamięć :(

Coś mi sie kołacze że w polskiej tv była emitowana jakoś w Święta Bożego Narodzenia w latach 80siątych animowana adaptacja Dziadka do Orzechów. To chyba było to, bo występował w tym król szczurów i całe stado gryzoni. Byłam wtedy mała i ta bajka była dla mnie wybitnie przerażająca :)

Ze standardów: Koziołek Matołek.

He, he, no i mam jeszcze jaskieś baaardzo blade wspomnienie z dzieciństwa o animowanej kreskówce która uwielbiałam (w ogóle nie pamietam o co w niej chodziło) a w której pobrzmiewała piosenka:
"John Brown hodował lilie..."
Było to tak dawno, ze może to poprostu moja konfabulacja? :D

A z filmów nieanimowanych oczywiście Arabella!

Bruxa
Posty: 25
Rejestracja: 6 gru 2005, o 19:08
Lokalizacja: ze Zdolnego Śląska

Post autor: Bruxa » 14 mar 2006, o 19:34

bruna77 pisze: a czy ktoś pamięta jeszcze Kaczanka i Kukuryczkę? Makową Panienkę? I tego myśliwego z czeskiej kreskówki który jeździł na jelonku? :D
Ha,toż to przecież Gajowy Robatko! A do kompletu jeszcze Rusałka Amelka, Wodnik Szuwarek, Makowa Panienka z Motylem Emanuelem i oczywiście Opowieści z Mchu i Paproci, czyli Żwirek kręci z Muchomorkiem :D

A to wszystko i więcej można znaleźć tu:
http://www.ceskatelevize.cz/specialy/vecernicek40/
w oryginale, ale to chyba nie przeszkadza? :)

Na tej stronie spodobała mi się ankieta: Czy oglądacie Dobranockę jako dorośli?
86% stwierdziło "ano!"

Awatar użytkownika
bruna77
Posty: 21
Rejestracja: 13 mar 2006, o 00:39

Post autor: bruna77 » 15 mar 2006, o 09:31

Racja! Całkiem zapomniałam o fantastycznym Wodniku Szuwarku :D Genialna stronka! jak miło powspominać :)

ODPOWIEDZ