Wasze propozycje - co jeszcze powinno się znaleźć na stronie

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

willow_ufgood
Posty: 54
Rejestracja: 19 mar 2006, o 16:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: willow_ufgood » 26 mar 2006, o 20:45

Moja siostra robiła z mamą i wyszła z tego jakaś skorupa na dnie i bokach tortownicy :)

dziunia
Posty: 2
Rejestracja: 8 sie 2006, o 16:33
Lokalizacja: kraków

Post autor: dziunia » 8 sie 2006, o 16:46

Stronka super!
Z filmików/bajek, które nie są opisane a tkwią gdzieś w mojej pamięci:
- seria o Smoku Wawelskim
- była taka bajka chyba o szczurku piżmowym i bobrze, którzy mieli norki nad rzeką, ale tytułu nie pamiętam
- Pyza na polskich dróżkach
- Pszczółka Maja
- Bolek i Lolek
- Przygód kilka wróbla Ćwirka
- Muminki, ale takie stare "nierysunkowe" - Buka mnie przerażała, tak, że mama musiała mi oczy zasłaniać:oops:
- Wodnik Szuwarek
- Moja ulubiona bajka o Makowej Panience i Motylu Emanuelu
- bajka o pieku foksterierze - tytułu nie pamiętam, ale piesek się wabił Foksik albo jakoś podobnie było wytłumaczone dlaczego nie ma długiego ogonka, tylko krótki (ktoś mu kiedyś ucioł szablą -szczegółów nie pamiętam)
- obowiązkowo Tajemnicze Złote Miasta
- przygody rozbójnika Rumcajsa
- bajka rysunkow, której bohaterami były wiewiórki - strasznie ją lubiałam
- filmy/seriale gdzie grała młoda Agnieszka Krukówna - jeden z nich to chyba "Janka"
- no i pamiętam film o Katarzynie - ciągle były o niego walki, bo mi mama nie pozwalała oglądać :roll:
Na razie tylko tyle mi się przypomniało, ale coś czuję, że będzie tego więcej...
Mój mąż wspomina też bajkę rysunkową, w której były jakieś "ptako-byki" albo podobne stwory - ja szczerze mówiąc nie mam pojęcia o jaką bajkę chodzi...Może ktoś wie :?:
Pozdrawiam :mrgreen:

marecki
Posty: 8
Rejestracja: 4 cze 2006, o 12:22

Post autor: marecki » 10 sie 2006, o 15:35

Siemanko.Bajka o szczurku piżmowym i bobrze o ile dobrze pamiętam nosiła tytuł''TAJEMNICE WIKLINOWEJ ZATOKI''.

Awatar użytkownika
Loin
Posty: 11
Rejestracja: 29 lip 2006, o 12:15
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Loin » 12 sie 2006, o 15:03

A te ptako - byki to były Wuzzle!!

madzix
Posty: 7
Rejestracja: 13 sie 2006, o 23:23

Post autor: madzix » 15 sie 2006, o 11:45

bouli był fajny :) mam piosenkę, która leciałą na początku bajki, ale po francusku :wink: tekst polski jakoś mi się tak kojarzy
Już odchodzi zima,
Topnieje śnieg, gdy słonko pieści twarz,
Lecz bałwanku mimo to
Wcale nie smuć się,
Bo w krąg przyjaciół masz.
Zacznij w noc czary swe,
A księżyc starszy pan,
O twych kłopotach wie,
zaradzić umie sam.
Zbierze swój gwiezdny pył, to wcale nie jest żart,
Gdy prosto w nosek dmuchnie ci zadziała czar
I jesteś już Bouli!!

Kapelusz masz i czerwony szal
Do twarzy ci możesz w nim iść na bal.
Z wszystkimi w krąg żyjesz za pan brat.
Wciąż dalszy ciąg książką twą cały świat
Bouli, Bouli zastań razem z nami. Bouli, Bouli bardzo cię kochamy

nie wiem, czy był dokładnie taki, ale tyle pamiętam :)

ale moją ukochaną bajką zawsze były i są Smurfy :D

linka
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2006, o 13:02

Post autor: linka » 16 sie 2006, o 13:14

-- Dixie (blagam! to byl fantatystyczny filmik o samochodziku ktory jechal przez rozne krainy i mial niesamowite przygody, pamietam odcinek w ktorym bylo pole ogorkow, po ktorym przemieszczaly sie sloiki wielkosci slonia, pozeraly te ogorki, a poniewaz byly przezroczyste widac bylo, ze w srodku wpadaja plasterki ogorkow i zamieniaja sie w mizerie...),
-- Prosze slonia (latarnia zawieszona na ogonie w ramach tylnego swiatla),
-- Ferdynand Wspanialy (rewelacyjny glos Edwarda Dziewonskiego)
--Chlopiec z plakatu (oni tam co chwila jedli parowki ze sloika, to bylo w czasie PRL, miesa nie bylo, albo bylo na kartki, mialam slinotok podczas ogladania filmu ;)
--Rusalka Amelka (wlosy do ziemi!)
--Daszenka (ten serial mial zdaje sie inny tytul, wkurzal mnie niesamowicie, ale nie moglam sie powstrzymac od ogladania; pamietam makabryczny odcinek o obcinaniu ogona)
-- Jacek i Placek (z muzyka Lady Pank)--pal licho polityczne konotacje--piosenka "Marchewkowe pole" to absolutny hit, co z tego ze zrzynali ze Stinga...

dziunia
Posty: 2
Rejestracja: 8 sie 2006, o 16:33
Lokalizacja: kraków

Post autor: dziunia » 18 sie 2006, o 15:53

Dzięki za identyfikację Wuzzli i za przypasowanie tytułu do bajki o szczurku piżmowym :D

A tak sobie jeszcze pomyślałam, że koniecznie trzeba też wspomnieć o serii o Panu Kleksie i 4 Pancernych :!:

Awatar użytkownika
muskaryna
Posty: 64
Rejestracja: 26 gru 2005, o 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: muskaryna » 3 wrz 2006, o 09:27

Tak...
Ferdynand Wspaniały..miałam nawet książkę mocno sfatygowaną już przez moją starszą siostrę,którą ja zaczęłam czytać jak ta bajka leciała po (jesli sie myle,poprawcie) Pankracym.
Jeśli "nostalgia" to przedstawienie Teatru TV pt:" Igraszki z Diabłem" (i wogóle cały teatr TV tak do pierwszych lat lat 90-tych.)
I ten program o dwóch Michałach (??),taki muzyczny,tytuł mam na końcu języka,pewnie zaraz sobie przypomnę.Ten mniejszy skakał po klawiszach fortepianu.
Wodnik Szuwarek.. Rumcajs... i bajka za która jako dziecko mogłam życie oddać: "Dżeki i Nuka"

Tumitak
Posty: 6
Rejestracja: 4 wrz 2006, o 06:23

Post autor: Tumitak » 4 wrz 2006, o 06:35

Byl sobie kosmos i Byl sobie czlowiek do kompletu z Bylo sobie zycie, szukac w necie mi sie nei chce ale sluze podpowiedziami, oba rownei fajne jak pierwszy a z podobnego okresu

Awatar użytkownika
muskaryna
Posty: 64
Rejestracja: 26 gru 2005, o 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: muskaryna » 4 wrz 2006, o 22:29

"po prostu muzyka" :) już pamiętam :)
i zapomniałam o progamie którego nie opuściłam nigdy- "Przybysze z Matplanety".. znalazłam 2 odcinki na emulu,może uda mi się ściągnąć..

Awex
Posty: 1
Rejestracja: 5 wrz 2006, o 07:29

Post autor: Awex » 5 wrz 2006, o 07:32

Niebezpieczna zatoka
Pampalini lowca zwierzat
Chip i Deil
Brygada RR
Tom i Jerry

[ Add: 2006-09-05, 08:39 ]
Maurycy i Hawranek

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 9 wrz 2006, o 13:49

* "Pająk Chwat, wszystkich brat"
* bajka o dwóch plastelinowych ludkach - jeden długi i chudy, a drugi chyba mały okrąłgy. To chyba leciało we wtorki w "Tik-Taku" lub "Co Jaku"
* Profesor Ciekawski - jaki był pełen tytuł tego programu ? "Niesamowite przygody Profesora Ciekawskiego", czy jakoś tak ?

[ Add: 2006-09-09, 15:07 ]
*Krzysztof Kolumb - w soboty, rano.
*Trzej Muszkieterowie - niedzielne dobranocki. Na pewno lecialo jeszcze w kwietniu 1985 !

Awatar użytkownika
muskaryna
Posty: 64
Rejestracja: 26 gru 2005, o 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: muskaryna » 9 wrz 2006, o 14:51

Profesor Ciekawski miał swój "punkt" w Tik-Taku chyba,a "pełnometrażowy" program chyba po Tik- taku leciał,tak?

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 9 wrz 2006, o 19:43

Profesor Ciekawski chyba zaczynał jako "sekcja" w "Tik-Taku", ale samodzielny program też był. I tam się pojawili Kulfon i Doświadczalski, a w jakieś wakacje, w teleferie dołączyła Monika, która pozostała do końca. Potem to się przekształciło w "Ciuchcię".

Pamiętacie piosenkę "Kulfon, Kulfon, co z Ciebie wyrośnie ..." ? :)

[ Add: 2006-09-09, 20:53 ]
Z bajek, jeszcze można dodać "Wojownicze Żółwie Ninja" i "Kapitana Planetę i Planetarian".

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 20 wrz 2006, o 08:46

Ferdynand Wspaniały leciał podczas Pankracego (Pankracy to był chyba jedyny program, który nie miał własnego filmu na końcu). Chip i Dale oraz brygada RR to jedno i to samo.

[ Add: 2006-09-20, 09:50 ]
A "Dżeki i Nuka" to był serial "mali mieszkańcy wielkich gór" - jest opis na Nostalgii!

a co do prof. ciekawskiego, pamiętam, że pojawił się w ferie zimowe (w ok. 1987 r.) i miał przyjaciółkę Monikę - żabę:) Ale miał też on wroga - niejakiego Doświadczalskiego, który miał z kolej swego pupila Kulfona. Kulfon zakochał się w Monice, zrobił się dobry:) i po feriach zostali już wszyscy w "profesorze Ciekawskim", który faktycznie potem w "Ciuchcię" się przekształcił:)

ODPOWIEDZ