Wasze propozycje - co jeszcze powinno się znaleźć na stronie

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dEC
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2004, o 08:12
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Post autor: dEC » 30 cze 2004, o 11:02

jataman jataman buahah :D czarodziejka z ksiezyca tez byla dobra :D mje ulubione anime ;> ale i tak japonskie bajki nie przebija amerykanskich produkcji
"You're soldier now, fighting in the battle..." Mustang z Dziekiej Doliny

gumisio

Post autor: gumisio » 30 cze 2004, o 16:14

Jesli porownujesz czardoziejke z ksiezyca (Sailor Moon) i Yattamana jako calosc japonskich produkcji to malo obejrzales. Zapewniam cie sa takie ze by ci dym poszedl z czachy. Japonczycy wiedza dobrze co robia - szkoda jedna iz niektore filmy nie sa dostepne dla nas polakow - widac uznali iz warto nas karmic Pokemonami albo Yougioh niz skierowac temat na inny format :D

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2004, o 22:02
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Marcin » 6 lip 2004, o 17:37

Przypominam dla wszystkich fanów Pszczółki Maji, że już od najbliższego czwartku o godz. 19.00 wznawiają emisję. Zapraszam wszystkich do oglądania!!

Awatar użytkownika
Prokonsul Piotrus
Posty: 5
Rejestracja: 14 cze 2004, o 18:22
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Prokonsul Piotrus » 8 lip 2004, o 19:20

Gumis prawde mowi. Yattaman i Sailorki to wierzcholek gory lodowej, i to wierzcholek dla dzieci...polecam zerknac co leci na minimax/hyper o 2200/2330. :>

gumisio

Post autor: gumisio » 9 lip 2004, o 21:29

Ty nie polecaj Hypermaxu bo i tam tak nie ma nic ciekawego. Ach, zeby Polsat zamiast powtorek puscil "Full Metal Alchemist" albo "Naruto" to by wszystkim galy opadly :D

Dillinger
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2004, o 12:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dillinger » 12 lip 2004, o 12:14

Witam Państwa...

co się dzieje, tylu tetryków i nikt nie pamięta DŻANY Z DŻUNGLI ??

gumisio

Post autor: gumisio » 12 lip 2004, o 17:07

Giń MONTARO - tak, pamiętam ten serialik. Leciał po "Zwierzyńcu" w poniedziałek. Potem w latach 90-tych był emitowany w Cartoon Network - kiedy były początki tego kanału.

Niestety nie zamieszczę na razie nic o tym filmie ponieważ mało jest materiałów.

Dillinger
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2004, o 12:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dillinger » 12 lip 2004, o 18:20

To może chociaż "Czarny Królewicz" , o pewnym karym ogierze ? wałachu ? :-) . Bajka w klimatach Zorro poniekąd, ale bardzo romantyczna...

A tak na marginesie: od lat szukam płyty z bajką muzyczną "Piotruś Pan", z pierwszej połowy lat '80 (?) . To nie dobranocka ani żaden film, ale może ktoś z nostalgików wskaże, gdzie szukać ? Zależy mi na piosenkach ( "Przybił do brzegu Wesoły Roger..", Kapitan Hak" , Upiekliśmy ciasto, jo ho ho ho...")

I więcej "G Force" !

Asiek
Posty: 19
Rejestracja: 21 cze 2004, o 09:49
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin
Kontakt:

Post autor: Asiek » 16 lip 2004, o 00:09

co się dzieje, tylu tetryków i nikt nie pamięta DŻANY Z DŻUNGLI ??[/quote]

Pamiętam, pamiętam! W końcu stara baba jestem :D

redkaz
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2004, o 19:20

Post autor: redkaz » 19 lip 2004, o 19:25

A Miś Kuleczka i Wasyl? mógłbyś to opisać, Wasyl to jeden z najbardziej czarnych charakterów mojego dzieciństwa :)

Awatar użytkownika
pietia
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2004, o 13:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pietia » 20 lip 2004, o 13:29

a czy ktos pamięta [glow=red]"Michałki[/glow]"?? Fajowe bylo to gdzies na poczatku lat 80-tych. Jezeli ktos ma jakies info, bo ja probowalem znalezc cokolwiek ale niestety nic.....buuuuu

lechuj
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2004, o 22:53

Post autor: lechuj » 23 lip 2004, o 23:04

witam wszystkich!
ja bym powiedział, że bardzo moim zdaniem brakuje na rewelacyjnej stronie tej "zaczarowanegoo ołówka". bajka niesamowice wprost rewelacyjna. no i ta muzyczka. furorę niedawno robiłą jeżeli chodzi o dzwonki do kumórek chyba. "ołówek" rzadzi, kiedyś anwet sobie chciałem zrobić taką fryzurę jak głównybohater, hehe...
a poza tym przychyliłbym się do "przygód kilka wróbla ćwirka". aha, bardzo lubię "porwanie baltazara gąbki". druga część, "wyprawa profesora gąbki" też była spoko, ale już mnie nurzyła dość. rzecz jasna także "plastusiowy pamiętnik".
bardzo mio wspominam z dzieciństwa także wspominanem "gumisie" i "kubusia puchatka" także. no i troszke póxniej także "smurfy". ale tylko te, ze tka powiem, klasyczne. te późniejsze odcinki gdzie był ten dziadzia smerf w żółtym wdzianku i z brodą i gdzie były te dzieciaki smurfy to już nie było to.
a z japońskich bajek, to nie była to wprawdzie wieczorynka, le w okolicach mojej zerówki/1. klasy, leciał taki serial o piłkarzach na tvp1. nie był to żaden tsubasa, bo to leciało na polonii 1, a ja tego programu nie odbierałem. nie pamietam neistety tytułu, wiem, ze bohaterowie grali w drużynie która nazywała się "king". ich odiwecznymi rywalami byał zdaje się ekipa "number one" i oni byli tymi złymi. jak ja tą bajkę uwielbiałem. pamięta to ktoś?
no i jeszcze dodam, choć to nie bajka, ze "pi i sigma" w tiktaku to była dopiero kompletna rewelacja!
to tyle chyba sobie szybjko przypomniałem.
świetna strona, naprawdę doceniam pracę
lechu

[ Add: 2004-07-24, 00:12 ]
jeszcze mi się właśnie przypomniało, że nie z dobranocek, to w soboty uwielbiałem "duck tales". kaczki, uuu, to był ale przebój.
a wcześniej, całą zerówkę, się wkurzałem, ze rano turtlesów nie mogę obejrzeć.
no i jeszcze były takie klawe dobranocki, jak "brygada rr". bzyczek był debeściak!

Basiek
Posty: 4
Rejestracja: 25 sie 2004, o 21:56

Post autor: Basiek » 25 sie 2004, o 22:23

Strona jest naprawdę świetna...
A może znajdą się tu miłośnicy słuchowisk radiowych i audycji muzycznych dla dzieci z lat 70-tych? Jak ja bym znów tego posłuchała..

TheSio
Posty: 2
Rejestracja: 26 sie 2004, o 07:10

Post autor: TheSio » 26 sie 2004, o 07:23

Proponuje:
Pomyslowy Dobromil
Przygody Sindbada Zeglarza - ale te naprawde stare , japonskie.

Aga
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2004, o 16:51

Post autor: Aga » 26 sie 2004, o 18:00

Zgadzam sie ze jakies informacje o "Pszczojce Maji," "Rumcajsie,"Przygodach Kilku Wrobla Cwirka" i "Bolku i Lolku" bylyby dobrym dodatkiem. Poza tym, byla taka bajka o zlodziejach i wloskim kucharzu ktory mowil "Mamma Mia" i smoku. Jak sie nazywala? Byl tez serial, chyba francuski, o organizmie ludzkim. Pamietam ze byly w nim dzieci, chlopiec i dziewczynka, i jak ktores z nich chorowalo albo sie skaleczylo, pokazane bylo co sie dzieje w organizmie i te same dzieci, ale miniaturowe, przemieszczaly sie wtedy wewnatrz ciala na jakis pojezdach latajacych i jakby tym wszystkim kierowaly. Pamietam tez oczywiscie "Smurfy," "Brygade RR" i "Wuzzle."

Chcialabym jeszcze dodac ze tu w Chicago gdzie teraz mieszkam spotkalam sie ostatnio z "Bolkiem i Lolkiem" na DVD. Facets Multimedia sprzedaje dwa tomy "Bolka i Lolka" takze i zagranice. Tak one sa opisane:

Volume 1 "Animated in a simple yet very expressive fashion, Bolek & Lolek is a charming children's cartoon that ran for years on Polish television. The characters, two youngsters who imagine adventures around the globe, are depicted without dialogue but with clever sound effects and movement that convey their personalities. This volume includes six Bolek & Lolek tales: 'In the Land of Kangaroos,' 'Tracking Down a Tiger,' 'In the Polynesian Islands,' 'In the Land of the Incas,' 'In the Land of Eskimos,' and 'In Canada.'"

Volume 2 "Six more wonderful cartoons for children, featuring two young explorers who travel the world in their imaginations. Bolek & Lolek was a hit throughout Poland and in much of Europe, thanks to its universal approach (no dialogue) and basic yet whimsical animation style. This volume includes these stories, originally broadcast on Polish television: 'At the Olympics in Mexico,' 'The Grand Prix in Argentina,' 'Buffalo Hunters,' 'Chasing the Smuggler,' 'In the Pharaoh's Tomb,' and 'At Kilimanjaro.'"

Fajnie, co?

ODPOWIEDZ