Wasze propozycje - co jeszcze powinno się znaleźć na stronie

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Pacan
Posty: 28
Rejestracja: 9 wrz 2004, o 19:39

Post autor: Pacan » 16 gru 2004, o 22:36

Ten żółty samochód nazywał się chyba Bum-Bum albo Brum-Brum. Dobranocka szła około 1989 r. Mój malutki (wtedy) kuzyn mówił tak na wszystkie samochody. :D

Programy z Kulfonem, Moniką i prof. Ciekawskim przeszły długą ewolucję. Na samym początku był chyba profesor, któremu asystował Dyzio(?) i wredny docent Doświadczalski (chyba z Kulfonem) Potem pojawiła się żaba Monika, z którą zaprzyjaźnił się Kulfon, zniknął gdzieś Doświadczalski, program zmieniał nazwę na Lizak, Ciuchcia, a potem przestałem go oglądać, bo byłem już za duży. Mam gdzieś chyba kilka piosenek na taśmach magnetofonowych.

A co do swoich propozycji:
- Byłbym wdzięczny za cokolwiek dotyczącego "Michałków". Był to chyba pierwszy program jaki oglądałem w TV. Parę lat temu widziałem(!) tylko w jakimś teleturnieju krótki fragment piosenki "...Z górki na pazurki...".
-Oczywiście "Nikogo nie ma w domu"! (ale wiem, że zdobycie czegokolwiek graniczy z cudem)
-Tik Tak w wersji z lat 80-tych (przestawianie wskazówek zegara, wiewiórka i mycie ząbków, piosenki Fasolek)
-Czarnoksiężnik z krainy OZ (wersja rysunkowa)
-O czym szumią wierzby
-Cojak, Kwant, Rambit (chociaż były to raczej programy dla starszych dzieci)
-był jeszcze taki film, którego akcja dzieje się w kosmosie. Leciał w soboty rano po "Dropsie"

-i wszystko co może być uznane za nostalgiczne, a da się umieścić na stronie!

[ Add: 2004-12-16, 22:51 ]
Aha, zapomniałem o "Teatrze Młodego Widza" emitowanym w niedzielne(?) popołudnia!
Tak naprawdę to niczego nie zapominamy, tylko tracimy dostęp do naszych wspomnień.

Jeż Jerzy
Posty: 6
Rejestracja: 18 gru 2004, o 18:17
Kontakt:

Witam!

Post autor: Jeż Jerzy » 18 gru 2004, o 18:41

Dopiero wczoraj odkryłem stronę. Jestem pod wrażeniem i ogromnie się cieszę że trafiłem na grono osób o podobnych zainteresowaniach. Od kilku lat zacząłem kolekcjonować różne pamiątki związane z dobranockami mojego dzieciństwa (mam 43 lata). Np. "Gąska Babinka" wydawana przez lata w "Świerszczyku" doczekała się natepnie dwóch wydań w książeczkach, były plastikowe figurki Balbinki i Ptysia, jej przygody ukazały się również na płysie winylowej, singlu. Bolek i Lolek to nie tylko film animowany, to również komiks drukowany w Świecie Młodych (Na dzikim zachodzie), liczne figurki, przezrocza, spesjalna przeglądarka do przezroczy, budzik, gumy do żucia, kartko pocztowe, kubki ceramiczne itd. itp. To tedwie zasygnalizowanie tematu, który jest bardzo obszerny. A może znajdę tutaj innych kolekcjonerów podobnych pamiątek?

gg
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2004, o 00:24

Post autor: gg » 19 gru 2004, o 00:37

Pacan pisze: -był jeszcze taki film, którego akcja dzieje się w kosmosie. Leciał w soboty rano po "Dropsie"
piszesz chyba o filmie "Jazon z gwiezdnego patrolu" (albo jakos tak). Jak teraz wspominam ten film, to wydaje mi sie on byc protoplasta Lucasowych Gwiezdnych Wojen - jak na tamte czasy efekty specjalne zapieraly dech w piersiach. Zawsze czekalem z niecierpliwoscia na kolejny odcinek Jazona.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Miła Ago!

Post autor: Robi » 24 gru 2004, o 22:26

Basiek pisze:". A francuski serial o funkcjonowaniu ludzkiego organizmu nosi tytuł "Było sobie życie" i w zeszłym roku udało mi się go nie tylko obejrzeć, ale nawet nagrać. Rzeczywiście jest świetny!
Dzisiaj ogladalem go na programie "Zdrowie i uroda" nie wiem czy byl to tylko jednorazowy odcinek czy bedzie saly serial

romeck
Posty: 1
Rejestracja: 25 gru 2004, o 10:29

Post autor: romeck » 25 gru 2004, o 10:31

Jazon z Gwiezdnego Patrolu

Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 1
Rejestracja: 31 gru 2004, o 04:58
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Gekon » 31 gru 2004, o 06:47

"Jazoz z Kosmosu" ze swoim robocikiem chyba Wikim był kewl.
Ale proponuje żeby najpierw pododawać polskie klasyczne bajki serialowe np.
Porwanie Baltazara Gąbki i tym podobne.

A z fajnych bajek z lat 80 było jeszcze "Opowieści drzewa sandałowego", "Bolek i Lolek", He-man, Pyza na polskich drogach, Przygody Zwirka i Muchomorka, Rumcajs i Cypisek, Smerfy, Gąska Balbinka, Przygody Kapitana Rabarbara, Różowa Pantera,
obok "WOJNY PLANET" była jeszcze bajka "JANET Z DZUNGLI" (rzucała kolją, a jej przyjaciel indianiec mial magiczna włucznie czy cos takiego)

Gizmo
Posty: 2
Rejestracja: 1 sty 2005, o 15:54

Post autor: Gizmo » 1 sty 2005, o 15:57

Jak dobrze pamiętam, to serial nazywał się "Jana z dżungli".

Gizmo

kzez1986
Posty: 33
Rejestracja: 2 sty 2005, o 19:16

Post autor: kzez1986 » 2 sty 2005, o 20:58

Ja mam 18 lat, więc nie wszystko to czasy z mojego dzieciństwa, ale też chętnie bym przypomniał sobie wiele z tych bajek. Też chętnie odwiedzam stronę o Nostalgii. Chyba najlepsza w Polsce na te tematy. Rewelacyjnie, że jest.

"Było sobie życie" widziałem kiedyś na TVP Lublin - fajna bajka. UWAGA! Będzie na Polsacie o zdaje się 8:30, od 8.01.2005!

Co do dobranocek, to pamiętam "Leśną rodzinę" - wczene lata 90-te, albo sam koniec 80-tych (dobrze nie wiem - dawno już to było). Nigdzie nie mogę znaleźć o tym informacji, tak więc byłoby bardzo fajnie, gdyby pojawiła się na stronie wzmianka o tym.

Co do pomysłów na stronę to przychylam się do Muminków. Proponowałbym także Troskliwe misie (bardzo przyjemna bajka). Przychylam się do TIK-TAKA (pamiętam go z lat 90-tych oczywiście, ale na stronie możecie dać też coś z lat 80-tych). Może jakieś archiwalne wydanie Teleranka? Smerfy też mogą być, ale to już nie takie stare. Ciuchcie też dajcie. Jak chodziłem do wczesnych klas podstawówki, oglądałem "Szatnię" - nie była to bajka, ale też mi się to podobało (podczas programu był króciutki film animowany).

Skoro mowa o Było sobie życie, to i o Były sobie odkrycia warto wspomnieć. Też lubiłem Świat Bobby'ego. W 80 dni dookoła świata z Willym Foggiem był to niegdyć mój ulubiony serial animowany. Nie tylko dookoła świata, ale także do wnętrza ziemi i 80 mil podmorskiej żeglugi. Niegdyś miałłem nagrane z 70% odcinków. Piosenka nieco inna niż ta z Nostalgii. Pamiętam za to Poranek filmowy, a wnim np. krótki film animowany wyjaśniający, w jaki sposób działają różne urządzenia - np. kamera.

Dużo oglądałem niegdyś "Przybyszów z Matplanety" - teraz ściągnąłem sobie piosenkę wstępną i lubię jej słuchać.

Ola79
Posty: 1
Rejestracja: 7 sty 2005, o 19:19

Post autor: Ola79 » 7 sty 2005, o 19:22

Witam.
Stronka FANTASTYCZNA! Łezki się pojawiły... Ach, starość nie radość

A wracając do tematu, to pamiętam taką bajkę, w której "grały" przybory szkolne - ołówki, nożyce, bloki, papiery kolorowe. Tytułu oczywiście nie pamiętam, ale bajkę mam przed oczami. Ktoś ma pomysł na tytuł?

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za ten nostalgiczny kącik w sieci...

Awatar użytkownika
mya
Posty: 34
Rejestracja: 13 lis 2004, o 01:23
Kontakt:

Post autor: mya » 8 sty 2005, o 13:25

Może to "Plastusiowy pamiętnik"?

kzez1986
Posty: 33
Rejestracja: 2 sty 2005, o 19:16

Post autor: kzez1986 » 8 sty 2005, o 14:51

Moży być "Plastusiowy pamiętnik". Widziałem 1 odcinek. Fajna bajka. Nie tak dawno TVP powtarzało ją.

inży
Posty: 1
Rejestracja: 9 sty 2005, o 01:56

Post autor: inży » 9 sty 2005, o 02:01

Swietny pomysl,super stronka,chyle czola.
Byla jeszcze jedna bajka (byc moze ktos juz o niej pisal ,je nie widzialem),byla to bajka ponura i mroczna
a mianowicie "O CZYM SZUMIA WIERZBY". Bajka brytyjska,jakos mialem ciarki ogladajac ja :wink:

Pozdrawiam Inzy Lublin

kzez1986
Posty: 33
Rejestracja: 2 sty 2005, o 19:16

Post autor: kzez1986 » 9 sty 2005, o 12:52

Ja też popieram "O czym szumią wierzby". W telewizji, może i widziałem, a może nie. W każdym razie czytałem książki - jedną miałem, a inne z niegdyś pożyczałem biblioteki. Fajne opowiadania.

voni
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2005, o 09:53

Post autor: voni » 13 sty 2005, o 09:59

Witam wszystkich Nostalowiczów ;)
Strasznie podoba mi się Wasza stronka :D
Do listy porządanych dopisuję jeszcze: Pampalini - łowca zwierząt
oraz trochę muzyczki - Arfik, Piosenki z Tęczowego Music-Boxu, Piosenki Picollo Coro Del Antoniano,

Viki
Posty: 2
Rejestracja: 9 lut 2005, o 12:22

Post autor: Viki » 9 lut 2005, o 12:28

Hmmm... brakuje mi:
Smurfy, Zaczarowany ołówek,
Bolek i Lolek, Pszczółka Maja,
Plastusiowy Pamiętnik, ...... narazie tylko to mi przychodzi do glowy.
Pozdrawiam!

[ Add: 2005-02-15, 08:06 ]
Szkoda, że tak mało osób tu zagląda... :(

A co z bajką "O dwóch takich co ukradli księżyc" ???
Chyba nie jest zakazana??? :)

ODPOWIEDZ