kukiełkowe opery

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
kubissimo
Posty: 7
Rejestracja: 30 kwie 2005, o 08:30

kukiełkowe opery

Post autor: kubissimo » 30 kwie 2005, o 08:33

nie wiem czy pamietacie, bo to nie bylo chyba bardzo popularne, ale byl kiedys taki serial, w ktorym bylo dwoje dzieci i grupa 'zywych' marionetek, ktore wystawialy najbardziej znane opery
probuje sobie przypomniec tytul, ale nie bardzo mi wychodzi :/

krzy
Posty: 2
Rejestracja: 3 cze 2005, o 21:36
Lokalizacja: wilczy grzbiet
Kontakt:

Post autor: krzy » 3 cze 2005, o 21:42

cos łapię :) te marionetki były gdzieś pod ziemią, być może w grocie, a pamiętam tylko że dzieciaki trafiły tam szukając piłki.

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 13 lut 2006, o 11:02

to chyba Tajemnice Starego Teatru - artyści kukiełki + zywi aktorzy (dwoje dzieci). Leciało w ok. 1987 r. w zimowe ferie.

Zoltar
Posty: 92
Rejestracja: 10 gru 2004, o 21:44

Post autor: Zoltar » 13 lut 2006, o 20:05

Nie bardzo popularne ale ja tez juz tego szukalem:

"2. Kto pamięta serial(chyba angielski) o chłopaku, dziewczynce i psie(chyba kukiełka), który leciał o ile pamiętam w czasie ferii(ok. 1985-87) i akcja działa się w operze lub teatrze. Każdy odcinek poświęcony był przedstawieniu jakiejś znanej opery."

"Tajemnice Starego Teatru" - calkiem mozliwe. Lubilem to w kazdym razie. Pamietam ze jedna z oper byly "Opowiesci Hoffmanna". W kazdym razie ten pies byl ich przyjacielem i on sie zdajsie tez nazywal wlasnie Hoffmann.

willow_ufgood
Posty: 54
Rejestracja: 19 mar 2006, o 16:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: willow_ufgood » 20 mar 2006, o 01:18

Też to pamiętam. Nawet się zastanawiałem czy to nie wspomnienia "Muppet Show".
W końcu Muppety też się działy w teatrze.
Oczywiście te prawdziwe kukiełkowe Muppety, a nie jakieś badziewne rysunkowe Muppeciątka z nogami niani i drzwiami do czarno-białych filmów.

Fani Muppetów i Fraglesów muszą obejrzeć filmy "Labyrinth" i "Dark Crystal" śp. Jima Hensona

Adamus
Posty: 4
Rejestracja: 20 mar 2006, o 05:18

Post autor: Adamus » 20 mar 2006, o 14:13

Coś mi majaczy, ze każdy odcinek był zanimowany w trochę innym stylu, szczególnie w pamięci utkwił mi "Rigoletto"; wyjątkowo piękne kukiełki, a scenografia i kostiumy były luźno inspirowane Wenecją (wszyscy nosili maski w kształcie ptasich łbów, z piórami i dziobami, pamiętam nawet, że mordercy mieli maski o wyglądzie ptasich czaszek, a Książę Mantui był jakimś krogulcem, czy jastrzębiem)...

trotula
Posty: 11
Rejestracja: 20 lis 2006, o 00:49

Post autor: trotula » 20 lis 2006, o 01:50

AAa a ja założyłam nowy temat, dopiero teraz znalazłam ten...to serial "Maestro's company", na amazonie jest nawet dvd do kupienia.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 20 lis 2006, o 23:08

Tak, to jeden z ciekwszych seriali, który wprowadzał dzieci w świat opery. Pamientam posać drygenta z siwymi włosami który pieknie opowiadał dzieciom o operach. mi utkwił fragment, kiedy bali się wystwiać jednego przedstawienia, bo był przesąd że jest feralne, dlatego że przy wystwienianiu opery spłonął teatr.

pominając ten serial, pamiętam że podobał mi się "Marsz toreadora" z opery "Carmen" Georgesa Bizeta

pamientam też jak w przedszkolu recytowałem pod nosem jakieś "mocium panie"
dziś wiem że to był uroczy fragment "Zemsty" Aleksandra Fredry
czy mieliście coś podobnego ?
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Zoltar
Posty: 92
Rejestracja: 10 gru 2004, o 21:44

Post autor: Zoltar » 21 lis 2006, o 21:01

trotula pisze:AAa a ja założyłam nowy temat, dopiero teraz znalazłam ten...to serial "Maestro's company", na amazonie jest nawet dvd do kupienia.
Przepraszam ale prosze o link - nigdzie nie znalazlem DVD.

elinka
Posty: 11
Rejestracja: 27 lis 2006, o 15:43
Kontakt:

Post autor: elinka » 27 lis 2006, o 21:46

to moze ktos z was pamieta sztuki Szekspira w formie przedstawien kukielkowych badz animowanych filmow? TO nie byly pelne przedstawienia tylko takie 'skroty' dla dzieci. Napewno lecialo 'Jak wam sie podoba', 'Sen nocy letniej'i 'Wieczor 3 kroli.'

Lecialo to kiedys na dwojce, mam wrazenie ze w niedziele i mam wrazenie ze stosunkowo niedawno powiedzy 1993-95?

ODPOWIEDZ