Trzy nowe bajki na Nostalgii

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Trzy nowe bajki na Nostalgii

Post autor: biały_delfin » 27 sty 2008, o 16:45

Gumiś zamieścił dla Was trzy nowe bajki nagłownej stronie
(jakby ktoś jeszcze nie wiedział)

www.nostalgia.pl

"Pająk chwat wszystkich brat" - pająk topik i jego przyjaciel krzyżak
"Porwanie w Tiutiurlistanie" - kogut, lisiczka i kot na ratunek porwanej Wiolince
"Tajemnice wiklinowej zatoki" - przyjaźń piżmaka i szczura i całkiem fajne piosenki
Ostatnio zmieniony 27 sty 2008, o 21:14 przez biały_delfin, łącznie zmieniany 1 raz.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 27 sty 2008, o 19:46

Fragment "Pająka chwata" wylądował u mnie na dysku już w połowie oglądania - ten dubbing to istny cymes! Ciekawam nazwisk aktorów podkładających głosy, które brzmią tak znajomo.

W sprawie Wiklinowej Zatoki warto też wspomnieć, że Serafinowi głosu użyczył jeden z moich najulubieńszych polskich aktorów - sam Maciej Robakiewicz :) Ponadto padam na kolana za KUM KUM RADE RADE! Szkoda tylko, że udostępnione na stronie nagranie piosenki tytułowej to nie to samo, które pamiętam z Wieczorynki...

A co do "Porwania..." Gumisio napisał:
"Multimedialnie to oczywiście niewiele. Tylko tyle co by przypomnieć sobie ten serial a więc przedstawienie głównych postaci.
W sumie chyba żadna scena nie zasługuje na to by ją przypomnieć - a może macie jakieś życzenia ?"

Tak, jest życzonko. Proszę o wstawienie wspomnianej w opisie śmierci jednego z bohaterów tudzież innej sceny z "przemocą". Chcę sprawidzić na własne oczy, czy faktycznie to takie brutalne było :D Bo jesli to faktycznie bajka nie dla dzieci, to kupię sobie DVD! :D

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: gumisio » 27 sty 2008, o 22:18

Daguchna - jesli chodzi o Zatoke to chyba ogladalas nowsza wersje z drugim dubbingiem. Ja jednak wole ta starsza ... a jak ktos chce porownac obie piosenki to po ta druga odsylam do youtube - wpiszcie Tajemnice wiklinowej zatoki - sa tam chyba dwie czy trzy pozycje - ten opening jest inny niz pierwszy ... inaczej wyglada i inaczej jest spiewany.

Bialy delfinku - ciesze sie ze przypominasz na forum o nowosciach ale czy to ma sens - zanim ludziska wejda na forum to wchodza na stronke :) Zreszta ja sie nie mieszam do polityki .... jesli uwazasz ze tak jest dobrze to ja sie nie wtracam :)
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Deneb
Posty: 31
Rejestracja: 15 gru 2007, o 19:42
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Deneb » 30 sty 2008, o 13:43

"Porwanie w Tiutiurlistanie"... Tak, wspominam tę bajkę jako mroczną, groźną, często ją oglądałam, ale straszna była wtedy... Proszę o fragment torturowania kota (ten z mlekiem) i może jakiś z cyganami, może w nocy w lesie z młodą cyganką w beczce? Coś takiego chyba było... I z muchomorami, one coś ciągnęły za sobą, muzyczka... ależ upiorne wspomnienia! Fajnie :P Toż to bajka dla dorosłych...
Własną tylko gwiazdę każdy zgasi w sobie lub ocali

AR-DZEJ
Posty: 4
Rejestracja: 1 cze 2008, o 14:56

Post autor: AR-DZEJ » 1 cze 2008, o 15:23

Porwanie w tiutiurlistanie ma taki klimat jakiego nie ma żadna inna bajka! bardzo proszę o wstawienie jeszcze jakiejś sceny z tego filmu (może być ta o 2 chłopcach którzy wsadzili osy do armaty lub o tych 2 chłopach co nie wiem co robili wyglądali trochę jak rumcajsi a 3 główni bohaterowie spotkali ich w jakiejś wsi, może też być historia lisicy jak ją wywalano z przedszkola lub historia kota jak go wyrzucano z młyna może też być jakiś ciekawy epizod z cyganami :) )

ODPOWIEDZ