Witam + [identyfikacja] film s-f chyba w teleferiach?

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
piotrst
Posty: 2
Rejestracja: 7 cze 2005, o 20:37

Witam + [identyfikacja] film s-f chyba w teleferiach?

Post autor: piotrst » 7 cze 2005, o 20:49

Witam.

Po pierwsze chciałbym podziękować autorom strony ,,nostalgia'' oraz ludziom udzielającym się
na tym forum -- wspaniała robota!!!

A przechodząc do meritum -- pamiętam niewiele:
najbardziej ,,podobny'' film jest opisywany w wątku ,,straszne filmy w teleferiach'' -- ale są tam chyba
pomieszane co najmniej trzy filmy -- mnie interesuje jeden (chyba nowozelandzki???)
serial, albo co najmniej kilkocześciowy film
statek kosmiczny z Syriusza (,,psiej gwiazdy'')
chłopiec przyjeżdza do dziadka (wujka?), na bagnach (albo w stodole) znajduje malutki element statku
statek się uaktywnia dąży do skompletowania -- jakieś elementy zatopione w bagnie
chodziło o naładowanie statku (kradzież elektryczności z całej okolicy??)
na pewno było zatrzymywanie czasu (chłopak chodził po mieście z ,,zamrożonymi'' ludźmi)
jakaś historia o kosmitach którzy dawno temu przylecieli (statek komunikował się z chłopcem
w czasie niesamowitych snów -- chyba)


Wiem, że mam tylko impresje i ślady wspomnien, ale może komuś do wystarczy do identyfikacji
-- bardzo proszę o pomoc. od pewnego czasu mnie to prześladuje :)
Każda uwaga, dodatkowy fakt, fragment tytułu będzie mile widziany.


Pozdrawiam serdecznie

Piotr S. (rocznik 72 :)

Windziarz
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2004, o 00:16
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Windziarz » 10 cze 2005, o 23:06

Nazwy nie pamietam, ale chyba był tam jakiś Strażnik GARDIAN i strzelal z lasera:)

pozdr.

Awatar użytkownika
Spartakus
Posty: 5
Rejestracja: 7 lip 2005, o 12:41
Kontakt:

Post autor: Spartakus » 7 lip 2005, o 12:50

Wydaje mi się, iż chodzi o film: "Tajemnica wygasłych wulkanów".

Rhaven
Posty: 24
Rejestracja: 13 sie 2005, o 18:46
Kontakt:

Post autor: Rhaven » 13 sie 2005, o 19:27

Witam !!!
(...ale jestem szczesliwy - ja wielu jest teraz takich szczesliwcow !!! - ze to Forum i Site działajš !! YEAH :P)

To efekt przeszukania moich banków pamięci... a raczej efekt głębokiego wsrzšsu jaki przeżyłem, kiedy zobaczyłem słowa "syriusz", "bagna"....uuuff...CZYLI JEDNAK NIE JESTEM SAM !!! :D
I ktoœ jeszcze pamięta...
Więc...
Ten pierwszy serial, faktycznie, pamiętam, statek - a wlasciwie cos takiego dziwnego nieduzego zatopionego w blotnistym bajorze - co jakis tam czas wyplywa, swieci etc. Na szczycie stodoly jest zamontowana jakas czesc z tego bluznierczego :) czegos z bagien. I czasem chlopiec w nocy widzi jak ta czesc sie kreci czy cos tam robi (swieci ?) Motym z zatrzymaniem czasu - jasna sprawa ! To juz chyba byla koncowka tego serialu. I jak pamietam w finale dochodzi do "upragnionego" kontaku - na tym urzadzonku na stodole (?) czy gdzies tam pokazuje sie jakis "hologram" ? Jakies freakowe postacie kosmitow zapodajš info na temat tego po co to wszystko heh :D. I ja pamietam, ze ten serial nazywał się "Dzieci Syriusza" - ale oczywiscie moge sie mylic - i pewnie dlatego gdy kiedys szukalem to nic na ten temat nie znalazlem... :D

Natomiast ten GARDIAN (:o) to inny serial - byl juz chyba ostatnim z tych mega wypasionych filmow ktore skrecaly mojš wyobraŸnię. Fajny był ale już mniej klimatyczny - bardziej hmm..."zimny"...whatever! W każdym razie...jakaœ tam cywilizjacja miała przelecieć obok Ziemi a na Ziemi pomykał sobie w lesie tenże właœnie Predatorek (chyba nawet miał taki kamuflaż) i strzelał z mega działka prosto w stateczki na obicie. Ale dzieciaki znalazły jakšœ tam ledwo żywš kosmitkę (hmm?) która wszystko wyjaœniła...w końcu zdobyli KLUCZ (?) w kształcie piramidki i nad jeziorkiem zapodali Predatorkowi -Guardianowi prosto w slocik na klatce piersiowej i się wyłšczył...tyle pamiętam z grubsza jeœli chodzi o ten serial...

A "Tajemnica Wygaslych Wulkanow" to trzeci z kolei serial - juz chyba lekko "rozkminiony" w inym temacie...

piotrst
Posty: 2
Rejestracja: 7 cze 2005, o 20:37

Post autor: piotrst » 17 sie 2005, o 07:43

Dziękuję za odpowiedzi -- jesteście wspaniali!

To chyba w tytule miało syriusza, albo raczej ,,psią gwiazdę'': ,,Dzieci Syriusza'',
,,Przybysze z Syriusza'', czy może ,,Przybysze z psiej gwiazdy''???
Klimat miało niesamowity -- jeszcze do dziś to pamiętam!
Statek skontaktował się z chłopcem sporo przed końcem -- później chłopak współpracował
z ,,kosmitami''. Jedna część chyba rzeczywiście była na szczycie
stodoły (jakaś antena, nadajnik?), drugą chyba znalazł właśnei na tych
niesamowitych bagnach i postawił sobie przy łóżku (taki kryształowy stożek).

Jeśli ktoś zna tytuł (najlepiej oryginalny -- pewnie angielski -- jeśli dobrze pamiętam
był to serial nowozelandzki, albo australijski), albo trafił na jakieś dane o tym filmie
gdzieś w internecie, będę bardzo wdzieczny -- syriusz nie daje mi spać !

Pozdrawiam

PiotrS

Alimama
Posty: 9
Rejestracja: 18 sie 2005, o 12:04
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Alimama » 18 sie 2005, o 13:12

elo )
na szczycie stodoly jest zamatowana taka krecaca sie... sruba (jak w statku normalnym), ma takie 4 jakby listki.. pod koniec kazdego odcinka zaczyna sie krecic niebezpiecznie, lapiac kontakt z chlopcem tudziez z innymi elementami statku. Przerazajace. Po drugie: chlopiec ma siostre (calkiem niepodobna), a w trakcie fabuly okazuje sie, ze to sa (tu: pada nowe pojecie ktorego sie wowczas nauczylam) "Jednojajowymi Bliznietami". (i tylko dlatego moga.. cos tam. odtworzyc statek? nawiazac kontakt z ufo?). Po trezcie: bliznieta (a niech im tam bedzie) znajduja jajka. Takie jajeczka wielkosci normalnych, kurzych, biale sa chyba, ale jak chlopiec trzyma je w dloni to one zmieniaja kolor, pulsuja na rozowo, blekitno... innymi slowy jajko nawiazuje kontakt z chlopcem lub odwrotnie. Przerazajace jeszcze bardziej. Serio. Balam sie jak diabli..

golemXIV
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2005, o 19:15

Post autor: golemXIV » 25 sie 2005, o 16:46

Tak, to były "Dzieci Syriusza"

a to ustrojstwo na dachu stodoły w każdym odcinku skrzeczało "Gretchen" (do tej siostry) i wydawało różne dźwięki. Cały serial był dość tajemniczy i senny i nie było za bardzo wiadomo o co chodzi, ale w ostatnim odcinku były ostre jatki - obcy byli pokazani (jakieś oślizłe stwory chyba) akcja, zabili go i uciekł i w ogóle

Beyo
Posty: 3
Rejestracja: 4 wrz 2005, o 21:42

Post autor: Beyo » 5 wrz 2005, o 20:18

Tam wcale nie bylo zabili go i uciekl..mysle o "Dzieciach Syriusza"..niestety nie znam angielskieog tytulu i dlatego nie wiem jak szukac po necie informacji o tej serii.
Drugi serial ktory wam sie miesza z powyzszym to rzeczywiscie "Tajemnica Wygaslych Wulkanow"...rzecz o blizniakach ktore maja wrzucic tajemnicze kamienie z innej galaktyki do 2 wulkanow aby wykonczych obcych przyczajonych na naszej planecie chcacych zrobic z naszego swiata bloto i kamienie..to ci co karawanem jezdzili.

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 7 lis 2005, o 10:42

Pamietam, że Dzieci Syriusza były raczej kiepskie... Pamietam jeden odcinek, wsyzstko stanęło bez ruchu, całe miasteczko, eee...

ODPOWIEDZ