POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
tichy
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2008, o 14:40

Post autor: tichy » 31 sie 2008, o 21:47

Witam, mój pierwszy post i od razu proszę o pomoc, bo mnie dręczy i spać nie daje :)
Był taki serial (w Polsce emitowany jakoś w latach '93 - '96), szczegółów nie pamiętam ale każdy kto to widział na pewno sobie przypomni jako, że główna bohaterka miała umiejętność zamieniania się w ciecz (w pierwszym odcinku wpadła do jakieś kadzi z tajnymi chemikaliami czy coś [sic!]), po czym mogła przeniknąć pod drzwiami itp. Chodzi mi oczywiście o serial - nie anime.
Będę bardzo wdzięczy za wszelką pomoc - jaki to miało tytuł :)

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 1 wrz 2008, o 17:04

Pamiętam ten serial! Ostatnio - nie wiedzieć czemu - przypomniał mi się. Ale za żadne skarby nie pamiętam tytułu... Główna bohaterka miała na imię bodaj Alexandra.
Mishilanu kuni no tripper...

izka75
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2008, o 16:40

Post autor: izka75 » 7 wrz 2008, o 17:34

Witam wszystkich.Poszukuje kogos kto pamieta dobrze fabularne basnie radzieckie/rosyjskie.Ja pamietam ze byla basn ktora miala tytul:12 zon dla 12 braci czy cos kolo tego.Nie pamietam w jakich latach ona leciala.Byl jeszcze o ile sie nie myle serial gdzie wszystko sie dzialo chyba w cyrku(nie chce zmyslac)tam byla baba jaga w dzbanku(jak to w rosji).Nie pamietam dokladnie fabuly ale jak jest ktos kto mi moze podac strone gdzie moge znalezc wiecej wiadomosci???? :lol:

AR-DZEJ
Posty: 4
Rejestracja: 1 cze 2008, o 14:56

Post autor: AR-DZEJ » 20 wrz 2008, o 22:50

przypomniałem sobie o pewnej bajce (już raz znalazłem temat o niej na tym forum), ale nie mogę go odszukać a znowu zapomniałem jak się nazywała. była to bajka lat 90 i to raczej końca chyba leciała na tvnie, pamiętam grupę małych stworków latających na czymś w rodzaju wielkiego grzyba i młodzieńca który miał jakąś misje

Awatar użytkownika
Tarja
Posty: 87
Rejestracja: 20 lut 2007, o 20:16
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Tarja » 3 paź 2008, o 12:32

a to nie przypadkiem o Synu Gwiazdy?
Ostatnio zmieniony 3 paź 2008, o 12:34 przez Tarja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 3 paź 2008, o 14:29

To może być to. TVN i data emisji pasują.
Mishilanu kuni no tripper...

szukambajki
Posty: 8
Rejestracja: 28 paź 2007, o 11:34

Post autor: szukambajki » 20 paź 2008, o 18:28

Witam! Poszukuję nazwę bajek:
Jedna leciała na tv Polonia1 opowiadała o grze dzieci w Baseballa, była to bajka bardzo podobna graficznie do Sally Mała Czarodziejka i Magiczne Zwierciadełko..
2 bajka:
Leciała na TVP Polonia w niedziele koło 12-14
było to w dźungli, były tam 2 myszki( 1 chuda druga gruba ), 1 piesek co się bawił piłką,
i chyba lew/wilk przygarnięty przez niedźwiedzice, która miała kilka dzieci..tego nie jestem pewna nie pamiętam dobrze..
Ten mały wilk/lew był bardzo dobry, w jednym odcinku dostał jakieś wyróżnienie od kogoś w postaci kilka gwiazdek na futerku..(?)
była to bajka dubbingowana a nie z lektorem
Miała swoją piosenkę, z której pamiętam tylko kilka niecałych wersów:
"i chociaż wesoło bawimy się wkoło nieszczędząc żartów.."
"kochamy (..) i wszystkich jej mieszkańców.."
'..to my! "
Tą piosenkę śpiewali chyba zawsze na zakończenie..

sebcio
Posty: 51
Rejestracja: 4 sty 2007, o 21:53

Post autor: sebcio » 22 paź 2008, o 10:16

Poszukuje piosenki (teledysku):
Byla to piosenka w ktorej refrenie pojawial sie tylko chyba 1 wyraz "Lokomoooootyyywaaaaa, Looookoooomotyyyywaaaa:"
spiewala ja chyab kilkunadtoletnia dziewczyna, charakterystyczna sprawa w teledysku byla cala masa fragmentow z koleji z roznych krajow, np.TGV

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 8 lis 2008, o 23:34

lubiezelkii pisze:Dzisiaj przypomniala mi sie pewna bajka z lat mlodosci..
Bardzo prosze was o pomoc, gdyz niezbyt ja pamietam, o nazwie juz nawet nie wspominajac.
Pamietaj jedynie jakies szczegoly..
Seria zaczynala sie bodajze kiedy pewna dziewczynka widziala w ciemnym pokoju swoja placzaca, albo robiaca na drutach, matke. W trakcie serii glowna bohaterka probuje chyba odnalezc owa matke. Ma jakiegos malego niebieskiego przyjaciela, ktorego pamietam jak przez mgle. Jego imie kojarzy mi sie z Nole, Nobu - cos w tym stylu.
Bajka nie byla polska, najprawdopodobniej japonska z polskim lektorem.
Pamietam ze byla dosyc kolorowa i w zamierzeniu dla dzieci, ale do tej pory mam dreszcze, gdy przypomne sobie niektore odcinki - dziewczynka w jakistam sposob rozstaje sie ze swoim przyjacielem, i potem dostajac sie gdzies w dziwne miejsce w goscine, dostaje jedzenie, ktore podejrzewa ze jest zrobione z owego przyjaciela.
Innym razem, w jakims mrocznym zamku owy przyjaciel zostaje uwieziony w scianie czy w jakims obrazie o.O
Byl tez odcinek, w ktorym spotkali nieszczesliwe i negatywnie nastawione do innych kwiaty, ktorym pewien dziwaczny grubiutki smok wysysal kolory. Gdy bohaterowie odnajduja siedzibe smoka, okazuje sie ze on wykorzystuje barwy kwiatow w jakims dziwacznym celu, ma specjalne urzadzenie do przetwarzania jej w umiejetnosc latania?? dokladnie nie pamietam ^^

Bajka strasznie schizowa, ale blagam, pomozcie mi! Musze udowodnic mojej mamie ze nie mam dziur w mozgu, i ze bajka naprawde istnieje!

Kojarzy mi się z tym: http://anime.info.pl/main.php?open=p&title=przcal - wprawdzie oglądałam to z polskim dubbingiem, ale z tej strony wiem, że była około '96 roku emisja z lektorem na Polsacie 2.
Mishilanu kuni no tripper...

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 11 lis 2008, o 13:13

Poszukuje tytułów kilku seriali, które meczą mnie od paru lat.
Może ktoś będzie coś pamiętał.

1. Serial młodzieżowy emitowany na początku lat 80-tych w Teleferiach. Pamiętam, tylko, że główni bohaterowie, (chłopcy i dziewczynki) mieszkali na jakimś osiedlu i spotykali się na aby grać w hokej na trawie na boisku zrobionym za blokami. Grali chyba na betonie, a ci, którzy kibicowali siedzieli na betonowych blokach. Na boisku spotykali się w każdym odcinku. Był to chyba serial prod. radzieckiej lub czechosłowackiej.

2. Serial młodzieżowy produkcji USA, który emitowano na początku lat 80-tych. w ,,Teleranku”, którego akcja toczyła się na Dzikim Zachodzie. Opowiadał o dwójce rodzeństwa (starszy brat i młodsza siostra), którzy szukali swojej rodziny. Pomagali im na zmianę dwaj mężczyźni. Jeden był kowbojem i woził ich na koniu, drugi był ubrany bardziej elegancko na czarno i woził ich wozem. W każdym odcinku pomagał dzieciom tylko jeden z nich, rzadko występowali razem. Serial miał 13 odcinków.

3. Serial był emitowany na początku lat 80-tych po ,,Zwierzyńcu”. Miał tylko kilka odcinków. Głównym bohaterem była bardzo inteligentna małpa, która uciekła z jakiegoś laboratorium doświadczalnego. Między innymi potrafiła jeździć na motorze i pilotować helikopter. Może były nawet dwie małpy. Serial chyba prod. Radzieckiej

4. Serial młodzieżowy emitowany na wakacje w „Teleferiach”. Akcja toczyła się współcześnie na jakichś wyspach. Głównymi bohaterami było dwóch przyjaciół. Jeden z nich (starszy blondyn) miał swoją żaglówkę.

5. Serial angielski emitowany w soboty po 20.00 chyba w stanie wojennym w 1982r., ale pewny nie jestem. Akcja toczyła się przed I Wojna Światową w miejscowości na angielskim wybrzeżu. W pierwszym odcinku podczas sztormu rozbił się jakiś statek, wielu ludzi zginęło, ale mieszkańcy kogoś uratowali. Nie wiem czy nie był to główny bohater serialu. Zakochał się on w jakiejś dziewczynie i wzięli ślub. Później poszedł na wojnę. Ktoś przyniósł wiadomość, że zginął. Dopiero pod koniec serialu okazało się, ze przeżył i wrócił do swojej ukochanej.

6. Serial lalkowy z ,,Wieczorynki” produkcji radzieckiej. Aktorzy animowali laki zza kotary. Opowiadał o małym misiu i jego matce. Na początku czarnym charakterem był niejaki WASYL, który później sporządniał.

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 11 lis 2008, o 17:11

1. to prawdopodobnie "Siedem stron świata", ale to jest polski. A temat misia z 6. był gdzieś tu podejmowany na forum, ino tytułu nie pamiętam.
Mishilanu kuni no tripper...

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 11 lis 2008, o 18:31

To nie jest niestety ,,Siedem stron świata". Ten polski serial pamiętam dość dobrze. Powtarzano go zresztą kilka lat temu.

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 12 lis 2008, o 21:03

To jeszcze raz ja. Mam pytania o tytuły kolejnych kilka filmów. Jeżeli nie znacie tytułów, to może ktoś coś takiego pamięta.

7. Serial chyba NRD-owski o kapitanie statku emitowany na początku lat 80-tych. Może nawet w 1981r. w soboty po południu. Grał go taki starszy, siwy, grubszy aktor. Akcja toczyła się na morzu, ale czasami odwiedzał żonę. Pamiętam odcinek, w którym coś się popsuło i kapitan myślał, że nie wyhamuje przed lądem.

8. Serial chyba węgierski o nowych osadnikach na Dzikim Zachodzie. Emitowany na początku lat 80-tych w tygodniu po południu. W tytule było chyba nazwisko rodziny. Czyli mogło to wyglądać tak ,,........................na Dzikim Zachodzie”. Pamiętam, że jak w kinie oglądałem węgierski (?) western ,,Droga szkieletów”, to coś mi się kojarzyło z tym serialem. Albo to jego wersja kinowa, albo kontynuacja, albo po prostu wystąpiło w nim kilku tych samych aktorów.

9. Gdy w 1979 r. skończył się ,,Kosmos 1999” wyemitowano kilkuodcinkowy serial o robotach chroniących jakiejś bazy. Roboty były okrągłe i przesuwały się na kółkach wzdłuż jakiegoś pulpitu. Przypominały robota z ,,Gwiezdnych wojen” i 7zark7 z ,,Załogi G”. Serial mógł mieć trzy lub cztery odcinki, więc to bardzo trudna zagadka.

10. Na początku lat 80-tych w Kinie Familijnym emitowano filmy pełnometrażowe Disneya. Dzielono je często na dwie 45 minutowe części. Pamiętam taki dwuczęściowy film o chłopcu który poznał na jakiś mokradłach takiego brodatego gościa i się z nim zaprzyjaźnił. Grywali sobie w kółko i krzyżyk. Później wszyscy to odkryli. Doszło do jakiejś strzelaniny lub bójki i wszyscy, łącznie głównym bohaterem, myśleli, że brodacz nie żyje. Chłopiec, gdy miał już odpływać łódką zobaczył za kamieniem rozrysowaną nową grę w kółko i krzyżyk. Zrozumiał, że jego przyjaciel przeżył. Na koniec widać było jak brodacz stoi oparty o drzewo i patrzy na odpływającą łódkę.

11. Pamiętam jeszcze taką baśń gdzie główny bohater po wielu perypetiach (ale nie pamiętam jakich) trafił do podziemnej jaskini, w której było miliony palących się świec. Okazało się że tam jakiś nazwijmy go Pan życia i śmierci pilnuje świeczki każdego człowieka, dokupi świeczka się pali to człowiek żyje, a gdy gaśnie –umiera. Powiedział bohaterowi, że może dołączyć jakąś świeczkę do drugiej, to wydłuży komuś życie. Bohater to zrobił i umarł, bo okazało się, że zlikwidował swoją świecę życia, a przedłużył swojej ukochanej. W ostatniej scenie ten Pan życia i śmierci spotyka tą dziewczynę i powiedział, że jej życie będzie bardzo, bardzo długi. Prawda, że ładne. Ale jaki ten film miał tytuł?

12. Pamiętam jeszcze scenę, ale nie wiem czy to film czy serial. Akcja chyba na Dzikim Zachodzie. Jakiś gość założył się, że wejdzie do beczki, w której go zamkną i przepłynie w niej bardzo rwącą rzekę. Potem jakiś chłopak skłócony z tym gościem odkrył, że to miało być oszustwo, bo w beczce znalazł otwierane dno. Gościu miał wyjść z beczki przed wrzuceniem do potoku i wejść do innej przed jego końcem. Chłopak zabił otwierane dno gwoźdźmi. Gość nie mógł się wydostać, i przepłynął w beczce cała rzekę. Był pierwszym, który to przeżył.

Liczę na was.

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 12 lis 2008, o 22:54

Oczywiście żadnego tytułu nie znam :wink:. Pamiętam 12, to był serial, coś w stylu "Niedźwiedzia pana Adamsa", na tej rzece był też taki wodospad - to było najniebezpieczniejsze miejsce.

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 12 lis 2008, o 23:25

Pamietam tylko 6 wieczorynkę o misiach i Wasylu,ale tytułu nie,bardzo lubiłam tę bajkę. :smile:
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

ODPOWIEDZ