POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Askapika
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2009, o 17:28

Post autor: Askapika » 15 lut 2009, o 10:53

Dzięki, pootwierały mi się klapki w pamięci :) Prowadzący nic się nie zmienił tylko włosy posiwiały...

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 15 lut 2009, o 14:56

Znalazłem na You Tube czołówkę wspominanego wcześniej serialu ,,Kariera Nikodema Dyzmy" ze znakomitą muzyką Piotra Marzewskiego.

http://www.youtube.com/watch?v=UDChVCwh9kg

W tygodniu obejrzałem fragment jednego odcinka w którym Dyzma z palcem wskazującym w górze, poucza urzędnika Olszewskiego granego przez Mieczysława Czechowicza: ,,I nie zadzieraj pan zemną. Bo to bracie... na dobre nie wyjdzie". Roman Wilhelmi to był znakomity aktor. :wink:

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 15 lut 2009, o 20:40

Tutaj mozna posluchac glosu (dobrego) Tadeusza Kwinty z Piwnicy pod baranami:
http://www.youtube.com/watch?v=DSl2KKTFnVA

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 18 lut 2009, o 16:42

Przy wspominaniu programu ,,Jutro poniedziałek" przypomniał mi się program poniedziałkowy. Był on nadawany w TVP2 o godz. 18.30 lub o 19.00 w drugiej połowie lat 80. Był utrzymany w konwencji kabaretowej. Jakaś pani siedziała w studio odwiedzali ją goście. Pamiętam odcinek w którym przyszło do niej dwóch mafiozów i oferowali jej za coś dwa melony. Nie wiem czy się zgodziła. Gdy odeszli w walizce były dwa melony... do zjedzenia. Pamięta ktoś tytuł tego programu? :wink:

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 18 lut 2009, o 20:24

kerakerolf pisze:Przy wspominaniu programu ,,Jutro poniedziałek" przypomniał mi się program poniedziałkowy. Był on nadawany w TVP2 o godz. 18.30 lub o 19.00 w drugiej połowie lat 80. Był utrzymany w konwencji kabaretowej. Jakaś pani siedziała w studio odwiedzali ją goście. Pamiętam odcinek w którym przyszło do niej dwóch mafiozów i oferowali jej za coś dwa melony. Nie wiem czy się zgodziła. Gdy odeszli w walizce były dwa melony... do zjedzenia. Pamięta ktoś tytuł tego programu? :wink:
Nic nie kojarze, a kto w tym programie wystepowal?

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 19 lut 2009, o 08:15

kerakerolf pisze:Przy wspominaniu programu ,,Jutro poniedziałek" przypomniał mi się program poniedziałkowy. Był on nadawany w TVP2 o godz. 18.30 lub o 19.00 w drugiej połowie lat 80. Był utrzymany w konwencji kabaretowej. Jakaś pani siedziała w studio odwiedzali ją goście. Pamiętam odcinek w którym przyszło do niej dwóch mafiozów i oferowali jej za coś dwa melony. Nie wiem czy się zgodziła. Gdy odeszli w walizce były dwa melony... do zjedzenia. Pamięta ktoś tytuł tego programu? :wink:
Kojarzy mi się program, który był emitowany w latach 80-tych. Prowadziła go młoda kobieta z ciemnymi włosami (chyba pani Basia albo Kasia), ale wydaje mi się, że nadawano go w piątki. Wydaje mi się, że zawsze siedziała przy biurku. Pamiętam, że miała odtwarzacz video (możliwe że tylko w jednym odcinku, ale wtedy mieć taki sprzęt, to było coś, więc zapadło mi w pamięć). Na początku programu śpiewała piosenkę: "Co ja poradzę, że jestem ładna, fotogeniczna i taka zgrabna. Co ja poradzę, że talent mam..." :wink:
Tytułu niestety nie pamiętam, ale kojarzy mi się, że w tytule było jej imię albo słowo "relaks". Ale możliwe, że zmyślam :mrgreen:

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 19 lut 2009, o 15:11

O ten właśnie program mi chodzi. Możliwe, że była to pani Kasia. Odtwarzacz video miała chyba na swoim biurku. O piosence zapomniałem, ale na pewno jest z tego programu. Dzięki Vanilia. :wink:

Awatar użytkownika
agnb
Posty: 92
Rejestracja: 25 lut 2009, o 23:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: agnb » 26 lut 2009, o 00:32

Szukam tytułu filmu dla młodzieży. Nie mam zielonego pojęcia w którym roku był emitowany. Niestety pozostały mi tylko niejasne wspomnienia, mam nadzieje, że ktoś skojarzy.
Akcja się rozgrywa w małej górniczej osadzie, pamiętam ubogo ubrane i umorusane dzieci, zalaną kopalnię i białego wilka. Jedyne, czego jestem pewna to że film nie był produkcji polskiej. Szukałam, czy nie ma filmu z białym wilkiem w tytule, ale nie znalazłam nic podobnego.

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 26 lut 2009, o 17:34

agnb pisze:Szukam tytułu filmu dla młodzieży. Nie mam zielonego pojęcia w którym roku był emitowany. Niestety pozostały mi tylko niejasne wspomnienia, mam nadzieje, że ktoś skojarzy.
Akcja się rozgrywa w małej górniczej osadzie, pamiętam ubogo ubrane i umorusane dzieci, zalaną kopalnię i białego wilka. Jedyne, czego jestem pewna to że film nie był produkcji polskiej. Szukałam, czy nie ma filmu z białym wilkiem w tytule, ale nie znalazłam nic podobnego.
Z białym wilkiem kojarzy mi się "Biały Kieł".

Awatar użytkownika
agnb
Posty: 92
Rejestracja: 25 lut 2009, o 23:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: agnb » 27 lut 2009, o 01:11

Niestety to nie buł Biały Kieł. Pamiętam też, że te dzieci były w jakiejś kopalni/jaskini, chyba się zgubiły....

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 27 lut 2009, o 13:11

agnb pisze:Szukam tytułu filmu dla młodzieży. Nie mam zielonego pojęcia w którym roku był emitowany. Niestety pozostały mi tylko niejasne wspomnienia, mam nadzieje, że ktoś skojarzy.
Akcja się rozgrywa w małej górniczej osadzie, pamiętam ubogo ubrane i umorusane dzieci, zalaną kopalnię i białego wilka. Jedyne, czego jestem pewna to że film nie był produkcji polskiej. Szukałam, czy nie ma filmu z białym wilkiem w tytule, ale nie znalazłam nic podobnego.

Z tym opisem kojarzy mi się polski film ,,Tajemnica dzikiego szybu" z 1956r. według powieści Edmunda Niziurskiego. Chłopcy odkrywają tam opuszczony szyb kopalniany. Zostają narażeni na niebezpieczeństwo, bo szyb zostaje zalany wodą.

Tu jest opis filmu i kilka zdjęć:
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/122445

:wink:

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 27 lut 2009, o 14:08

Biały wilk w "Tajemnicy dzikiego szybu"? Bardzo wątpię :mrgreen:
Natomiast Biały Kieł wcale nie był białym wilkiem. Jego imię mówi samo za siebie: miał białe kły, a nie sierć.

Awatar użytkownika
agnb
Posty: 92
Rejestracja: 25 lut 2009, o 23:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: agnb » 27 lut 2009, o 15:45

Kerakerolf, to na pewno nie był polski film. I był w kolorze. Z mojego niejasnego wspomnienia wynika, że ten film był zagraniczny i dzieciaki były w strojach z końca XIX lub początku XX wieku. Ale na sto procent to nie wiem. Im bardziej się zastanawiam, tym mniej pamiętam... Tak do końca nie jestem pewna czy to była górnicza osada, takie mam skojarzenia, ale może to byli robotnicy??? Musiałam być bardzo mała jak oglądałam ten film. Szkoda...

Awatar użytkownika
agnb
Posty: 92
Rejestracja: 25 lut 2009, o 23:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: agnb » 27 lut 2009, o 16:02

Chyba muszę zapytać w domu, kiedy nam się pojawił telewizor kolorowy....

Awatar użytkownika
agnb
Posty: 92
Rejestracja: 25 lut 2009, o 23:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: agnb » 27 lut 2009, o 16:06

Film musiał być nadawany w tv po 1989/90 roku, wtedy kupiliśmy cudny ruski telewizor kolorowy :grin:

ODPOWIEDZ