POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Cegła
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2009, o 09:57

Post autor: Cegła » 11 mar 2009, o 10:09

Witam. Od kilku lat dreczy mnie pytanie o tytul pewnej japonskiej (?) bajki. Bajka była emitowana na TVP 1 lub TVP 2 w latach (ok.) 1986-1992. Nie pamietam dokladnie, ale wiem, ze ogladalam ja, kiedy mialam 1-2 lata, jak wynika z opowiadan mamy :smile: · Pamietam dokladnie spokojna, pogodna melodie i tylko tyle z calej fabuly, ze glownym bohaterem byl chlopiec latajacy na dzikiej kaczce lub gesi. Bardzo prosze o pomoc, szukam tej bajki prawie codziennie, ale bez efektow...

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 11 mar 2009, o 10:22

Cegła pisze: glownym bohaterem byl chlopiec latajacy na dzikiej kaczce lub gesi.
Chyżby chodziło o Nilsa Holgerssona?
http://www.youtube.com/watch?v=AzCygWJD4Og
http://www.youtube.com/watch?v=d45jIdSrQu0

Cegła
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2009, o 09:57

Post autor: Cegła » 11 mar 2009, o 10:31

Dziekuje bardzo. Juz znalazlam na Nostalgii pod "Cudowna podróż", nie mialam pojecia, ze to moze byc ten tytul. Dzieki serdeczne! Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
giraldus
Posty: 116
Rejestracja: 2 mar 2009, o 23:37
Lokalizacja: Kaer Morhen

Post autor: giraldus » 12 mar 2009, o 23:31

W młodych latach oglądałem serial prod. francuskiej "Arsene Lupin. Bardzo go lubiłem i chętnie znów bym obejrzał. Znalazłem na YT początek (z fenomenalną muzyką) i koniec odcinka ale nie ma nawet kawałka samego filmu (prawa autorskie?) Szukam dalej... Moje zaś pytanie brzmi: Jeśli ktoś pamięta ten serial to może zna - jak mawiał Wojciech Mann w NTDO - "spis osób wykonujących obsadę" (polską oczywiście) :grin:
Na domiar złego ktoś niewidoczny wśród ciżby bez ustanku dął w mosiężną surmę. Z pewnością nie był to muzyk.

Rhaven
Posty: 24
Rejestracja: 13 sie 2005, o 18:46
Kontakt:

Post autor: Rhaven » 13 mar 2009, o 03:39

Mi została jeszcze jedna rzecz... Próbowałem...ale bezskutecznie; bo to co pamiętam w necie się
średnio sprawdza i zawsze prowadzi do czegoś innego.

Tytuł: "Ordie" "Ordy" (?)
Francuski (?) serial animowany; emitowany chyba po KWANCIE. Bohaterami byli dziewczynka,
chłopiec, chyba jakiś starszy pan (mentor, profesor, nauczyciel) oraz:
- mały latający stworek z rudymi włoskami - których ORDI (?) używała jako rączek :)
Pierwsze odcinki w serii były chyba bez ciągu fabularnego - różnego rodzaju temat popularnonaukowe: np., że dziewczynka z białą czapeczką na pustyni będzie się czuła lepiej niż
chłopiec w czarnej - bo będzie mu gorąco.
Ordi - latająca istotka brała aktywny udział we wszystkich odcinkach.
Po pewnym czasie pojawił się wątek który był kontynuowany w późniejszych odcinkach: podróż
w dużym statku kosmicznym (?) - na pewno był tam bunt robotów (które miały humanoidalne
kształty i czerwony kolor :))
To taki zarys tego co pamiętam. Najbardziej charakterystycznym elementem jest tytułowa ORDI;
mam nadzieję, że komuś wreszcie coś się....skojarzy....

Z góry dziękuję za pomoc...

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 13 mar 2009, o 14:01

ORDY
Zawsze myślałam, że to francuski serial, ale mam pewne wątpliwości:
http://www.youtube.com/watch?v=-SZMKNI1 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=-LGDDTWKONg
Niestety nie pamiętam polskiego tytułu :roll:

Rhaven
Posty: 24
Rejestracja: 13 sie 2005, o 18:46
Kontakt:

Post autor: Rhaven » 13 mar 2009, o 15:42

Yeah :)

Thx a lot !!!!

:)

Hmmm...no ja teraz też mam wątpliwości...nie chce mi się grzebać bo jestem po zbyt sytym
obiedzie :) ale...w japońskiej wersji openingu na dole jest "NIPPON ANIMATION..." więc...chyba
jednak....

Pozdrawiam !

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 13 mar 2009, o 16:04

Rhaven pisze:Hmmm...no ja teraz też mam wątpliwości...nie chce mi się grzebać bo jestem po zbyt sytym obiedzie :) ale...w japońskiej wersji openingu na dole jest "NIPPON ANIMATION..." więc...chyba jednak....
Więc jednak była to japońska bajka :shock: http://anime.info.pl/index.php?open=o&title=ordy. Widocznie do Polski trafiła już z francuskim dubbingiem. Tego drugiego openingu po japońsku z youtuba nie pamiętam, może to jakieś dalsze części?

Awatar użytkownika
agnb
Posty: 92
Rejestracja: 25 lut 2009, o 23:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: agnb » 13 mar 2009, o 23:25

Przypomniało mi się, ze był taki film czy bajka, nie pamiętam, o chłopcu/mężczyźnie z wiatrakiem na głowie. Pamiętam tylko, że on latał... I nic więcej...

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 14 mar 2009, o 07:52

agnb pisze:Przypomniało mi się, ze był taki film czy bajka, nie pamiętam, o chłopcu/mężczyźnie z wiatrakiem na głowie. Pamiętam tylko, że on latał... I nic więcej...
Latajacy Czestmir?

Awatar użytkownika
agnb
Posty: 92
Rejestracja: 25 lut 2009, o 23:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: agnb » 14 mar 2009, o 15:10

Robi, niestety nie, ta postać miała czerwoną czapeczkę z wiatraczkiem... tylko jakim cudem nie pamiętam czy to była bajka czy film... :???:

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 14 mar 2009, o 18:51

agnb pisze:Przypomniało mi się, ze był taki film czy bajka, nie pamiętam, o chłopcu/mężczyźnie z wiatrakiem na głowie. Pamiętam tylko, że on latał... I nic więcej...
Inspektor Gadget czasem wykorzystywał wiatrak, który miał w kapeluszu
http://www.youtube.com/watch?v=-DeD3lQHwy0

Awatar użytkownika
agnb
Posty: 92
Rejestracja: 25 lut 2009, o 23:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: agnb » 14 mar 2009, o 21:58

nie, to nie Inspektor Gadget... :cry: Skleroza.... :mad:

Szukam po goolge tej bajki i nic nie ma...

Ale znalazłam coś takiego: Karlson z dachu
http://www.youtube.com/watch?v=cdPw8dZx9I0

Ktoś to pamięta?

Gdyby nie to, że sąsiadka też pamieta czerwoną czapeczkę z wiatraczkiem, to bym stwierdziła, że mi się Karlson z Latającym Czestmirem pomieszał :smile:

Tylko_Kaśka
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2009, o 22:11
Lokalizacja: z domu :)

Post autor: Tylko_Kaśka » 14 mar 2009, o 22:20

Witam :) Jestem nowa i potrzebuję pomocy. Chodzi o bajkę na kasecie (dla trochę już starszych dzieci), której ja słuchałam jakieś 17 - 18 lat temu. Mniej więcej chodziło o to, że klasa 12-latków pojechała na wycieczkę do lasu, mieli tam różne przygody włącze ze zgubieniem kolegów w tym lesie. Zapamiętałam to, że to było bardzo śmieszne słuchowisko i było bardzo dużo piosenek. Nie potrafię sobie przypomnieć tytułu, bo nie byłam szczęśliwą posiadaczką tej kasety. Słuchałam jej zawsze u koleżanki, a koleżanka już się dawno pozbyła pamiątek z dziecnstwa :( :( To raczej nie jest "Drzewko Baby Aby" :( :( Bardzo proszę o pomoc, może ktoś miał u sibie taką kasetę.

zibi
Posty: 3
Rejestracja: 7 kwie 2006, o 16:23

Post autor: zibi » 15 mar 2009, o 19:17

Czytając forum przypomniał mi się film a raczej serial który leciał chyba w niedzielę po Teleranku, pamiętam że był tam statek kosmiczny albo sonda bo była wielkości mniej więcej samochodu. Kilkoro ludzi znalazło jej części na bagnach czy w rzece jakoś tak. Jak się nie mylę to po złożeniu i podłączeniu do prądu pobierała tyle energii że zatrzymał się czas ;)
Tyle pamiętam, niewiele może ktoś wie więcej.

ODPOWIEDZ